fb
Özel Mev Koleji Basınköy İlkokulu

Özel Mev Koleji Basınköy İlkokulu

0 212 963 2078
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Mev Koleji Basınköy İlkokulu Hakkında

1998 yılında kurulan ve İstanbul Florya’da ilkokul eğitimi veren Mev Koleji Özel Basınköy İlkokulu’nun toplam öğrenci sayısı 1660’tır. Okulda 330 kişilik bir konferans salonu, akıllı tahtalar, akıllı masalar, tablet ve 3D destekli 21. Yüzyılın eğitim teknolojini barındıran ferah sınıfları, tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuarları, görsel sanatlar atölyesi, Seramik atölyesi ve fırını, Türkçe ve yabancı dillerde 5 bine yakın eseri bünyesinde barındıran kapsamlı bir kütüphanesi bulunmaktadır. Yaparak ve yaşayarak öğrenme yöntemini benimseyen ilkokulda öğrenmeyi öğreten öğrenci merkezli bir eğitim programı uygulanmıştır. İlkokulda birinci sınıftan itibaren İngilizce dil eğitim haftada 10 saat verilmektedir. Cambridge ESOL Young Learners, KET, PET, FCE, TOEFL, IELTS gibi uluslar arası geçerliliği olan sınavlara girebilme imkanı sunan ilkokulda yemek hizmeti de sunulmaktadır. Gıda mühendisleri ve diyetisyenler tarafından sürekli denetlenen ve hijyenik iki mutfağı bulunan anaokulunda çocukların yaş grubu ve gelişim düzeylerine uygun bir yemek hizmeti sunulmaktadır. Diyet uygulayan çocuklar için özel menüler de oluşturulmaktadır. Yemekler hijyenik koşullarda sağlıklı ürünlerden yapılmaktadır. Öğrencilerinin ve tüm personellerinin sağlığına önem veren okulda tüm kademelerdeki öğrencilerin ve öğretmenlerin karşılaşabilecekleri sağlık sorunlarına anında müdahale edilebilmesi amacıyla doktor ve hemşiresiyle tam gün kesintisiz sağlık hizmeti sağlayan iki revir de bulunmaktadır. Revirler öğrencilerin rahatsızlanması durumunda ilk müdahaleyi yapabilecek donanıma sahiptir. Okul servis hizmeti vermekte olup okulda personelini zorunlu hizmet içi eğitime tabî tutan, belgeleri eksiksiz sürücülerle hizmet veren kurumsal, servis sağlayıcıları ile çalışılmaktadır. Yeterli sayıda öğrencinin oturduğu her semte servis hizmeti verilir. Her serviste GPRS takip sistemi ve hostes bulunmaktadır. Öğrencilerin huzurlu eğitim ortamı, güvenlik profesyonellerinin yanı sıra okulun kapalı ve açık alanlarını 24 saat kesintisiz olarak izleyen güvenlik kameralarıyla garanti altına alınır. Ayrıca okulda temizlik ve dezenfektasyon hizmeti profesyonel bir firma tarafından sağlanmaktadır. Düzenli aralıklarla temizlik ve denetimleri yapılmakta, öğrencilerin ideal hijyen koşullarında eğitim almaları garanti altına alınmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

Fransızca
Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol
Jimnastik
Badminton

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Orkestra
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ebru
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Gitar

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Yorumlar

 • T. B.

  eğitime ve eğitimciye değer veren bir okul.Yönetimde okul koordinatörü Yakup Bey'in etkisi çok büyük diye düşünüyorum.Oğlum bu ilkokula gidiyor 4.senemiz ve öğretmenimizde Elif hnm. çocuklarımızın temelinin güçlü olması için elinden geleni yapıyor.Önemli günlerde inanılmaz yurt,asker sevgisiyle miili duygularımızn kabardığı,göz yaşlarımıız tutamadığımız törenler dzenlemesi de ayrıca gurur kaynağı.Olumsuz yanları olarak okulun alan kısıtlılıgı yüzünden yüzme salonunun olmaması.Ama diğer spor faaliyetleriyle bu açığı kapatıyorlar.Özellikle Volkan hocamıza teşekkür ederiz.

 • S. Y.

  İngilizce eğitimi üst seviyede dünya çapında geçerliliği olan sınavlara hazırlayacak şekilde öğretiyorlar. İngilizce bu kadar önemli olduğu bir dönemde önemli bir özellik olduğunu düşünüyorum.

 • E. T.

  Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen çevresine, doğaya ve topluma duyarlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bir okul. Çocuğumu gönül rahatlığıyla emanet edebiliyorum. Eğitimi ve imkanları gayet iyi çocuğum bu okulda olduğu için lendisini şanslı hissediyor.

 • B. C.

  Branş derslerine olduğu kadar öğrenci kulüplerine sosyal faaliyetlere de önem veren bir okul çünkü öğrencilerine robot muamelesi yapmıyorlar. İyi bir eğitim hizmeti vermeye çalışan ticari kaygıları olmayan bir okul.

 • H. S.

  Disiplinli bir okul öğretmen profili çok iyi hem tecrübeliler hem de alanında uzmanlar. Okul yönetimi öğretmen seçiminde çok hassas zaten. Kızım 2 senedir bu okula gidiyor öğretmen değişikliği ya da boş geçen ders gibi bir sıkıntı olmadı.

 • Veli

  okul tarafından gerçekleştirilen etkinliklerle çocukların sosyal ve kültürel gelişimi sürekli olarak destekleniyor. Bu da bizim geleceğe dair kaygılarımızın okul tarafından en aza inmesinde gerçekten çok yardımcı oluyor.

 • Veli

  Çevremden duyduğum yorumlar beni buraya yöneltmişti. Doğru bir seçim yapmışım.

"Özel Mev Koleji Basınköy İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Mev Koleji Basınköy İlkokulu İletişim Bilgileri

Basınköy Mh. Emre Sokak No:8 Florya-Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum