fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Pakkan Okulları İlkokulu

Özel Pakkan Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:50

Özel Pakkan Okulları İlkokulu Hakkında

Pakkan Okulları 40 yılı aşkın öğretmenlik tecrübesinin üzerine Yasemin Pakkan tarafından kuruldu. Her zaman öğrenciden ve anlama odaklı eğitimden yana olan Yasemin öğretmen ve titizlikle oluşturulan eğitim iklimi, öğrenciler için hem öğrenmeyi, hem de öğrenilenleri beceriye dönüştürmeyi önceliyor. Dr. Özgür Bolat’ın pedagojik danışmanlığında ve öğrenen öğretmenlerden oluşan eğitim kadrosuyla, öğrencilerine sadece bir okul değil bir yaşam alanı sunuyor. Beykoz bölgesinde, Türk Alman Üniversitesi yerleşkesinde yer alan ilk ve ortaokulda öğrencilere İngilizce ve Almanca ana dil seviyesinde öğretiliyor. Yerli ve yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim kadrosuyla, temel derslerin yanında maker ve sanat atölyelerinde öğrenilenler hayata taşınıyor. 450 kişilik öğrenci kapasitesi olan okul, ikişer katlı, iki binadan oluşuyor. Büyük bahçesi ve okulun kimliğini oluşturan yeşil tutkusu, öğrencilere huzurlu ve eğlenceli bir okul ortamı sunuyor. “Okul yemekleri denilince bin kere düşünmek lazım.” diyen Özel Pakkan Okulları İlkokulu ve ekibi, tüm öğünlerdeki yemekleri İpek Hanımın Çiftliğinden alıyorlar. Geçmiş yıllarda, merkezi sınavlarda öğrencilerinin elde ettiği büyük başarılarla adından sıkça söz ettiren Özel Pakkan Okulları İlkokulu imzası, okul olarak da sınavlara hazırlanan öğrencilerine, seviyelerini yukarıya taşıyıcı içeriklerle, planlı bir eğitim veriyor. İlk sınıftan, son sınıfa kadar hem öğrencilerle hem de velilerle yakın iletişimde olan tecrübeli PDR kadrosu Pakkan Okullarının en güçlü yanlarından biri…

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Hayır

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Yoga Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Native Öğretmen

Yorumlar (6)

 • MS

  Kızım Pakkan Okullarında 6. Sınıf öğrencisi. Bu sene okuldaki 2.senemiz. İlkokul döneminde okul seçimlerinde birçok talihsizlik yaşadık. Pakkan Okullarının yeni olması sebebiyle birçok tereddütümüz vardı başlarda. Ancak şimdi o kadar doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyorum ki kızım da ben de çok mutluyuz. Öncelikle muhteşem bir eğitim kadrosu var. Ne sadece dil odaklı ne de sadece test odaklı bir okul. Her şey çok dozunda. Çocuklar eğlenerek öğreniyor ve en önemlisi okula severek gidiyorlar.

 • Sa

  İki çocuğumuzu ,geçen yıl Pakkan okuluna aldık. Çocuklarımızın mutlu ve başarılı olmaları ; ne kadar doğru yerde olduğumuzu bize gösterdi. İlk defa müşteri olarak algılanmadığımız,önceliğin çocuklarımız ve eğitim olduğu bir okuldayız. Yasemin Pakkan gerçek bir eğitimci ve güzel yüreği ile yılların tecrübesini çocuklarımıza aktarıyor. Öğretmen ve öğrenci ilişkisi mükemmel..şanslı olduğumuzu düşünüyorum

 • NS

  Oglumun oz guveni artti. Okula severek gidiyor. Ana dili Ingilizce olan öğretmenlerle ders yapılıyor. Veliye gösteriş yapmıyor okul, gerçek yaşamı sunuyor çocuklara. Hayvanlarla, doğayla iç içe. Ataturkçü, barışcıl, hos gorulu ve cocuklara saygili bir okul. Okulumuzu cok seviyoruz. Iki yıldır Pakkanlıyız. Iyi ki Pakkanlıyız.

 • ED

  Egitimin gercek hali.. okul sahibesi sanki kendi cocugu egitim goruyor gibi ilgileniyor her seyle. Cocuklarin yuzundeki mutluluk beni benden aliyor. Okul korkusu yok, ogretmen korkusu yok. ogretmenlerin Cocuklarla beraber yasadigi, guldugu, sevgi dolu bir yuva. Okul demek haksizlik olur. Burasi bir yuva, hayatin anlamlandigi bir yer. Ogretmnelerinden gorevlilerine kadar, herkesin herkese yardimci oldugu inanilmaz bir yer. Benim icin en iyi karardi. Yasemin ogretmeni tanimak cok buyuk bir sans oldu bizim icin. Tesekkur ederim tum emektarlara ve Ogretmenlerimize

 • Fe

  Her öğretmenin çocuklarla tek tek ilgilenmesi Derslerin durumuna gore basari durumunu takip etmeleri Idare her anlamda gerek sms gerekse maille bilgilendirmesi Sevgi ve saygının bir arada olduğu bir ortam emeklerinize sağlik. Bir çocuğum daha olsa vereceğim tek okul burası Herkese anlatıyor ve paylaşıyorum.

 • FP

  Merhaba, Oğlum geçen sene 1.sınıfta okula başladı Suan 2.sınıf oldu .Biz ailecek okuldan çok memnunuz . İlk sene açılmış olmasına rağmen eğitim ve öğretimde aksaklık yaşamadık . Bunun sebebi ise gerçekten deneyimli ve işini hakkıyla yapan şahane bir eğitim kadrosuna sahip . Yasemin hocanın uzun yollara yayılmış olan tecrübesi ise gerçekten işini severek yapan öğretmenlerimiz var . Branş ders hocalarıda kendi atölye lerinde ders yaparak çocuğu bütün gün bir sınıfta kapalı kalmasını engellemiş oluyor . 1.sınıflar dahil tüm okul sanat ve müzik yabancı dil spor derslerini atölyelerinde yapmakta . Oldukça büyük bir bahçesi var mis gibi oksijen içinde molalarını yapıyorlar . Öğretmenlerimiz oldukça Güler yüzlü . Çocuklarımız çevreye duyarlı bir şekilde eğitim öğretim görebiliyorlar .

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Pakkan Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Şahinkaya Cad. No:86, Beykoz / İstanbul
0 216 706 6879
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum