fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Koç İlkokulu

Özel Koç İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:00

Özel Koç İlkokulu Hakkında

Özel Koç İlkokulu İstanbul'un Tuzla ilçesinde hizmet vermektedir. Okulun eğitim sistemi teknolojiye ayak uyduran, modern ve sürekli kendini yenileyen bir eğitim sistemidir. Eğitim şekli çoklu zeka yaklaşımıdır. Her öğrencinin seviyesine göre eğitim verilmektedir. Öğrencilere yabancı dil etkinlikleri karşılıklı diyalog yöntemi ile öğretilmektedir. Öğrencilerin etkin bir şekilde İngilizce öğrenmesi için İngilizce bölümü farklı ülkelerden gelen 16 öğretmenden oluşmaktadır. Bu bağlamda derslerde aktif şekilde İngilizce konuşulmakta ve bu sayede öğrenciler akıcı konuşma yetisi kazanmaktadır. Özel Koç İlkokulu, öğrencilerinin gelişim çağında olduğunun bilince olarak öğrencilerinin fiziksel, zihinsel ve bilişim gelişimlerini takip etmektedir. Bu bağlamda okulda haftalık, aylık ve altı aylık periyotlarda sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Öğrencilerin gelişimleri psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri tarafında sürekli kontrol edilmekte ve öğrencinin dikkat dağınıklığı, odaklanamama veya hiperaktivite gibi sorunları varsa çözüm aranmaktadır. Bu kurumda öğrencilerin okula uyum sağlaması ve sağlıklı iletişim kurabilmesi için rehberlik birimi oryantasyon çalışmaları yapmaktadır. Özel Koç İlkokulu'nda ayrıca öğrencilerin kendi potansiyellerini fark edip ortaya çıkarabilmesi için desteklenmektedir. Okulda çeşitli spor faaliyetleri, turnuvalar, sanatsal faaliyetler, bilimsel çalışmalar, kitap okuma etkinlikleri, hızlı okuma etkinlikleri, yetenek geliştirme programları, kültürel ve bilimsel gezilere yer verilmektedir. Bilimsel çalışmalar öğrencilerin merak eden, araştıran, sorgulayan ve problemlerini çözebilen bireyler olarak yetişmelerinde öğrencilere destek olur. Öğrencilerin dengeli beslenebilmesi için okulun sağlıklı bir beslenme programı mevcut bulunuyor. Bununla beraber öğrenciler erken yaşta sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığı edinmektedir. Özel Koç İlkokulu'nda öğrencilerin sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için tüm alanlarda hijyene önem verilmekte olup okulun deneyimli personelleri tarafından tüm alanlar düzenli olarak temizlenmektedir.
Bu okul, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkan, laik cumhuriyetin kazanımlarını benimseyen, çağdaş, eleştirel düşünme becerilerine sahip, öz güveni ve öz saygısı gelişmiş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Sorun çözme becerisi güçlü, çözüm odaklı, bireysel farklılıkların bilincinde, sorumluluk sahibi, anadilini doğru kullanabilen, zamanı etkili ve doğru yönetebilen, iç disiplini gelişmiş, bilgiyi kullanıp yerine yenisini koyabilen, değiştirebilen, dönüştürebilen, yenilikçi, yaratıcı bireyleri geleceğe taşımayı hedeflemektedir. Özel Koç İlkokulu'nda öğrencilerin güvenliğini sağlamak için çeşitli önlemler alınmıştır. Güvenlik kameraları 24 saat kayıt yapmaktadır. Ayrıca güvenlik görevlileri giriş çıkışları kontrol ederek öğrencilerin ve personellerin güvenliğini tehdit edebilecek yabancıların okula girmesine izin vermemektedir. Tüm bu imkanlar dahilinde veliler ve öğrenciler tarafından tercih edilen okullardan biri olan bu kurum, servis imkanı sunarak öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamaktadır.

Yorumlar (6)

 • Veli

  Her ay bursluluk sınavı yapılıyor. Okul sizi para kaynağı olarak görmüyor.

 • Veli

  Mezun olarak okuldan memnunum.Zamanında ilkokuldan ortaokulu devam etmiş biri olarak liseye sınavsız giremiyorduk. Şimdi durum nasıldır bilemiyorum ama dediğim gibi okuldan memnunduk

 • SV

  Koç grubu kalitesi. Her şeyin en iyisi bu okulda. En iyi bina, en iyi hoca, en iyi sınıf, en iyi bilgisyar, kısaca her şey ve her şey.

 • FU

  Tavsiye etmemize gerek bile yok imkanınız var ise kaçırmayın. Çocuğunuzun geleceiğini garantiye alın.

 • MK

  Bilim ve sanat adına çalıştıran güzide okul.

 • Türkiye'nin en kaliteli okulu olduğu açık. Verdikleri eğitim sayesinde aldıkları ücreti size eğitim olarak verirler.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Koç İlkokulu İletişim Bilgileri

Tepeören Mahallesi, Eski Ankara Asfaltı Caddesi, No:60, Tuzla/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum