fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu Hakkında

9:00-17:30 saatleri arasında İstanbul Üsküdar’daki binasında eğitim veren Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu , öğrenmeyi öğrenen öğrenci yetiştirme ilkesini benimsemektedir. MEB müfredatı esas alınarak, ezbersiz, yaparak-yaşayarak öğrenme sistemi olan Çoklu Öğrenme Kuramına göre eğitim programı uygulamaktadır. Özel Pek İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği sistemi uygulanmaktadır. Yabancı dil ve uygulamalı dersler branş öğretmenlerinin sorumluluğundadır. İngilizce eğitim programı diğer derslerle bütünlük halinde hazırlanır ve uluslararası eğitim modellerinden kurumsal ilkelere uyan örnekler, hazırlanan programla birleştirilmektedir. İngilizce derslerinde, Oxford Üniversitesi yayınları takip edilmektedir. Öğrenciler Türk ve yabancı öğretmenlerle interaktif şekilde konu işlemektedir. 3. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak İspanyolca dil eğitimi haftada 2 saat uygulanmaktadır. Öğrencilere sosyal ve sanatsal ilgi alanları kazandırmak amacıyla, müzik, dans ve bale, satranç, basketbol,jimnastik, kodlama, drama, akıl oyunları, İngilizce drama gibi öğrenci kulübü çalışmaları yapılmaktadır. Öğrenciler sosyal sorumluluk kazanımı için TEMA Vakfı çalışmalarına ve kağıt toplama- geri dönüşüm faaliyetlerine destek olmaktadır. Böylece çevreye duyarlı, içinde doğa sevgisi olan bireyler yetiştirilmektedir. Okulda yemek hizmeti bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı özenle temin edilmiş malzemelerle okulun kendi mutfağında sağlıklı koşullarda hazırlanıp, sağlıklı ortamlarda öğrencilere sunulur.Okul öğrencilerin sağlığı konusunda hassas bir tutum sergilemekte olup olabilecek acil müdahale gerektirecek ciddi durumlarda; öğrenci velisine haber verilerek en yakın sağlık merkezine veya devlet hastanesine götürülür. Genel Aşı uygulamalarından önce, velilere okul yönetimi tarafından duyuru gönderilerek velinin onayı alınır. Veliler, bulaşıcı hastalıklarda okul yönetimini bilgilendirmek zorundadır. Öğrencilerin rapor bitimine kadar okula gelmeleri diğer öğrencilerimizin sağlığı düşünülerek uygun bulunmamaktadır. Öğrenci servis hizmetleri, Okul Yönetim Kurulunun, özel taşımacılık yapan özel ve ya tüzel kişilerle aralarında yapılan yıllık sözleşmeler çerçevesinde yürütülmektedir. Öğrencilerin servisle ulaşımı, okul bahçesinden öğretmenler denetiminde sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Hayır

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 45 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

Yorumlar (27)

 • sh

  Muhteşem bir okul, temizlik disiplin çocuğunuza olan ilgileriyle güler yüzlü öğretmenleriyle tam bir eğitim yuvası...

 • Mutlu, güler yüzlü ve başarılı öğretmen kadrosu güvenilir, akademik anlamda da çok iyi bir eğitim kurumu. En önemlisi her konuda karşınızda bir muhatabınızın olması...kesinlikle tavsiye ediyorum. Fazlası var eksiği yok :)

 • SA

  Kızım bu okula gidiyor. Okula başladığından beri hem branş derslerinde başarı elde etti hem İngilizcesini ilerletti. Sanat ve spor dersleri ile kendisini daha da geliştirdi. Tüm öğretmenlerine ve okul yöneticisine emekleri ve ilgileri için teşekkürler.

 • BT

  PEK Koleji çocukları o kadar güzel gözlemleyip yeteneklerinin farkına varıyor ki Aras şu an yüzme milli takımına hazırlanıyor. Hiç farketmediğimiz yeteneğini farkedip bizi itekleyerek spora yönelttiğiniz için teşekkür ediyoruz.

 • SB

  PEK Kolejinden mezun olalı 2 yıl oldu ama hala gönlümüzde ayrı bir yerdedir. Kızıma kattıkları herşey için teşekkür ediyorum. Minicikken PEK Kolejinde başladığı eğitim hayatında şu an başarıdan başarıya koşan bir genç kız haline geldi. Emekleriniz çok büyük :)

 • BY

  4 yıldır PEK koleji ailesindeyiz. Bu süreçte ailemizin yaşadığı kayıplar oldu maalesef. Bize en yakın akrabalarımızdan bile daha çok sahip çıkan, çocuğumu kendi çocuklarından ayırmadan şefkat gösteren tüm kadroya teşekkür ederim.

 • AK

  Çocuğum anaokulu ve ilkokulda PEK Koleji'nden mezun olduktan burslu gittiğimiz daha pahalı okulda ne aynı eğitim kalitesini bulabildim, ne de aynı ilgi ve güler yüzü. Gerçekten bir aile olduğumuzu hissettiren okulumuzu herkese tavsiye ediyorum.

 • ES

  Geçen yıl 2.sınıfa giden kızımı son derece güvenerek bıraktığım okulumuzun Pandemi sürecinde aldığı hızlı kararlarla eğitimde hiç ara vermeden uzaktan eğitime geçmiş olmaları, pek çok zincir okulun henüz ne yapacağını bilmediği zamanda 1 hafta içinde eğitime kaldıkları yerden devam etmeleri okulumuza olan güvenimin artmasını sağladı. Bu zorlu süreçte iyi ki bu okuldayım cümlesini sayısız kere söyledim kendi kendime. PEK Koleji, gerçekten çok iyisin.Okulun fiziki şartları pek çok koleje göre yetersiz gibi gözüküyor. Ancak çocuklara ders sırasında yaptıkları fiziksel aktivitelerle o kadar güzel enerji attırıyorlar ki bir zaman sonra dezavantaj olan küçüklük bile insanın gözüne batmıyor.

 • GE

  Çocuğunuzun olumlu-olumsuz taraflarını hiç çekinmeden yüzünüze söylendiği çocuk odaklı yaklaşıma sahip okul arıyorsanız burası tam size göre... Bu ülkede eşine ender rastlanır tarafınız şeffaflığınız ve doğru bilgi aktarımınız bence...Yaklaşımınız için teşekkür ederiz.

 • NY

  İlkokulda yaşadığımız süreci ortaokula da taşımak isterdik. Keşke ortaokul açılması fikrine sizler de sıcak baksanız. Biz sizi çok sevdik ve hiç ayrılmak istemedik. Bunun içindir ki her karne günü yanınızdayız..

 • HG

  İlkokul gibi zorlu bir süreci bizim için keyfe dönüştüren, çocuğumu 3 yaşında alıp 10 yaşına kadar kendi çocuğu gibi seven ve eğitimi için çabalayan süper okul :) Keşke herkes sizler gibi idealist olsa...

 • SK

  Başka bir okulda eğitim gören oğlum oldukça içine kapanıktı ancak ilkokula başlayınca sosyalleşmeye başladı. Sanırım okulla alakalıymış… Verilen sosyal dersler her çocuğun içindeki cevherin açığa çıkmasını sağlıyor.

 • AG

  Çocuğumun iyi bir eğitim alması için bu okula gönderdim imkanları kısıtlı ancak öğretmenler alanında uzman ve akademik başarısı çok yüksek bir okul. Öğrencilere bireysel ve yüksek ilgi göstererek butik okul adının hakkını veriyorlar. Umarım aynı keyifle devam ediyor oluruz.

 • ŞH

  Anaokulu ve ilkokulda güvenerek bıraktığım okulunuzda her zaman güler yüz ve kaliteli eğitim anlayışıyla yaklaştığınızı şu an ortaokula giden oğlumda yaşadığım zorluklardan daha iyi anlıyorum. Kıyas götürmez yaklaşımınız için hep müteşekkirdim bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki hayatlarımız kesişmiş PEK Koleji :)

 • Benim çocuğum 3 yaşından beri PEK ailesinin üyesi. Şu anda 2.sınıfa gidiyor. Akademik olarak beklentimizin çok üzerinde başarıyla devam ediyoruz :)) Az mevcutlu ve yoğun ilginin olduğu sınıflarında tüm öğrencileri potansiyellerin üzerine çıkarmaya çalışan bir öğretmen kadrosu mevcut. PEK ailesinde olmaktan tek bir gün bile pişmanlık duymadım. Profesyonellikleri ve bununla birlikte öğrencilere olan sevgi dolu yaklaşımlarından dolayı hepsine sonsuz teşekkürler…

 • BK

  Bir okuldan en büyük beklentim çocuğuma yemek yeme alışkanlığı kazandırabilmesiydi. Yemeklerin okulun kendi mutfağında hazırlanıyor olması çok güzel. Hem tazelik, hem hijyen açısından güzel bir uygulama olduğunu dşünüyorum. Diğer okullarda aynı uygulamaya rastlamak pek mümkün değil maalesef. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile birlikte çocuğum en azından yemeklerin tadına bakmayı reddetmeyecek seviveye geldi :) Tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgiler :)

 • BK

  Bir okuldan en büyük beklentim çocuğuma yemek yeme alışkanlığı kazandırabilmesiydi. Yemeklerin okulun kendi mutfağında hazırlanıyor olması çok güzel. Hem tazelik, hem hijyen açısından güzel bir uygulama olduğunu dşünüyorum. Diğer okullarda aynı uygulamaya rastlamak pek mümkün değil maalesef. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile birlikte çocuğum en azından yemeklerin tadına bakmayı reddetmeyecek seviveye geldi :) Tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgiler :)

 • BK

  Bir okuldan en büyük beklentim çocuğuma yemek yeme alışkanlığı kazandırabilmesiydi. Yemeklerin okulun kendi mutfağında hazırlanıyor olması çok güzel. Hem tazelik, hem hijyen açısından güzel bir uygulama olduğunu dşünüyorum. Diğer okullarda aynı uygulamaya rastlamak pek mümkün değil maalesef. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile birlikte çocuğum en azından yemeklerin tadına bakmayı reddetmeyecek seviveye geldi :) Tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgiler :)

 • PEK Okullarını ziyaret ettiğimde bana çok sıcak bir ortam izlenimi verdi. Okulun fiziki şartlarını yetersiz hissetmeme rağmen sonrasında gördüm ki küçük bir okul oluşu çocuğumun her an öğretmenlerinin gözü önünde olmasını sağlıyor. Bu da bence çok güven verici.

 • PEK Okullarını ziyaret ettiğimde bana çok sıcak bir ortam izlenimi verdi. Okulun fiziki şartlarını yetersiz hissetmeme rağmen sonrasında gördüm ki küçük bir okul oluşu çocuğumun her an öğretmenlerinin gözü önünde olmasını sağlıyor. Bu da bence çok güven verici.

 • DA

  Öncelikle müdüre hanımın son derece güler yüzlü oluşu ve sürekli bizimle iletişim halinde olmasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ederim.☺ Öğrencilerin günlük bir sürü problemleri veya sorunları olabiliyor. Bunların çözümü için rehberlik servisinin mükemmel çalıştığını belirtmek isterim. Çocuğumun okula kayıt zamanında rehberlik servisi tarafından testler uygulanarak dikkat etmemiz gereken noktalar teker teker söylenmişti. Bu da okula uyum sürecimizde çok işimize yaradı.

 • DA

  Öncelikle müdüre hanımın son derece güler yüzlü oluşu ve sürekli bizimle iletişim halinde olmasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ederim.☺ Öğrencilerin günlük bir sürü problemleri veya sorunları olabiliyor. Bunların çözümü için rehberlik servisinin mükemmel çalıştığını belirtmek isterim. Çocuğumun okula kayıt zamanında rehberlik servisi tarafından testler uygulanarak dikkat etmemiz gereken noktalar teker teker söylenmişti. Bu da okula uyum sürecimizde çok işimize yaradı.

 • Çocuklarının her türlü sorunu ile ilgilenilen güler yüzlü öğretmenlerin olduğu,uzun bir süre çocuklarımı gönül rahatlığı ile emanet ettiğim bir kurum.... Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • MT

  Evimize uzak olmasına rağmen bu okulu seçtik çünkü çok tavsiye almıştık çevremizden gerçekten iyi bir eğitim veriliyor öğretmenler tecrübeli hatta tüm çalışanlar tecrübeli. Okul yönetimi de eleştiriye açık ve devamlı kendisini yenileyen geliştiren ancak prensiplerinden taviz vermeyen bir yapısı var

 • ŞA

  Sanat derslerine çok önem veriliyor okulda piyano, dersleri özellikle çocukların yeteneklerini keşfedebilmeleri ve estetik fakındalığa sahip olabilmeleri için her imkan düşünülmüş. Ayrıca okulda güvenlik ve beslenme gibi konularda da çok titizler tüm personeller işlerini en iyi şekilde yapıyor hepsinin ellerine sağlık.

 • ÜG

  Dil eğitimi oldukça iyi olan bir okul Oğlum anaokulunda öğrendiklerinin üstüne çok şey kattı bu okulda. Branş derslerine de alanında uzman tecrübeli öğretmenler giriyor okul yönetimi bu konuda çok hassas ve gerçekten de biz de bunun karşılığını alıyoruz.

 • Veli

  Çocuklarımı güvenle her gün bu okula bırakıyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Libadiye Cad. Cumhuriyet Mah. Şehit Özdemir Onarangil Sok. No:12/1 Üsküdar İstanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum