fb
Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu

0 216 706 6875
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu Hakkında

9:00-17:30 saatleri arasında İstanbul Üsküdar’daki binasında eğitim veren Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu , öğrenmeyi öğrenen öğrenci yetiştirme ilkesini benimsemektedir. MEB müfredatı esas alınarak, ezbersiz, yaparak-yaşayarak öğrenme sistemi olan Çoklu Öğrenme Kuramına göre eğitim programı uygulamaktadır. Özel Pek İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği sistemi uygulanmaktadır. Yabancı dil ve uygulamalı dersler branş öğretmenlerinin sorumluluğundadır. İngilizce eğitim programı diğer derslerle bütünlük halinde hazırlanır ve uluslararası eğitim modellerinden kurumsal ilkelere uyan örnekler, hazırlanan programla birleştirilmektedir. İngilizce derslerinde, Oxford Üniversitesi yayınları takip edilmektedir. Öğrenciler Türk ve yabancı öğretmenlerle interaktif şekilde konu işlemektedir. 3. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak İspanyolca dil eğitimi haftada 2 saat uygulanmaktadır. Öğrencilere sosyal ve sanatsal ilgi alanları kazandırmak amacıyla, müzik, dans ve bale, satranç, basketbol,jimnastik, kodlama, drama, akıl oyunları, İngilizce drama gibi öğrenci kulübü çalışmaları yapılmaktadır. Öğrenciler sosyal sorumluluk kazanımı için TEMA Vakfı çalışmalarına ve kağıt toplama- geri dönüşüm faaliyetlerine destek olmaktadır. Böylece çevreye duyarlı, içinde doğa sevgisi olan bireyler yetiştirilmektedir. Okulda yemek hizmeti bulunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı özenle temin edilmiş malzemelerle okulun kendi mutfağında sağlıklı koşullarda hazırlanıp, sağlıklı ortamlarda öğrencilere sunulur.Okul öğrencilerin sağlığı konusunda hassas bir tutum sergilemekte olup olabilecek acil müdahale gerektirecek ciddi durumlarda; öğrenci velisine haber verilerek en yakın sağlık merkezine veya devlet hastanesine götürülür. Genel Aşı uygulamalarından önce, velilere okul yönetimi tarafından duyuru gönderilerek velinin onayı alınır. Veliler, bulaşıcı hastalıklarda okul yönetimini bilgilendirmek zorundadır. Öğrencilerin rapor bitimine kadar okula gelmeleri diğer öğrencilerimizin sağlığı düşünülerek uygun bulunmamaktadır. Öğrenci servis hizmetleri, Okul Yönetim Kurulunun, özel taşımacılık yapan özel ve ya tüzel kişilerle aralarında yapılan yıllık sözleşmeler çerçevesinde yürütülmektedir. Öğrencilerin servisle ulaşımı, okul bahçesinden öğretmenler denetiminde sağlanmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Yüzme
Voleybol
Basketbol
Jimnastik

Sanatsal

Bale
Sinema
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ebru
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
İzcilik
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Hayır

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

Yorumlar

 • B. K.

  Bir okuldan en büyük beklentim çocuğuma yemek yeme alışkanlığı kazandırabilmesiydi. Yemeklerin okulun kendi mutfağında hazırlanıyor olması çok güzel. Hem tazelik, hem hijyen açısından güzel bir uygulama olduğunu dşünüyorum. Diğer okullarda aynı uygulamaya rastlamak pek mümkün değil maalesef. Öğretmenlerin yoğun ilgisi ile birlikte çocuğum en azından yemeklerin tadına bakmayı reddetmeyecek seviveye geldi :) Tüm öğretmenlerime kucak dolusu sevgiler :)

 • N. Ç.

  PEK Okullarını ziyaret ettiğimde bana çok sıcak bir ortam izlenimi verdi. Okulun fiziki şartlarını yetersiz hissetmeme rağmen sonrasında gördüm ki küçük bir okul oluşu çocuğumun her an öğretmenlerinin gözü önünde olmasını sağlıyor. Bu da bence çok güven verici.

 • D. A.

  Öncelikle müdüre hanımın son derece güler yüzlü oluşu ve sürekli bizimle iletişim halinde olmasından dolayı kendisine çok çok teşekkür ederim.☺ Öğrencilerin günlük bir sürü problemleri veya sorunları olabiliyor. Bunların çözümü için rehberlik servisinin mükemmel çalıştığını belirtmek isterim. Çocuğumun okula kayıt zamanında rehberlik servisi tarafından testler uygulanarak dikkat etmemiz gereken noktalar teker teker söylenmişti. Bu da okula uyum sürecimizde çok işimize yaradı.

 • M. T.

  Evimize uzak olmasına rağmen bu okulu seçtik çünkü çok tavsiye almıştık çevremizden gerçekten iyi bir eğitim veriliyor öğretmenler tecrübeli hatta tüm çalışanlar tecrübeli. Okul yönetimi de eleştiriye açık ve devamlı kendisini yenileyen geliştiren ancak prensiplerinden taviz vermeyen bir yapısı var

 • Ş. A.

  Sanat derslerine çok önem veriliyor okulda piyano, dersleri özellikle çocukların yeteneklerini keşfedebilmeleri ve estetik fakındalığa sahip olabilmeleri için her imkan düşünülmüş. Ayrıca okulda güvenlik ve beslenme gibi konularda da çok titizler tüm personeller işlerini en iyi şekilde yapıyor hepsinin ellerine sağlık.

 • Ü. G.

  Dil eğitimi oldukça iyi olan bir okul Oğlum anaokulunda öğrendiklerinin üstüne çok şey kattı bu okulda. Branş derslerine de alanında uzman tecrübeli öğretmenler giriyor okul yönetimi bu konuda çok hassas ve gerçekten de biz de bunun karşılığını alıyoruz.

 • Veli

  Çocuklarımı güvenle her gün bu okula bırakıyorum.

"Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Üsküdar PEK Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Libadiye Cad. Cumhuriyet Mah. Şehit Özdemir Onarangil Sok. No:12/1 Üsküdar İstanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum