fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu

Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:30

Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu Hakkında

İstanbul Ümraniye 'de bulunan Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu donanımlı sınıfları, kaliteli eğitim programları ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile farkını ortaya koymaktadır. Okulda keşfetme becerilerini ortaya çıkaran, bireysel farklılıklarını geliştiren, öğrenmeyi zevkli hale getiren, değerler algısını sağlam temellere oturtan, proje tabanlı modern öğretim modelleri uygulanmaktadır. Okul binasında öğrenciler, son teknolojiyle donatılmış, bilgisayar ve internet kullanımına uygun sınıflarda, dokunmatik ekranlı ve bilgisayarlı akıllı tahtalarla ders görmektedir. Sınıf dışı eğitim ve aktiviteler için okulda; laboratuvarlar, sanat ve müzik atölyeleri, kütüphane ve bilgisayar destekli araştırma odaları, spor ve kültürel etkinlik alanları bulunmaktadır. Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu eğitim çalışmaları, MEB Müfredat Programları esas alınarak, İrfan Bakış Açısı ile öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yapılandırılmıştır. Rehberlik birimi en doğru yaklaşım için, öğrencilerin bireysel gelişimlerini ve farklılıklarını izlemekte olup öğrencilerin kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir uyum yapması ve böylece kendini gerçekleştirmesi için çalışmalar yapmaktadır. İlkokulda İngilizce dersler tamamen skill-based /beceri temelli işlenmektedir. MEB müfredatı ve ders kitaplarının yanında yabancı kitaplar kullanılmaktadır. Ders materyalleri LMS/ öğrenme içeriği yönetim sistemleri ile öğrencilere, sınıf ortamının dışında da çalışabilecekleri interaktif öğrenme ortamları oluşturulmaktadır. Değerler eğitimi, karakter eğitimi, erdemli davranışları içeren eğitim planlamaları yapılmaktadır. Okulda her öğretmen sene başında kendi dersi ile ilgili yıllık plan çalışması yaparken aynı zamanda Değerler Eğitimi yıllık planı yapar. Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu'nda eğitim planı olarak sadece dersler ve sınavlardan ibaret değildir. Öğrencilerin ilgi duyduğu alanlarda kendisini geliştirmesi, yeteneklerini keşfedip kültürel birikim sağlaması amacıyla pek çok öğrenci kulübü yer almaktadır. Bunlar badminton, okçuluk, jimnastik, buz pateni, judo, masa tenisi, futbol, voleybol, basketbol, piyano, org, gitar, keman, ahşap boyama, ebru, cambridge, ileri kuran okuma, legodur. Okulda yemekler hijyenik şartlarda öğrencilerin dengeli beslenebilmesi için sağlıklı ürünlerle ve özenle hazırlanmış menülerle sunulur. Temizliğe önem verilmekte olup özellikle öğrencilerin en sık kullandığı bölgeler daima temiz tutulur. Güvenlik önlemleri alınmıştır. Güvenlik görevlileri okula gelen yabancıları kontrol ederek içeri alır.

Yorumlar (5)

 • ŞG

  Okulun rehberlik hizmeti çok iyi kızım derslere konsantre olamıyordu ve zorluk çekiyordu. bu durumu çözmede çok yardımcı oldular. Öğretmenleri tecrübeli ve çok ilgili sınıfların kalabalık olmamasının da payı var.

 • YG

  Yabancı dil eğitimi çok iyi okulda çocuğum daha birinci sınıfta ve anaokulunda öğrendiklerinin üstüne çok şey kattı. Öğrenci kulüpleri çok aktif öğrencilere branş derslerin yanında öğrenci kulüpleriyle sosyal ve sanatsal yönden gelişmelerini sağlıyorlar.

 • ET

  eğitim sistemiyle kendisini kanıtlamış bir okul. Eğitimi gerçekten çok iyi oğlumuzu gönderdik ve çok memnun kaldık. Fiziksel imkanları da bir o kadar iyi her türlü imkan mevcut. Yemekleri sağlıklı öğrenciler sağlıklı besleniyor. Kaliteli bir hizmet veriliyor.

 • ÖB

  Mimarisi, imkanları çok iyi.Ancak eğitim kalitesi özel okullar seviyesinde değil

 • FT

  Çoğu özel okuldan daha fazla fiziksel, sosyal olanaklara sahip okul. İstanbul gibi bir şehirde böyle geniş bir kampüse sahip bir okulda okumak avantajdır diye düşünüyorum. Çocuklarımız gününün büyük bir kısmını okulda geçireceğini düşününce sıradan okul deyip geçilmemeli bence.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Madenler İlim Yayma Vakfı İrfan Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Madenler Mah. Teraziler Cad. No:36 Ümraniye /istanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum