fb
Özel Ahtapot Poti Anaokulu

Özel Ahtapot Poti Anaokulu

0 212 963 2082
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Ahtapot Poti Anaokulu Hakkında

Kısa adıyla Ahtapoti olarak da bilinen Özel Ahtapot Poti Anaokulu 2-6 yaş arasındaki çocuklara, okul öncesi eğitimi, Almanca dilini ve kültürünü harmanlayarak birlikte sunmaktadır. Özel Ahtapot Poti Anaokulu 'ndauygulanmakta olan eğitim modeli; çocuklarda var olan yeteneklerin açığa çıkarılmasını ve her çocuğun kendisi olma özgürlüğünün gerekliliğine dayanmaktadır. Özel Ahtapot Poti Anaokulu 'nda okuyan çocuklar; aileden gelen kazanımları ile yıllar boyunca devam edecek eğitim yaşamlarına eğlenerek, güven duygularını geliştirerek, kendilerini tanıyarak, bağımsızlıklarını koruma altına alarak, toplum içinde var olabilmeyi öğrenerek, sosyal ve duygusal kazanımlarını yaratıcılıklarını ve geliştirerek hazırlanırlar. Okulda erken çocukluk-okul öncesi dönem programları şunlardır; 1,5 + yaş Veli Bebek Grubu, 2+ yaş grubu çocuklar için oyun grubu, 3+ yaş grubu çocuklar için yuva ve anaokulu, 3+ yaş grubu çocuklar için yaz okulu, Velilere eğitim danışmanlığı. Özel Ahtapot Poti Anaokulu 'nda beden, hareket, sağlık’ konularında yapılan etkinliklerinde merkezinde çocukların bedensel bilinçlerini geliştirmek bulunmaktadır. Burada bahsedilen sadece spor, hareket, rahatlama ve bedensel çalışmalar değil, bunların yanında bu alanda belli projeler içinde sağlık bilgileri, insanın biyolojik yapısı ve sağlıklı beslenme hakkında bilgiler de aktarılmaktadır. Özel Ahtapot Poti Anaokulu 'nda resim yaparken, çeşitli materyallerle (örneğin kil, çamur, oyun hamuru) çalışırken, tel, su, kum ve kâğıt ile deneyler yaparken etkin bir biçimde çevrelerini tanımaya başlarlar ve bu arada kendi yaşamlarını ve tecrübelerini de yorumlarlar. Her yıl Temmuz ayında; 3+ yaş grubu çocuklarla beraber, her hafta birbirinden farklı temalarla gezilere gidilmektedir. Çocukların nasıl, neden, ne için sorularını sormaları ve yaşadıklarını aktarmaları beklenmektedir. Okula devam eden öğrencilerin ve ailelerin günlük hayatlarında karşılaştıkları aile içi iletişim ve ilişkiler penceresinde belirlenen ihtiyaçlardan yola çıkılarak, ailelere; çözüm önerileri sunan atölyeler düzenler ve pedagojik danışmanlık verir. “Binbir Oyun” - Anne-babalar için oyun oynama atölyesi, Hangi oyunu oynayalım? Programları 0-6 yaş grubu çocukları olan anne-babalar için hazırlanmıştır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Almanca

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü

Yorumlar

 • N.

  Bizim şansımız Ahtapoti ile tanışmak oldu.Her çocuğun farklı olduğuna inanan,zorlamayan, onlara birey oldukları için saygı duyan bir okul.Öyle gereksiz gösteri paraları,kırtasiye masrafları filan ödemezsiniz Ahtapoti'de çocuklar herşeyi kendileri yaparlar sene sonu kostümleri bile.Gayet mütevazi veliyi yormayan bir kurumdur.Keşke taşınmıyor olsakda oğlum devam edebilse.Kesinlikle tavsiye ederim.Olumsuz hiç bir özelliği yok.

 • A. O.

  Çocukların farklı kültürlerleri tanıma ve kendilerini ifade edebilme şansı buldukları oldukça nezih bir ortam. İlk başta neden ingilizce değil de almanca diye canımız sıkılmıştı ama sonradan anladık ki neden sadece 1 dil olsun ki. İlerde kendine temel olması açısından iyi bir hareket oldu diye düşündük.

 • C. B.

  Özellikle çocuklara puding vs şekerli ürünlerin verilmemesi çok yerinde bir hareket. Sahibi küçük yaş çocuk eğitimini uluslarlarası düzeyde bilen ve yenilikleri takip eden birisi. Akşama doğru evde çocuklara ne veriyorsak kek, sütlaç vb. şeyler veriliyor. Mutfak konusunda ve yemekler konusunda titizler. Her şey okulda hazırlanıyor.

 • Y. Y.

  Gerçekten de diğer anaokullarından nasibini almış ve doğru yeri bulmuş velileri birleştiği bir kurum. Almanca eğitimini gayet iyi veren bir okul aklınız kalmasın o konuda. Benim kızım hayatta okula alışamaz derken tüm korkularımız ahtapot poti ile yendik. En önemlisi çocuklara saygı duyuluyor burada. Bir gidin görüm derim anaokulu arayan anne babalara.

 • E. D.

  Bu bölgede bu anaokulunu bilmeyen ismini duymayan ve gidip de memnun olmayan veli yoktur heralde. Bizde bir kaç kötü deneyimden sonra tanıştık ve hayallerimizdeki anaokuluna kavuşmuş olduk.

"Özel Ahtapot Poti Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ahtapot Poti Anaokulu İletişim Bilgileri

Küçük Bahçe Sok. No : 18 Su Apartmanı D:1 Osmanbey - Şişli / İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Yeni Okul Anaokulu Özel Okul
Özel Yeni Okul Anaokulu

Çocuğumuz için kocaman bir eğitim ortamı hazırlamışlar, keşfetme ve merak güdülerini ön plana çıkartmak üzerine kurdukla...

Özel Sevimli Yumurcak Anaokulu Özel Okul
Özel Sevimli Yumurcak Anaokulu

Sevimli Yumurcaklar Anaokulu çocuk gelişimine önem veren ve bu konuda eğitimli kişilerle çalışmayı tercih eden bir okul...

Özel Cogito Anaokulu Özel Okul
Özel Cogito Anaokulu

ekşi de özetlemiş bir arkadaş ben de tavsiyeye uydum diyebilirim ki bölgenin en yetkin okulu. Tecrübeli alanında uzman k...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum