fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:10

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Sancaktepe’de, 13 000m2 kapalı alana sahip modern ve teknolojik donanımlı eğitim binası ve 7500 m2 açık alanında eğitim vermenin yanı sıra, yaşam merkezi olma iddiasına sahiptir. Derslikler, akıllı tahta ile donanımlıdır. Teknolojik altyapısı tabletle eğitime imkan vermektedir. Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu’nun yer aldığı kampüste; 7 laboratuvar, 8 adet aktivite odası, yemekhane, konferans salonu ve kapalı spor salonu, açık tenis, voleybol ve basketbol sahaları, 2 yüzme havuzu, masa tenisi alanlarını kapsayan spor kompleksi yer almaktadır. Revir bulunan okulda öğrencilerin sağlık kontrollerinin yanı sıra, havuz kullanımı için gerekli testler yapılmaktadır. İlkokulda, Okyanus akıllı eğitim programı/OSEP olarak isimlendirilen eğitim modeli izlenmektedir. Modelin temelini SMART baş harflerinin temsil ettiği; Sustainnable/sürdürülebilirlik, Master of Learnİng/Tam öğrenme, APPLIED/Uygulamalı, Reflectıve Learning/Yansıtıcı öğrenme, Talent Based/Yetenek merkezli model benimsenmektedir. Futbol, voleybol, dans, basketbol, binicilik, yüzme, badminton, tenis, masa tenisi, futsal, hentbol gibi sanat ve spor dersleriyle öğrencilerin sağlıklı yaşam alışkanlıklarını benimseme, kültürel birikim sağlama, yeteneklerini keşfetme konusunda desteklenir. Öğrencilerin gelişimine destek olmak amacıyla verilen hizmetlerden biri de psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti sağlamaktır. Okulun psikolojik danışmanı öğrencilere kişisel gelişim, kendisine ve çevresine saygı, yaşadığı problemlerle baş edebilme becerisi, ders stresini azaltma konularında gerek bireysel gerek grup çalışmaları yaparak öğrencileri destekler, gelişimlerini takip ederek gerektiğinde velilerle de iletişime geçer. Okul içinde öğrencilerin güvenliği ön planda olup öğrencilerin güvenliğini tehdit edecek her türlü şey için önlem alınmıştır. Okula yabancıların girmesi yasaktır. Bina içinde her alanın temiz olmasına dikkat edilir ve tecrübeli personellerle çalışılır. Yemekler sağlıklı besinlerle hijyenik kurallara uygun şekilde hazırlanır ve menüler öğrencilerin dengeli beslenmesini destekleyici şekilde hazırlanır.
Okulda kulüp dersi olarak Fransızca, İspanyolca, Almanca ve Çince mevcuttur.

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  20
 • Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:30 - 16:10 şeklindedir.
 • Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu Yorumları (9)

 • ET

  Oğlum 2020 yılında 1. sınıfa başladı bu zor süreçlerde okulumuz herzaman velilerinin yanında oldu. Online eğitimi öğretmenlerin tecrübeleri ve özverileriyle beraber çok başarılı bir şekilde geçiriyoruz. Farklı okullarda olan arkadaşlarımın çocuklarıyla kıyasladığım zaman benim çocuğum aldığı eğitim ve hizmet ile kaliteli bir yerde olduğumu tekrardan anladım. Yöneticilerimizin ilgisi alakası iletişim çok güzel hepsine teşekkür ediyoruz herkese tavsiye ederim. Kayıt biriminde Nedime hanım var çok sıcak kanlı ve iyi bir insan.

 • HU

  Okul genel olarak tüm okyanuslardaki kurumsalligi beğeniyorum.Veli olarak kampuse girdiğim an kendimi orada yabancı hissetmediğim sıcaklık var.

 • ŞA

  Öğrenci kulüpleri çok aktif ve tüm faaliyetleri nitelikli bir şekilde gerçekleştirebilecekleri fiziksel imkanlar mevcut okulda . Oğlum da okulunu çok seviyor Ortaokulda da bu okulda devam ettirmeyi düşünüyoruz.

 • BD

  Dil eğitimi çok iyi olan okul ve her öğrenciyle tek tek ilgileniyorlar. Oğlum anaokulunda çok iyi bir dil eğitimi alamamıştı ve ilkokula başladığında arkadaşları oğlumdan daha öndeydi bu derslerde nasıl tamamlarız bu eksiği destek mi alsak diye düşünüyorduk ancak öğretmenleri çok ilgilendi ve ekstra desteğe gerek kalmadan kısa sürede oğlum da arkadaşlarına yetişti.

 • Kızımın ikinci okulu ilk okulunda öğretmenleri ilgisiz olduğu ve sürekli öğretmen değiştiği için memnun değildik. Okyanus'ta böyle bir sorun yaşamadık. Eğitimi çok iyi ve fiziksel imkanları bakımından da eksiksiz olduğu için çok daha fazla verim aldı kızım bu okulda.

 • Konumu bakımından evimize çok yakın olmamasına rağmen bu okulu seçtik oğlumuz için çünkü bu bölgede en iyi eğitimi veren okul. Eğitimi ve tüm imkanları çok iyi. Tecrübeli öğretmenlerle ve gerekli eğitimleri almış personellerle çalışıyorlar. Herkes işini çok iyi yapıyor ve okulda öncelik öğrencilerin mutluluğu.

 • Veli

  ilgili alakalı iyi öğretmenlere ve yönetime sahip okul.

 • Veli

  Memnunuz.Fiziki yapıda da biraz sıkıntı var.

 • Veli

  Eğitiminden menunuz. Ulaşım açısından sıkıntı ancak

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Sancaktepe Okyanus Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Osman Gazi Mahallesi, Şiraz Sokak, No:13, Sancaktepe / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum