fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Validebağ Koleji İlkokulu

Özel Validebağ Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Validebağ Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul’un en güzel yeri Validebağ korusuna nazır, doğa ile iç içe kurumumuzda doğa ile temas eden, çevreye sahip çıkabilen teknolojiyi en üst düzeyde kullanırken insani değerlerini yitirmeyen, üretken, girişken, özgüveni yüksek, kültür ve sanatla yoğrulmuş, kendisine ve yaşadığı topluma yararlı bireyler yetiştirmek önceliğimizdir.

Validebağ koleji VK EĞİTİM MODELİ bütün ezberleri bozacak, klasikleşmiş özel okul şablonları ve zihniyetlerinden farklı içeriği ve insan merkezli uygulamaları ile eğitim dünyamıza bambaşka bir bakış açısı kazandıracaktır.
Alanında uzman ve kendini kanıtlamış akademik kadrosu, güler yüzlü personeli, ev sıcaklığında ve güvenliğindeki ortamıyla sizleri misafir etmeye hazırdır.
Seviyelerinde uzman sınıf öğretmenleri
Bütün sınıflarda uzman Matematik branş öğretmeni, Anadil seviyesinde İngilizce

2. Sınıf itibari ile Almanca, İspanyolca ve Rusça seçmeli ikinci yabancı dil eğitimi

Uygulamalı Branş Dersleri ve Klüpler (Yüzme, Robotik Kodlama, Satranç, Akıl Oyunları, İşaret Dili Eğitimi, Astronomi, Ekoloji, Modern Dans, Bale, Drama ve
Tiyatro, Güzel Sanatlar, Resim, Müzik, Jimnastik, Masa Tenisi, v.b.)
Akademik sınavlara hazırlık
Uygulamalı alan gezileri
Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri
Yaşayan koridor uygulaması
Medya okur yazarlığı ile İlkokulumuzda eğitim sistemimizi proje odaklı, çocukların eğitim sürecinde aktif rol oynadıkları, birbirleriyle iletişim halinde üretim yapabilecekleri şekilde planlamaktayız.

Çağın tüm olanaklarını kullanabilen ve bunlara etik değerler çerçevesinde yenilerini katan, geleceğe güvenle bakan ana dilini ve birden fazla yabancı dili en iyi şekilde kullanan, toplumsal ve evrensel değerlere eleştirel bir bakış açısıyla sahip çıkan, bilimi, sanatı ve sporu yaşamının bir parçası olarak benimseyen, yapıcı bir yaklaşımla etkili iletişim kuran ve bunu kararlılıkla sürdüren, bireysel farklılıkları zenginlik olarak benimseyen, öz kültürünü yaşayan ve yaşatan, aynı zamanda farklı kültürlerle etkileşim içinde olan, kendi bilgi, yetenek ve becerilerinin farkında olan ve sürekli gelişime inanan bireyler yetiştiriyoruz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (13)

 • FY

  Okulumuzdan çok memnunuz. Hem eğitim hem de öğrencilerin mutluluğu ve sosyalliğini dikkate alan bir okul. Kesinlikle tavsiye ederim.Okulun fiziki alanı çocuk oyun anlamları adına yetersiz. Bu da tamamlanırsa her şey çok daha iyi olacak.

 • IA

  Kızımın sabahlari erkenden kalkıp okula biran önce gitme isteği ile sonsuz mutluluğunu gördüğüm icin benimde inanılmaz mutlu olduğum ve memnun kaldığım 3. Yılımizin Nasıl geçtiğini anlamadigim Validebag Koleji ... Bize bu güzel yılları yaşattığınız için çok teşekkür ederiz...

 • BT

  Okulumuzdan memnunuz. Öğretmenler çok ilgili. Öğrenci gelişiminin takibi çok iyi yapılmakta. Eğitimin yani sıra sosyal aktiviteler, sosyal sorumluluk projeleri ile de öğrenciyi bilinçlendirmekte. Butik okul olmasının avantajlarını hep hissediyoruz. Okulda sıcak bir atmosfer var. İetişim ve önerilere her zaman açıklar. Tüm kadroya teşekkür ederiz.

 • İK

  Okulun korunun hemen yanında olması, öğretmenlerin şefkatli yaklaşımı, her branş öğretmeninin neredeyse tüm öğrencileri tanıması ile çocuğumu gönül rahatlığıyla emanet ettiğim bir kurum.

 • Gk

  Öğretmenlerimizin ve kurucuların ilgi alakası ve özverisi çok değerli ve kıymetli. Gelişime açık yanları olmakla birlikte çocuğumun hergün mutlulukla gidiyor olması bizim için çok önemli. Teşekkürler.

 • FC

  Oğlumuz 1. Sınıfta Ve Eğitim hayatına burada devam etmesi için elimizden geleni yapıcaz.Geçen yıl anaokulu hazırlık sınıfında da bu okuldaydık.Yönetim Kadrosunun Profesyonellik ile Samimiyet arasındaki o ince çizgiyi Çok iyi Korumaları Ve Maddi ve Manevi sağlamış oldukları kolaylıklar Çok Önemliydi Bizim için.Sınıf Öğretmenimiz Deniz Hanıma ayrıca Teşekkür etmek isteriz oğlumuzdaki olumlu değişim ve gelişiminde En büyük Katkı Kendisinindir.Biz Ebevenyler Belki Sınıftan uzağız ama Deniz hanım gibi bir öğretmene sahip iseniz Uzakta bile olsanız sınıfa hakimsiniz demektir:)Branş Öğretmenlerimizinde Hakkını Teslim etmek isteriz Onlarda çok ilgili ve alakalılar.Herşeyden Önce eğitim Odaklı olması Gerek Konumu ve Yerleşkesi itibariyle Hakikaten Mükemmele yakın diyebilirim

 • UG

  Anadoluyakasın da Çocuklarına okul arıyan tüm velilere tavsiyemdirŞu andaki sistemimiz gayet olumlu

 • S

  Yeni oluşu, butik bir okul oluşu, yöneticilerin yeni fikirlere açık oluşu cezbedici. Evimize yakın oluşu da bizim için ekstra bir güzellik. Öğretmen seçimlerinde hassas davranılmış, öğretmenimizden de çok memnunuz. Okulun ilk velileri olarak, okulumuzdan umutluyuz. Giyinme-soyunma odaları. Ve geniş bir tören alanı.

 • H

  Konumu, doğa ile iç içe olması. Her sınıfın ayrı ayrı düşünülmüş ve tasarlanmış olması. Branş öğretmenlerinin çok başarılı olması. Dışarıdan ek bir destek almamızım gerekmemesi. Eğitmen ve personel kadrosunun güler yüzlü ve ihtiyaçları anında karşılaması. Kapalı bir eğitim hazinesi şeklinde içine girince her alan farklı güzel. Biz okulun eğitim kalitesini ve Cumhuriyet fidanları yetiştirme ilkesini çok sevdik. Misyon ve vizyonları ile eğitimde yeni bir katkı sağlayacaklarını düşünüyor ve uzun yıllar 2 kızımla Validebağ Kolejliyiz☘️✨

 • Ş

  Öğretmenlerin güler yüzlülüğü ve çocuklarla olması gerekenden daha çok ilgilenmeleri. -

 • B

  Branş derslerinin çeşitliliği ve öğretmenlerin ilgisinden çok memnun kaldık. Özellikle çocuklara ödev vermeyecek olmaları ve çocukların hala çocuk olduklarını farkında olarak oyun içerikli ders programları planlamaları çok hoşuma gitti.

 • Okulun yeni açılıyor olması kafamızda soru işareti yaratmıştı ama hazırladıkları ücretsiz yaz kampı programı sayesinde hem okulu hem öğretmenleri tanıma fırsatı bulduk. Hemen kaydımızı yaptırdık. Özellikle ilkokulda matematik derslerine branş öğretmenin girmesi büyük avantaj! Aynı zamanda astronomi dersleri veren Rukiye Öğretmen'in kendisini çok sevdik. Bütün çocuklar onun dersini iple çektiler.

 • A

  Kendilerine ait geniş kapsamlı eğitim sistemlerini çok beğendim. Sınıf imkanları, sıraların her şekilde kullanıma uygun olması çocukların proje odaklı çalışmaları için çok verimli olacaktır diye düşünüyorum. Konum olarak da çok huzurlu ve sakin bir yerde olması da artı bir yön. Burayı tercih ettiğimiz için çok mutluyuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Validebağ Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Adres: Altunizade Mah. Acıbadem Cad. Raufpaşa Hanı Sok. No:19Üsküdar - İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum