fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu

Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:30

Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir Türk Okulu olup, müfredatında IB PYP metotlarına dahil etmiş özel okul statüsünde bir kurumdur. Ders programları, öğrencilerin dikkatini çekecek, meraklarını uyandıracak, öğrenme heyecanı ortaya çıkaran öğrenme teknikleri eğitim teknolojisi uzmanı tarafından gerekli materyaller ve eğitim teknolojileri kullanılarak dersin kalitesini ve keyfini artıracak şekilde hazırlanmaktadır. 3-12 yaş arası öğrencilerin derslerden maksimum verim alabilmesi amacıyla ders içinde ve dışında keşfetmeye ve yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardımcı olan Primary Years Programme (PYP) Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu'nda 8 Mayıs 2015 tarihinden itibaren uygulanmaktadır. Okuldaki İngilizce eğitiminde Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planı (Common European Framework ) esas almaktadır.Öğrencilerin yabancı dil seviyeleri objektif bir değerlendirme sistemi olan başarılarının uluslararası standartlarda belgelendiği Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen ESOL Sınavları ve Trinity College London’ın düzenlediği GESE sınavları ile ölçülmektedir. Günümüz dünyasında tek bir yabancı dil yeterliliğin yetersiz olduğunun farkında olarak Yönder Okulları İlkokulu öğrencilerine 4. Sınıftan itibaren İspanyolca eğitimi verilmektedir. Öğrencilerin İspanyolca seviyeleri Avrupa dil kriterleri çerçevesinde geliştirilen uluslararası İspanyolca sertifika sınavı olan DELE ile ölçülmektedir. Yönder Okullarındaki Psikoljik Danışmanlık ve Rehberlik Servisinin, öğrencilerin fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden sağlıklı bir bütün olarak gelişmelerine yönelik olarak Öğrencilerin okula uyum sağlama süreçlerine destekleyici oryantasyon çalışmalarında bulunmak,Öğrenme sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak,Öğrencilerde sorumluluk becerisini kazandırmak, Öğrencileri tanıma ve izleme çalışmaları yapmak, Öğrencilerin sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini izlemek, değerlendirmek ve desteklemek,Öğrencilerin özgüven gelişimlerini desteklemek, Olumlu ve gerçekçi benlik gelişimin sağlanmasına destek olmak, Problem çözme becerisinin kazandırılmasına destek olmak gibi çalışmalar yürütmektedir. Okulun velileri kolejin akıllı telefon uygulaması sayesinde, öğrencilerin günlük yaşantıları hakkında sürekli bilgilendirirler. Yönder Okulları Ataşehir Kampüsü modern bir eğitim vermek amacıyla gereken tüm olanakları bünyesinde barındırmaktadır. Kampüste 4716 metrekare kapalı, 1400 metrekare açık alan, Birinci ve ikinci kademe için iki ayrı blok, Modern teknoloji donanımlı 44-53 metrekarelik derslikler, Görsel / Plastik sanatlar atölyesi, Bilgisayar laboratuvarı, Fen laboratuvarı, Müzik atölyesi, Bale ve jimnastik salonu, Tenis, basketbol ve voleybol için kapalı spor alanı, Okumaya ilgiyi arttırmaya yönelik düzenlenmiş kütüphane, Konferans salonu, Tam donanımlı mutfak ve yemek salonu, Tam gün hizmet veren sağlık birimi bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- IB Eğitim Programı MYP

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 4

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (12)

 • AH

  Bir arkadaşımın okuldan çok memnun olması sayesinde ben de görüşmeye gitmiştim. Yabancı dl ağırlıklı bir okul olmasından dolayı tercih ettim. Ders konu anlatımında farklı yaklaşımları var.Lise kademesinin olmasını isterdim.

 • SY

  Okula ilk giriş itibariyle kendimi güvende hissettim. Çocuğumla ilgilenen ve beni her zaman dinlemeye hazır tecrübeli bir akademik kadroya sahip. İlkokul olarak çok iyi bir altyapı kazandırdıklarına inanıyorum.

 • Öğretmenlere yatırım yapan bir okul. Samimi ve özverili çalışanları var. Öğrencileri mutlu, güven veren bir okul.

 • DA

  Gerçek manada öğrenciye eğilen, objektif ve iletişim kuran, uluslararası akredite eğitim programını uygulayan öğretmenleri çok kaliteli bir kurum.

 • As

  Bir eğitim kurumu olarak yaptırdıkları işlerin bedelini tedarikcilerine ödemeyen ve bu konuda gayet rahat ve disiplinsiz davranabilen bir eğitim kurumundan eğitim nasıl beklenir?düşünmek lazım..

 • İ

  Prof. Dr. Üstün Dökmen’in iki kurucusundan biri olduğu okul. Eğitim-öğretim alanında uzman ve bu işi seven kişiler tarafından kurulmuş olması okulun en büyük avantajı. Hemen her alanda bu özen ve dikkat hissediliyor. Çocuklar ne yarış atı gibi koşturuluyor ne çok gevşek bırakılıyor. Okulu ve öğrenmeyi sevdirecek bir yaklaşım var.

 • SM

  Okul hizmetli olarak çalışan görevlisinden memnunum.Rehberlik servisinden ilk yıl haricinde hiçbir yıl yararlanamadık çünkü yıl içinde üç rehber öğretmen değişimi yaşandı. Yeni gelen öğretmen tam tanımaya başlarken yeni bir öğretmen başlıyordu. Yetersiz rehberlik hizmeti bulunmaktadır.

 • GE

  Çocukları kitap okuma alışkanlığı kazandırmalarına aşık olduğum okul. Kütüphane sürekli çocukların kullanımlarına açık ve göstermelik bir hizmet değil. Revir hizmetinin olması ve sadece bir durum olduğunda değil çocukların sürekli takiplerinin yapılması çok önemli. Çözüm odaklı bir güvenlik servisi var o tatlı insanları da unutmayalım tabii :)

 • CB

  Yabancı dil eğitimi oldukça başarılı. İkinci dil olarak İspanyolca öğreniyorlar çocuklar. Günümüz dünyasına uyumlu bireyler yetiştirmek isteyen bir okul için önemli bir ayrıntı. velilerin sosyal ve kültürel seviyesi oldukça iyi. Bu seviye yüksekliği okul-aile ve öğrenci ilişkilerine de olumlu yansıyor tabii. Ödev konusunda zorlama yok. çocukları çok sıkan bir eğitim sistemi uygulanmaması güzel.

 • ET

  Okulun tek eksiği havuzu olmaması. sistem olarak ib pyp denen uluslarası başarılı bir sistem kullanılıyor. Bu sistemin getirilerini ve artılarını bu sistemde okumayan bir çocuktaki gelişimi ve bu sistemi almış bir çocuktaki gelişim farklarından gözlemleyebilirsiniz. En önemli artısı ilerde yurtdışında okumanın önünün bu sistemde açılması.

 • Sg

  Öğrenciler güvenli, temiz, samimi, bir ortamda eğitim görüyor. Rehberlik servisi ilgili bir şekilde çalışıyor. okulda çok iyi bir ingilizce eğitimi var. Her gün en az bir saat secmeli yetenek dersi var

 • AT

  Okuldan gayet memnunum. Pedagoglar işini iyi yapıyor. Güvenlik ve diğer faaliyetler bakımından güzel. Çocuğunuza yüksek kalitede bir eğitim vermek istiyorsanız tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ataşehir Yönder Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

İnönü Mahallesi Kayışdağı Caddesi No: 142-144/3 Ataşehir İstanbul
0 216 706 6885
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum