fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu

Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 17
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu İstanbul Kartal ilçesinde eğitim öğretim hizmeti veren bir kurumdur. Balkanlar Okulları’nda öğrencilere düşünsel ve sanatsal becerilerini geliştirebilecek eğitim ortamları sağlanarak değişen dünyaya ayak uydurabilecek donanımda yetiştirilmektedirler. Okulda öğrencilerin eğitim ve öğretim saatleri içerisinde en fazla verimi sağlayabilmeleri için yemekhane, bilgisayar laboratuvarı, kapalı spor salonu, konferans salonu, laboratuvar, sanat atölyesi, kantin, kütüphane, müzik odası ve rahatça hareket edebilme imkanını buldukları bahçe bulunmaktadır. Öğrencilerin sadece akademik olarak değil sosyal olarak da kendilerini geliştirmeleri ve yaşadıkları çevreye duyarlılıkların artması adına Kültür Edebiyat Yayın ve İletişim Kulübü, Gezi Kulübü, Sağlık, Beslenme ve Yeşilay Kulübü, Hayvanları Koruma Kulübü, Sivil Savunma Kulübü, Bilim ve Teknik Kulübü, Spor Kulübü, Kütüphanecilik Kulübü, E-Twinning AB Kulübü, Değerler Eğitimi Kulübü bulunmaktadır. Balkanlar koleji öğrencilerinin kendilerini sanatsal ve kültürel olarak geliştirmeleri için de Satranç, Resim, Drama, Jimnastik, Müzik, Akıl Oyunları, Scrabble, Bilişim Teknolojileri ve Kodlama ve modern dans dersleri müfredat dahilindedir. Okulda öğrencilerde demokrasi kültürünün oluşması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin gelişmesi adına okulda Öğrenci Meclisi çalışmaları yapılmaktadır. Özel Yakacık Balkanlar İlkokulu eğitim modelinde okula uyum sağlama çalışmaları yapılıyor. Okulda her çocuğun öğrenme stili belirlenerek çocuklara bireysel eğitim verilmektedir. çocukların zaman yönetimi ve zamanı etkili kullanma, sosyal etkinlik ve kulüplere yönlendirme çalışmaları, dikkat ve konsantrasyon çalışmaları, düşünme becerilerinin kazandırılması, okul kurallarını fark etme ve uygulama, kendini anlama ve değerlendirme, başkalarını anlama ve onları olduğu gibi kabullenme, aile ve toplum olgusunu anlama ve kabul etme çalışmalarına yer verilmektedir. Temel eğitim programında Türkçe, yabancı dil eğitimleri, beden eğitimi çalışmaları, sosyal bilimler çalışmaları, hayat bilgisi çalışmaları, fen ve teknoloji çalışmaları yapılmaktadır. Okul Kartal'ın merkezinde, ulaşım bakımından oldukça kolay ulaşılan bir lokasyonda bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

Yorumlar (9)

 • VD

  Balkanlar Koleji'nin yeni binaları,bahçe ve spor alanları ile bu halini çok sevdik...

 • S

  Okulun girişinden itibaren tüm çalışan ve öğretmenlerin güler yüzlü olduğu bir okul.Bizim için kızımızın mutlu ortamda okuması çok önemli. Teşekkürler.

 • BM

  Çocuğumuz bu okulda 2 yıldır eğitim almakta ve bu sene ilkokula başlayacak. Yemekhane, tuvaletler, derslikleri bugüne kadar hep tertemiz gördüm. Öğrenciler arasında en ufak bir sorun yaşamadım. Eğitmen kadrosu özenle seçilmiş olup, gerekli beceri, zorluklara müdahale yetenekleri çok üst olarak gözlemledim. Her bir çalışanı özverili ve güler yüzlü. Hademe ablalar son derece iyi niyetli. Gönül rahatlığı ile yavrularınızı emanet edebilirsiniz.

 • D

  Anaokulundan Üniversiteye kadar tüm eğitimde sağladıkları başarılar ile sağlam adımlarla ilerlemekte. Yakacık Yerleşkesinin arazisi büyütülerek ve öğrencilere yaşam alanları düzenlenmesi ile ayrı bir ayrıcalık...

 • İD

  Kısıtlı imkanlarla mucize yaratmayı bilen bir kadro, güleryüz ve sürekli yeni şeyler yapma isteğiyle öğrencileri de peşinden sürükleyen harika öğretmenler. Ancak binası biraz eski

 • ÖN

  Eğitim programındaki her dersle ilgili etkinlik yaparak, yarışmalara aktif katılım göstererek konuyu pekiştirmeyi ve kalıcı olmasını sağlayan bir sistemi benimsemişler.

 • FB

  Okulun eğitimi iyi olabilir ama binası bana çok eski geldi. Fiziksel olarak elden geçirilmesi bile yetmez kampüsün bina değiştirmesi lazım

 • OG

  Özellikle branş derslerindeki başarılarıyla gündeme gelen, kendinden çok büyük okullarla rekabet edebilen bir okul. Çocukları nitelikli, donanımlı ve hayata doğru hazırlayan her yönden gelişimlerini sağlayan bir kurum

 • Veli

  Çok iyi bir okul, çok memnunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. Vatansever Cad. No:2 Yakacık-Kartal/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum