fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Üsküdar Biltek Okulları İlkokulu

Özel Üsküdar Biltek Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:15

Özel Üsküdar Biltek Okulları İlkokulu Hakkında

İstanbul Üsküdar ilçesinde bulunan Özel Biltek Okulları İlkokulunda eğitim sisteminde akademik eğitim olarak öğrencilerin bireysel farklılıkları, ilgi ve yetenekleri gözetilerek akademik, sosyal ve değerler eğitimi çalışmaları yapılmaktadır. Soyut ve ezbere dayalı değil, araştırma ve gözleme dayalı, günlük yaşam ile ilişkilendirilerek işlenen derslerin daha nitelikli olabilmesi için okulda fiziksel imkanlara önem verilmekte olup sınıflarda akıllı tahta uygulaması yer almaktadır. Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi, Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri derslerinin dışında dikkat gelişimi, anlamlı ve hızlı okuma, okuduğunu anlama, güzel yazma ve güzel konuşma çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca yabancı dil eğitimi verilen okulda , kurum içinde ve kurum dışında gerçekleştirilen etkinlikler, değerler eğitimi, kulüp çalışmaları ve yeni başlayan öğrenciler için oryantasyon çalışmalarına yer verilmektedir. Okulda öğrencilerin bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak eğitim sağlanmaktadır. Haftanın on sekiz saati branş öğretmenlerinin verdiği dersler ile geçmektedir. Geziler, yarışmalar, paneller, konferanslarla öğrencilerin ufkunu açmak, kültürel gelişimini sağlamak hedeflenir. Okul etkinliklerinden bazıları sportif aktiviteler, sanat etkinlikleri, müzik çalışmaları yapılmaktadır. Sosyal sorumluluk projeleriyle (mavi kapak toplama, kardeş okul, ağaç dikme, atık pil toplama) öğrencilerine yardımlaşma, dayanışma, çevreye duyarlılık, doğayı sevme bilincini yaratmak hedeflenir. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilmekte olup okulun psikolojik danışmanı öğrencilerin psikolojik yönden sağlıklı gelişen, öz-güveni yüksek, sorumluluk sahibi, girişimci, kendine ve topluma karşı sorumluluklarının bilicinde bireyler olabilmeleri için çalışmalar yapmaktadır. Kampüs içinde öğrencilerin güvenliği en ön planda olup gereken önlemler alınmıştır. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanarak sağlıklı besinlerle öğrencilerin dengeli beslenebilmesi için uygun menüler hazırlanarak sunulmaktadır. Okulda temizliğe önem verilmekte olup öğrencilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek her şey için önlem alınmıştır.

Yorumlar (8)

 • HY

  Kızımın hayatının temel taşı olmuş harikulade bir okul, özellikle değinmek istediğim nokta ahlaken çöktüğümüz bu çağda sevgi ve saygı temelinde her türlü ahlaki donanıma sahip bireyler yetiştiriyor olmaları oldukça takdir e şayan, kızımın hayatında en az benim kadar etkisi olan güleryüzü özverisiyle kızıma çok şey öğretmiş olan sevgili hatice hocamız gibi çok değerli öğretmenlerin bulunduğu değerli bir kurum, iyi ki yavrumu sizin gibi güzel insanların eğitimine emanet etmişim

 • Şy

  Rehberlik servisi çok öz verili çalışıyor. Yapılan testler ve ilgi alaka üst düzeyde

 • EA

  Çevremizin tavsiyesi üzerine oğlumu bu okula gönderdim ve çok memnun kaldım Gerek eğitimi gerek öğrenci kulüpleri ve fiziksel imkanlarıyla tam aradığımız okul. Rehberlik servisi başta olmak üzere tüm çalışanları işlerini çok iyi yapıyor bu da çocuklarımızın iyi bir eğitim alıp okulda mutlu olmasını sağlıyor.

 • RA

  Rehberlik servisi çok iyi okulun psikolejik danışmanı öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için pek çok çalışma yapıyor. Çocuğumda okula alışamama sorunu vardı anaokulunu özlüyordu okulun psikolejik danışmanı bu konuyla ilgilendi ve kızım okulunu sevmeye kendisini oraya ait hissetmeye başladı.

 • GA

  Okul yöneticisi çok kibar ve işini titizlikle yapıyor ancak yeniliklere pek açık değil prensipleri olması güzel ama en azından biz velileri de dinlemeli diye düşünüyorum. Fiziksel imkanları çok iyi. Yemekler sağlıklı ve lezzetli çeşitlilik de bol. Sınıflar temiz. Güvenlik konusunda da sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar.

 • KS

  Eğitiminden çok memnunuz özellikle matematik öğretmenini çok seviyor kızım alanında tecrübeli ve uzman eğitmenlerle çalışıyorlar. Çocuklara araştırmayı, gözlemlemeyi öğretiyorlar bu da derslerinde başarı olarak geri dönüyor öğrencilere. Fiziksel imkanları çoğu okuldan daha iyi.

 • Veli

  muhafazakar kesimin yıldız okullarından.

 • Veli

  Gerçekten çok güzel bir ortam ve iyi eğitim en önemlisi de hocalarımınızın kalitesi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Üsküdar Biltek Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Ünalan Mah. Demir Sok. Kiptaş Blok Karşısı No:31 Üsküdar/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum