fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilgi Koleji İlkokulu

Özel Bilgi Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:00

Özel Bilgi Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bilgi Koleji’nde konusunda uzman, değerli akademisyenlerin yönlendirmeleriyle oluşturulmuş ve tamamen kuruma özgü olan “a+5b Eğitim Modeli” uygulanmaktadır. Akademik programların yanı sıra, özellikle İngilizce ve teknoloji destekli eğitimler Özel Bilgi Koleji’nde atölye anlayışıyla yorumlanarak; duymak, görmek, dokunmak ve konuyla ilgili sorular sorarak görüş alış verişinde bulunmak temeline dayandırılmaktadır.

İlkokula başlayacak olan öğrenciler; uzman ve deneyimli okul psikologları tarafından Okul Olgunluğu Testi’ne tabi tutulmakta ve hem öğrencilerle hem de velilerle ayrı ayrı bireysel görüşmeler yapılmaktadır. Özel Bilgi Koleji’nde eğitime başlayacak olan öğrenciler gruplandırılırken şunlar göz önünde bulundurulmaktadır:

• Okul Olgunluğu Testi sonuçları,

• Öğrenci ve veli görüşmeleri,

• Öğrencinin yaş düzeyine ait ay hesaplaması (60-72 ay),

• Kişilik ve genel diğer özellikler

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduktan sonra öğrencilere uygun olan sınıf ortamları belirlenmektedir. Özel bilgi Koleji’nin sınıfları en uygun öğrenme koşulları gözetilerek, birbirine yakın sayıda kız ve erkek öğrencilerle homojen bir yapıda oluşturulmaktadır. İlkokuldan itibaren özgüveni ve özsaygısı yüksek, üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Özel Bilgi Koleji çocukların, akademik ve sosyal gelişimleri sonucunda çok yönlü ve mutlu bireyler olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

İlkokulu bitirdiklerinde öğrencilerin, İngilizce seviyeleri Cambridge English, Flyers sınavları yanı sıra Bilişim Eğitim Grubu tarafından üretilen Türkiye’nin ilk ve tek “user adaptive” test sistemi olan CATX ölçme değerlendirme sistemiyle ölçülmektedir. İngilizce eğitimlerinde “Durum Bazlı Öğrenme Modeli” kullanılmakta; bu sayede doğal dil öğrenme hızı yakalanmakta ve öğrencilere ölçülebilir etkin konuşma becerisi kazandırılmaktadır.

“Bilgiye Sevgi Katıyoruz” mottosuyla yoluna devam eden Özel Bilgi Koleji, çocukların yaratıcılıklarını destekleyecek çalışmalar yapmakta ve bunu da özellikle Öğrenci Konseyleri aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Böylelikle eğitim kurumu içerisinde teknik bilginin yanı sıra sosyal yaşama da dahil olabilen ilkokul öğrencileri özgür iradelerini kullanabilme yetisini de kazanmaktadırlar.

Özel Bilgi Koleji’nin en önemli özelliklerinden biri bilgiyi oyunlaştırarak öğretmesidir. Oyunu bir çocuğun yaşamındaki ilk ve en önemli atölye ortamı olarak kabul eden kurumda eğlenerek, oynayarak öğrenen öğrenciler, yaparak öğrenme yoluyla özgün projeler tasarlayabilmekte, sosyal ve bilimsel alanlarda üretken olabilmektedirler. Okul dışı geziler ve okul içi etkinliklerle kazanımları pekişen öğrenciler öğrenmenin okul içi ve dışı tüm süreçlerini deneyimleme fırsatı bulmaktadırlar.

Sosyal yönden gelişimine katkı sağlanan öğrencilerin, bilgi düzeyleri çeşitli ölçme-değerlendirme metotları ile belirlenmektedir. Online eğitim desteği ile de konu tekrarları videolar üzerinden yapılabilmekte öğrenilen her şey rahatlıkla pekiştirilebilmektedir.
Özel Bilgi Koleji İlkokulu’nda isteğe bağlı olarak öğrenciler hafta sonu cumartesi günü de, etüt ya da kulüplerde öğretmenleri eşliğinde çalışmalar yapabilmektedir.

Özel Bilgi Koleji’nde Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders programına ek olarak şu dersler de işlenmektedir:

• Yaratıcı Drama
• Dans
• Kodlama
• Ekoloji
• Robotik
• İngilizce
• Satranç
• Halk Dansları

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Nadiren

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Hayır

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- a+5b Eğitim Modeli

Yorumlar

 • DG

  İlk okul günümüz çok güzel geçti başta Murat Bey olmak üzere sınıf öğretmeni Doğan Öğretmen ve diğer branş öğretmenlerine teşekkür ederim umarım bu seneki okul yılımız her gün ilk günümüz gibi geçer

 • DP

  Her aile gibi biz de çok okul gezdik. En son bu okula yolumuz düştü. Bizim bu okulu seçmemiz için nedenler: 1. Görüşmeye gittiğimiz ilk gün bizimle ilgilendikleri kadar çocuğa da vakit ayırdılar; konuştular, okuldan neler beklediğini sordular. 2. Okul Müdürü Murat Yılmaz çok vizyoner birisi. Yaptıkları var, yapacakları var. Okulu görmeye gittiğimiz zaman bize pek çoğunu anlattı. Eşim de ben de kendisini çok beğendik. Çalışkan, hevesli, işini, öğrencilerini seven birisi. Zihni çok parlak, dinamik, okulu daha da geliştirme yolunda ona güveniyorum. 3. Sahibini de sosyal medyadan takip ediyorum. Ahmet Çevik, eğitim sektöründen çıkıp da başka sektörlere girmemiş. Kendisini bu alanda ispatlamış birisi ve halen de kendisi ve ekibi gelişme çabası içinde. Eski, deneyimli ve yenilikçi bir kurum. 4. Öğretmeniz Doğan Ulutaş çok iyi, bilgili ve deneyimli biri. Çocuğun ruh halinden çok iyi anlıyor. Onların çocuk olduğunu unutmamış bir eğitmen. Oğlum tanıştığı ilk günden sevdi. Okulu sevmek öğretmeni sevmekle başlar. 5. Görüşmeye gittiğimizde okulun girişinde 1 köpek ve 2 kedileri vardı. Bakımlarını tam yapıyorlar. Besleme sorumluluğu çocuklarda. Sevgi ve sorumluğu yaşayarak öğreniyorlar. Görüşmeye gelen her veliye, sokak köpekleri için mama veriyorlar. Hayvan besleyen bir aile olarak bizi çok etkiledi. Çocuğumuza bir an önce akademik bilgilerle baskı uygulamak yerine, öncelikle onun insani duygularının gelişmesini istiyoruz. 6. Akademik olarak da daha ilk sınıftan ikinci yabancı dil olması, yabancı öğretmenden ders almaları da güzel. 7. Kayıt yaptırdığımız günden beri sorularımız hiç bir zaman cevapsız kalmadı. Müdürü, öğretmeni, rehber öğretmeni ilk gün olduğu gibi hep ilgilendi. 8. Ondan önce gittiğimiz bir iki okulda güvenlik hiç bir şey sormamıştı. Öylece girdik içeri. Burada kimlik sordular. Ayrıca Murat Bey’in de gözü kulağı sürekli çocuklarda. Kendi çocuğu gibi göz kulak oluyor. Zaman kötü olduğu için güvenlik çok önemli. 9. Diğer velilerle de tanıştım. Üst sınıfta çocuğu olanlar da yorumlarını söylediler. Diğer okullardan alıp buraya verenler var. Hepsi de memnun. İlk günden bunları duymak beni çok mutlu etti. Aklıma gelenler bunlar. Bu saydıklarım sizin için de bir tercih sebebiyse gönül rahatlığıyla çocuğunuzu emanet edebilirsiniz :)Henüz olumsuz bir durum yok. Olacağını da sanmıyorum. Umarım hep böyle devam eder.

 • BO

  Çocuklarımıza çok ilgili ve alakalılar. Uzaktan eğitimde de çok başarılı olduklarını düşünüyorum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilgi Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Yenişehir Mh. Yanyol Cd. Çağlayan Sk. No: 22 Ataşehir /istanbul
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum