fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu

Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:20

Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu Hakkında

Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulunda öğrencilerin yaparak, yaşayarak öğrenmeleri ön plana alınmıştır. Okulda bireyi yaşama hazırlamanın yanında yapılan etkinliklerle yaşamın kendisini oluşturmak eğitimin temel hedefini oluşturmaktır. Okulda yapılan etkinliklerle öğrencilerin düşüncelerini kolay bir şekilde ifade etmelerinin sağlanması, farklılıklara duyarlılık gösterilmesi amaçlanmaktadır. İstanbul’da eğitim veren Özel Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu 20 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Yabancı dil eğimi veren okul İngilizce dil eğitimi üzerine yoğunlaşmıştır. Çift dilli bir eğitim programı benimseyen ilkokulunun bahçesi oldukça geniştir. Öğrencilere yemek hizmeti verilmektedir. Okul mutfağında hazırlanan yemekler beslenme uzmanlarının kontrolünden geçirilmektedir. Okulda yer alan laboratuvarlar sayesinde deneyler yapılmakta ve fen bilgisi dersleri laboratuvarlarda öğretici bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Okulun fiziksel birimleri Yemekhane, Havuz, Bilgisayar Laboratuvarı, Kapalı Spor Salonu, Konferans Salonu, Laboratuvar, Sanat Atölyesi, Kantin, Kütüphane, Müzik Odası, Revir ve Bahçe oluşturmaktadır. Fen Bilimleri Koleji İlkokulunda alanında uzman eğitmenler tarafından Futbol, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Satranç, Yüzme, Müzik Kulübü, Drama, Görsel Sanatlar, Eskrim, Ebru, Gezi Kulübü, Perküsyon, Piyano, Jimnastik, Dans ve El Sanatları dersleri işlenmektedir. Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu Atatürk İlke ve Devrimlerine sahip çıkan, laik Cumhuriyet'in kazanımlarını benimseyen bir okuldur. Okulun benimsediği diğer ilkeler Adalet duygusunu ve empatik düşünce sistemini benimseyen “adil olma” düşüncesi, Yeniliklere, çağdaş yaklaşımlara ve değişimlere açıklık konusunda “yenilikçilik”, farklılıkların farkında olduğunu belirten “Bireysellik” Okulun tüm paydaşları ile okul süreçlerinin yapılandırılmasında “Demokratik katılım” olarak sıralanmaktadır. Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulunda her öğrenciye ”ÖĞRENME STİLLERİ ÖLÇEĞİ” ve “ÖZ-DÜZENLEME BECERİLERİ ÖLÇEĞİ” uygulanmaktadır. Her öğrencinin öğrenme stiline uygun ders tasarımları danışman akademisyenler rehberliğinde alanında yetkin, deneyimli öğretmenlerce hazırlanmaktadır. Öğrencilere öğrenmeyi öğrenme becerileri kazandırılmaktadır . 1-2-3. sınıflara okul psikolojik danışmanları tarafından uygulanan "Öğrenci Tanıma Çalışması" ile öğrenci kabul edilir.

Yorumlar (6)

 • FT

  Bir çok okul araştırdım fakat okulun eğitim düzeyi üst sınırda olduğu için burayı tercih ettim ve çok çok memnunuz. Gerek müdür gerek öğretmenler olsun çok başarılılar. Disiplin olayına gelince de olması gerektiği gibi, disiplin olmayan yerde saygı da olmaz sevgide.

 • AK

  Yüzme dersi müfredatta var tamam iyi ama havuz çok yetersiz değil mi Allah aşkına. Çocuklar orada sadece yüzmeyi öğrenir ama daha fazlasını değil. Yüzme tekniklerini uygulamak için bile çok yetersiz bir havuz olmuş.

 • Öğrenci

  Öğretmenlerimi çok seviyoruum :)

 • Veli

  Öğrencilerin, öğrencilik dışında yaşaması gereken bazı şeyler vardır. Bunların en önemlisi kesinlikle çocukluğunu yaşamaktır. Evet ülkemizde sınavda başarılı olunmadan artık bir şeyler yolunda gitmiyor hayatlarında ama bu yaşlarında üzerlerinde bu kadar baskı olmasını saçma buluyorum, okulun disiplinin gereksiz abartı buluyorum.

 • Veli

  Resmi bir kurumda olması gerektiği kadar disiplinlidir. Abartmazlar. yabancı dilin yeterli olduğunu düşünmüyorum.

 • Veli

  Oldukça iyi eğitimi var bu okulun. Öğretmenler birebir ilgileniyorlar çocuklarımızla. Dershane geçmişinden dolayı olsa gerek Öğretmen kadrosu da sağlamdır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Nazmi Arıkan Fen Bilimleri İlkokulu İletişim Bilgileri

Küçükbakkalköy Mah. Aras Sok. No:4, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum