fb
Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu

Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu

0 216 706 6887
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:15/15:45

Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu Hakkında

Kilittaşı okulları, Keystone uluslararası okulu tarafından 2012 yılında Dragos'da açılmıştır. Dragos Kilittaşı ilkokulumuz, okul konseptini en iyi yansıtan okul binalarımızdan sadece birisidir. Dragos'un ormanı ve denizin rengi ile buluşan okulumuz 2 ana ve 1 bodrum kattan oluşur. 2. katta ki sınıflarımızdan görünen deniz ve adalar manzarası ile her sabah öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz güne neşe ile başlarlar. Kilittaşı okullarında eğitimin temel taşları; evrensel bilinç edinme, çok dilli olma becerisi, yaratıcılığın sonsuzluğu ve akademik gelişimin pratik yaşama aktarımı temel alınarak inşa edilmiştir. Keystone uluslararası okulun Türk okulu olan Kilittaşı anaokulu, ilkokulu ve ortaokul seviyesinde İngilizce, Türkçe gibi anadil kabul edilir. Yabancı öğretmenler eşliğinde anadil yaklaşımı kabul edilen İngilizce okul öncesi ve anaokulu programı ile, öğrenci ilkokul 1. sınıfa gelene kadar çift dilli olur. Ve tüm eğitim hayatı boyunca bu 2 dil ile eğitim ve öğretime devam ederken yabancı dilde Fransızca olarak ilerler. Fransızca okul öncesinde 4. yaşında başlar ve yabancı dil olarak kabul edilir. Her geçen sene okulumuzda daha önem kazanan Fransızca dilini öğrencilerin konuşabilme yeteneklerini geliştirmek için MEB'nın okullara vermiş olduğu imkan ile '' Dil ağırlıklı 5. sınıf programı'' okulumuzda uygulanır. 5. sınıfta Fransızca hazırlık sınıfımız ile tüm yıl anadili Fransız olan öğretmen ile sene sonuna kadar öğrenciler Fransızca konuşma becerisini yaşamlarına aktarabilirler. Okulumuz aynı zamanda Fransızca '' DELF test '' merkezidir, böylece her yılın sonunda Fransız konsolosluğu tarafından yapılan bu test ile öğrenciler ne kadar Fransızca dilini konuşabildiklerini test eder ve başarılarına tanık olurlar. 2018-19 eğitim ve öğretim yılında okulumuz, Cambridge test merkezi olması sebebi ile her yıl ilkokul 1. sınıf itibari ile bu sınavlara girerek ülkemiz ve hatta dünya sıralamasında ki yüzdelik yerlerini öğrencilerimiz öğrenebileceklerdir. 21 yüzyıl yaklaşımı ile '' Proje temelli eğitim ve öğretim'' yaklaşımımızın yanı sıra, 2018-19 eğitim ve öğretim yılında '' Öğrenci yetenek tanıma programı '' ele alınarak, MEB programımızı da zenginleşmeye devam ediyoruz. Kilittaşı okullarının bir diğer önem verdiği alan ise '' okullarda sağlıklı beslenmeye '' yaptığı önderliktir. Okulumuzda İpek Hanım Çiftliği'nden catering hizmeti alınmaktadır. Hiç bir okulumuzda kantin bulunmaz, ilkokul itibari ile öğrenciler ara öğünlerini kendi bireysel ihtiyaçlarına göre evlerinden getirirler. Okulda her yıl öğrencilere ve ailelere sağlıklı beslenme bilincini arttırmak için çeşitli seminer ve atölye çalışmaları yapılır. Okula hiç bir şekilde paketli ürün kabul edilmez. Böylece öğrenciler okulumuzda edindikleri bu sağlıklı alışkanlıkları kendi hayatlarına bir ömür boyu taşımaları hedeflenir.

Duyurular ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Kütüphane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Tenis

Sanatsal

Görsel Sanatlar
İngilizce Drama

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 3

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Hayır

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 16-20

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Dışarıdan hazır geliyor

Yorumlar

 • G.

  Kızım 4 yıldır Keystone&Kilittaşı Okullarında eğitim hayatına devam etmekte. Şu an ilkokul 2. sınıfta. Okulun 4 yıldır kızımın özgüvenini geliştirmesi adına büyük katkısı olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Okulun butik olması ve sınıfların öğrenci mevcudunun az olması nedeniyle okuldaki çalışan elemanlardan, okul yönetimine kadar herkes kızımı çok yakından tanıyor, rehberlik servisi öğrencilerin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini yakından takip edebiliyor. Sınıf öğretmenlerinin ve alanında uzman branş öğretmenlerin geri bildirimlerinde o yakın ilgiyi ve gözlemi hissetmemenize imkan yok. Öğrenciler İngilizce'yi hem sınıf hem de bahçe ortamında yaparak ve yaşayarak öğreniyorlar. Kızımın her gün hem İngilizce hem Türkçe kitap okumadan uyumaması beni inanılmaz mutlu ediyor. :) Kızımın sorumluluk bilincinin gelişmesine katkıda bulunan tüm öğretmenlerine çok teşekkür ederim.

 • G. E.

  Dragos'da bulunan Kılıttaşı ilkokulunun 2. sınıfına gidiyor kızım. Bu yıl 2. senemiz bir anne olarak kızım için yaptığım en doğru seçim diye düşünüyorum. Ingılızce konusunda cocuğu anlamadan ve caktırmadan verilen eğitim sayesinde, bir dünya insanı yaratmanın yanında özgüvenli, bilgilibireyler yetiştiriliyor.Türkçe akademik takvimkonusu da bir o kadar yeterli ve güzel.Kızım kendi isteğiyle her gece 1 Türkçe 1 İngilizce kitap okuyor. En büyük dileğim üniversiteye kadar kızımın Kilittaşı Okullarında eğitimine devam etmesi. Tüm emek, çaba ve gayret için tüm calışanlara gönülden teşekkür ederim.Dragos Kilittaşı İlkokulu butik, konsept bir okul. Eğer büyük ve şatafatlı bir okul arıyorsanız bu okul sizin için uygun değil. Burada çocuğun dünya vatandaşı olması, dil becerisi, özgüven sağlıklı beslenme öncelikleri. Bunlar bizim için olumlu olduğu için bu okuldayız ama her aileye uygun olmaya bilir.

 • A. Ü.

  Çamlıca Kilittaşı ilkokulu ile Dragos Kilittaşı ilkokulu arasında kararsız kaldım, her iki kampüsünde ortak ama farklı özellikleri var. Biz yurtdışından geldiğimiz için küçük konsept okullara alışığız bu nedenle sanırım Dragos'u seçeceğim. Bu okulun Keystone diye uluslararası okulları olması bu Türk okuluna çok güzel şekilde yansımış, uluslararası vizyona sahip bir okul benim için en değerlisi.

 • i. B.

  Önce, Sabancı Üniversitesi içinde ki anaokullarına gittim küçük kızım için ve buraya bayıldım, şimdi buyuk kızım için bu okula geldim, ilkokul 2. sınıf için ve okulun doğallığına, samimiyetine içtenliğine bayıldım. Ben Kanadalı bir anne olarak eşimin işinden dolayı öncelikle İstanbul'a gelmeye endişenlemiştim, ama ülkemde ki okul yaklaşımını görünce çok mutlu oldum. Ayrıca 4 yaşından sonra Fransızca dilini yabancı dil olarak vermeleride beni mutlu etti. iş dolayısıyla dönmek zorunda kalmazsak, Tuzla'da oturduğum için küçük kızım Sabancıya buyuk Dragos'a gelecek.

 • S. K.

  Branş derslerinde olduğu kadar spor ve sanat derslerinde de başarılı olan bir okul verdikleri eğitimde ve hizmetlerde profesyonel bir şekilde işlerini yapıyorlar.

 • M. D.

  Dil eğitimi çok iyi olan bir okul Kızım İngilizcede çok ilerledi. Ezberci bir eğitim sistemleri olmadığı için öğrenciler anlamakta ve kavramakta başarılı oluyorlar.

 • E. Ş.

  Çocuğumu bu okula yolluyorum ve çok memnunum okulda aile ortamı var öğretmenler hem deneyimli hem de çok ilgili. Öğretmenlerine çok teşekkür ederiz emekleri için

"Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Dragos Kilittaşı İlkokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah. Kırgülü Sokak No: 41 Dragos
0 216 706 6887
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum