fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Yeni Okul İlkokulu

Özel Yeni Okul İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:00

Özel Yeni Okul İlkokulu Hakkında

İstanbul Şişli semtinde yer alan Özel Yeni Okul İlkokulu, çocukların eğitim ve öğretimlerini ciddiyetle üstlenen, aynı zamanda onlara spor, sanat ve sosyal faaliyetlerle ilgilenme fırsatı sunan bir okuldur. Okulun içinde yer alan imkanlar içerisinde yemekhane, kütüphane, kapalı spor salonu, sanat atölyesi, müzik atölyesi, fen laboratuvarı ve bilişim atölyesi sayılabilir. Ayrıca okulun kendisine ait bir bahçesi de bulunmaktadır. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizcenin verildiği okulda sanatsal etkinliklerden modern dans, müzik ve heykel etkinlikleri ile ilgilenme imkanı sunulmaktadır. Akıl ve zeka oyunları ile satranç derslerinde çocukların zeka gelişimleri oyunlarla desteklenmektedir. Servis imkanı bulunan okuldaki servisler yönetmelikler çerçevesinde donanıma sahip, güvenlikli, bakımlı araçlardır. Çocukların sağlıklı bir ortamda bulunmaları için tüm önlemler itina ile alınmış durumdadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Native Öğretmen

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (10)

 • ÖŞ

  Yeni Okul'un benim için en önemli özelliği, çocukların merak duygusunu her daim canlı tutacak ve öğrenme güdüsünü pekiştirecek bir sistemi kullanması. İkinci önemli özelliği ise daha toplumsal düzlemde, çocukların ilişkisel problemlerini çözmeyi ve birlikte yaşam becerilerini geliştirebilecekleri bir sistem içinde olmaları yani akademik başarının yanı sıra, çocukların sosyal becerilerinin gelişmesine verilen dikkat ve önem. Bir de tabii fiziki çevre. Okulun mekansal düzenini, çocuk aklı ve bedeni ile çok uyumlu buluyorum.

 • Bt

  Kızım anasınıfından itibaren Yeniokulun bir üyesi, açıkçası okula başladığında çekingen bir kızdı.Yeniokukun kızımın her anlamda gelişimine katkısının çok değerli olduğunu düşünüyorum.Özellikle sanat dersleri, müze gezileri, permakamp gibi etkinlikler muhteşemdi.Diğer veli arkadaşlarımız hepsi çok değerli ve tatlı insanlar.İyi ki Yeniokul ailesinin bir üyesi olmuşuz.

 • öb

  Şu dönemde çocuğunuzun oyun oynayarak ,eğlenerek , otoriteden uzak güzel bir eğitim almasını her şeyden çok istiyorsanız kesinlikle öneriyoruz. Okulda herkesin birbirini tanıması ,çocuğunuza öğretmeni haricinde de herkesin göz kulak olduğu ,sınıflarının direk bahçeye açıldığı keyifli bir okul. Pandemi döneminde online dersleri de çok güzel kotardılar ve okuma yazma işi çok güzel halloldu , umarım pandemi biter ve okulun tadını doyasıya yaşarlar .

 • Butik olması şubelerinin olmaması,bahçe içinde olması ve oğlumun okulu çok sevmesi ile karar verip kayıt ettirdik. Şu anda okulda üçüncü senemiz hala aynı heyecanla okula gidiyor oğlum.Bu benim için çok önemli...

 • DB

  Pandemi şartlarında bile çocukların merak duygularını canlı tutmayı başaran bir okul. Oğlum sıkılmadan okula gidiyor ya da canlı derslere katılıyor, sürekli öğretmenleriyle bir şeyler paylaşmak istiyor ve mutlu.

 • eo

  özgürlükçü bir ortamda, çocukların kendine güvenlerini geliştiren, kendilerini ifade eden, diğer arkadaşlarına, doğaya ve insana saygıyı aşılayan bir okul.ingilizce, sadece dil olarak değil kültür olarak fransızca veya ispanyolca, yine sadece dil olarak değil kültür olarak. work & travel kapsamında 3 ayda bir değişen bir oyun ablası formatı bile olabilir bu.

 • yeni okula kayıt ile kızımdaki olumlu değişimler son derece mükemmel. Yeni okulda olduğu için kızımda bizde çok mutluyuz. Okul kızımda çok yönlü gelişmeler sağlıyor.Kendine olan güveni ve çevreye olan hassasiyeti, bakış açısı herşey çok doğru ilerliyor.

 • DB

  Bu dönemde en önem verdiğim şey sınıf kapılarının direkt bahçeye açılması. Bu nedenle pandemi öncesindeki grip salgınlarında dahi bizim çocuklarımız çok hasta olmadılar. Okul koridoru denen şey salgın hastalıklarda çocuklar için çok büük tehlike hele ki yağmurlu havalarda çocukları dışarıya çıkarmamayı uygun gören okullar için. Öte yandan çok önemli olan bir başka konuda çocuklarımızın düşünen, merak eden ve kendini ifade eden bireyler olarak yetiştirilmesi sağlanıyor. Öğretimden önce ihtiyacın farkındalı sağlanıyor sonra o konu öğretiliyor. Öğretmenlerin çalıştıkları kurumu ve mesleklerini sevdiklerini çok hissediyoruz. Bu da benim için çok önemli bir konu. Bu şekilde öğretmenler tutkuyla sevgiyle işlerini yapıyorlar.Temizlik. Okulumuz çocukların keşiflerine açık bir yapıda olduğu için kıyı köşe temizliğine daha çok ihtiyaç duyuyor diye düşünüyorum.

 • SY

  Ticaret amaçlı bu piyasanın içinde bulunmayan pırlanta gibi okul.

 • SY

  öğretmen seçiminde titiz olmalarının sonucu olarak kaliteli bir okul yaratıyorlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yeni Okul İlkokulu İletişim Bilgileri

Sağlam Fikir Sk. No:17 Esentepe - Şişli, Istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum