fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Yenibosna Final Okulları İlkokulu

Özel Yenibosna Final Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:00

Özel Yenibosna Final Okulları İlkokulu Hakkında

Okulumuz bünyesindeki eğitim hizmetinin hem kaliteli hem de uzun süreli olmasında ;öğretmenlerimizin işin ehli olması ve fedakarca çalışması; velilerimizin katılımcı yaklaşımları; yönetimin ise eğitimin önemine ve gerekliliğine inanıyor olmasının payı büyüktür. Okulumuzda her çocuk özeldir. Her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir. Çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir. Okulumuz ; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri ,keyifle beslendikleri, öz bakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir yaşam merkezidir. Yine çocuklarımız okuldaki etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık , çevresel duyarlılık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir. Eğitimdeki bir diğer prensibimiz ise çocuklarımızın akademik becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekalarını geliştirmektir. Duygusal zekası yüksek olan çocuklarımızın hayat başarısının yüksek olacağı ve daha üretken olacağı inancındayız. Ayrıca her yüzyılda olduğu gibi içinde bulunduğumuz yüzyılda da kaliteli eğitim alan ,duygu eğitimi gerçekleştirmiş bireyler toplumlara yön verirler. Duygu eğitiminde de amaç kendini tanıyan ,potansiyelini bilen ,duygularını yerli yerinde kullanabilen bireyler yetiştirmektir.Duygu eğitimi almış bireyler mutlu olmayı başarabilmektedir. Çocuklarımızın sağlığı için temiz ve hijyenik eğitim ortamları ,geniş bir fiziksel alan ,beden eğitimi aktiviteleri ,açıkhava ve bahçede etkili alan gibi donanımlar okulumuzun veliler tarafından tercih sebeplerinden biridir. Dengeli ve yeterli beslenme için hazırlanan yemek listeleri ve kullanılan kaliteli besin malzemeleri sayesinde çocuklarımız için yemek saatleri keyifle geçirilen vakitler olmaktadır. Beslenme programındaki amacımız; her çocuğun her gıdayı severek yemesi; dengeli ve yeterli beslenmeyi alışkanlık olarak içselleştirmesi yemekte uyulması gereken görgü kurallarını öğrenmesidir. Gelişimi farklı olan çocuklarımıza da potansiyelleri doğrultusunda kaynaştırma eğitimi yapılmaktadır. Gerek gelişim yetersizliği olan gerekse gelişim ileriliği olan çocuklara eğitim verilirken ailelere de gereken danışmanlık yapılmaktadır. Eğitimi daha renkli ve keyifli yapmak için branş derslerimiz mevcuttur. İngilizce Dersi (speaking) ile çocuklarımızın yabancı dile yatkınlığını; Bilişim Teknolojileri Dersi ile Robotik Kodlama becerilerini geliştirmeyi; Müzik Dersi ile Müzik kulağı edinmeyi, enstrüman çalmayı; Beden Eğitimi Dersi ile fiziksel gelişimi; Resim Dersi ile Temel resim becerilerini geliştirmeyi hedeflemiştir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 2

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

Yorumlar (12)

 • Ek

  Okulunuz 2.sinif öğrenci velisiyim çok memnun kaldık .ve seneye de devam etmekteyiz .verdiğiniz destekler için teşekkür ederiz .öğretmenlerimize ve idari katimiza güler yüzlerinden dolayı teşekkür ederiz .Teşekkürler

 • Ei

  Okulunuzun 1 .sınıf velilerindenim.sizleri tanıdığımiz.icin çok mutlu olduk .pandemi sürecindeki destekleriniz için teşekkürler.Pandemi biterse daha iyi olacaktır

 • Fp

  Okulunuz ile tanisali bir yıl oldu pandemi etkiledi fakat bu zor süreçte bizlerin yanında olan final okulumuza teşekkür ederiz .herşey çok iyiydi .hatta anasınıfı çocuğumuda aynı okula kaydını yaptırdim .emeğinize sağlık . teşekkürler.Pandemi biterse herşey güzel olacak

 • Bc

  Tanisali bir yıl oldu evet zor bı dönem olmasina rağmen herşey çok güzeldi okulumuzdaki tüm öğretmenlerimizin emeğine sağlık .

 • Okulunuz ile tanışalı bir yıl olacak. yeğenim için Final markası adına tanıştığımız bu yolda mutluluk duyduk. En başta bizleri güler yüzleri ile karşılayan ve mest eden idari personelinize teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Ve bi an önce ülkemizin bu hastalıktan kurtulup öğretmen ve sınıf arkadaşlarına kavuşmalarını beklemekteyiz. Teşekkürler .Okulumuzun saha planlamasına ilerleyen süreçlerde fikir paylaşımında bulunmak isteriz.

 • YU

  Okulunuz ile henüz tanışalı bir yıl olacak. .Yeğenlerim için öncelikle Final markası üzerine gelmiştim. Kendi içerisinde ayrı bir marka yaratan okulunuzdan her konuda öncelikle bizi bir aile gibi güler yüzlü karşılayan idari personellerinizden sonrasında evet kısa bir tanışma süreci olmasına rağmen (pandemi dolayısı ile )öğretmenlerinizin verdiği desteklerden çok memnunuz. Biran önce çocuklarımızın arkadaşlarına öğretmenlerine kavuşacağı günleri beklemekteyiz. Teşekkürler.ilerleyen zamanlarda saha düzenlemesine fikir paylaşımında bulunmak isterim.

 • NG

  Eğitime hakkıyla değer veren bir okuldur.özellikle yabancı dil konusunda başarılı bir okul. Pandemi döneminde de hijyenik bir çevre oluşturan bir okul.

 • FB

  Oğlum okulumuzda 3 yıldır devam etmektedir.ogretmenlerden ve yönetim kadrosundan çok memnun kaldım.oglumun akademik başarısı zaman geçtikçe artmaktadır .ingilizce speak anlamında ilerledik.oturmus bir öğretmen kadromuz bulunmaktadır .hepsine tek tek teşekkür ederim.idari kadrodan ayrıca memnunum .Olumsuz bir yorumum yoktur . teşekkürler.

 • Sy

  Oğlum ilkokul 4.sinif öğrencisi.2senedir Yenibosna kampüsünde devam etmektedir.buraya başladığından beri hem akademik başarısı hem kendine olan özgüveni ciddi anlamda artmış durumda .okulda bulunmaktan çok mutlu.eskiden zorla goturdugum okula şimdi zevk alarak severek gidiyor.katkisi olan tüm öğretmenlerimize ve final okulu yönetime teşekkür ederim.Teşekkürler.

 • ilkokul öğretmenimiz ve idaricilerimiz bire bir ilgileniyor.Ve rehberlik servsinin takibinden memnunum. Sosyal atölyelerdeki bilim-resim-robotik klübü ve okçuluk klübü vs. bu klüplerimizdeki uzman eğiticiler öğrencime gayet başarılı ve öğrencinin ilgisine göre atılım sunmaktadır. Ayrıca hobi bahçemizdeki faaliyetlerinde hizmetlerimizin devam ettiğini görmek de gayet hoşumuza gitti. Yönetimi ve çalışanlarını kutluyor ve teşekkürlerimi sunarım. Ve bizi bu süreçte yalnız bırakmadığınız için ayrıca teşekkürler...

 • TT

  Gerek sınıf öğretmenleri ve gerekse branş öğretmenlerinin yetkinliği, veli iletişimleri ve geri bildirimleri, bizi cok memnun etti. Tüm yönetim ve eğitim kadrosuna gönülden teşekkür ederim. Bu kadar güler yüzlü ve pozitif insanları bir araya toplayabilmek bir başarı olsa gerek

 • SB

  Torunum okulumuzda devam etmektedir.Gelecek yıl için de kaydımızı yenilettik.Ve eğitim sistemindeki gidişattan memnun kaldık. Öğretmenlerimizin ilgisi harika. Özellikle bu zor süreçte online olarak bizi yalnız bırakmayan öğretmenlerimize ve idari kadromuza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Sevgiler...

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yenibosna Final Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Yenibosna Merkez Mahallesi, Gamze Sokak, No:9/11 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum