fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Yakacık Doğa Koleji İlkokulu

Özel Yakacık Doğa Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Yakacık Doğa Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Kartal ilçesinde bulunan Özel Yakacık Doğa Koleji İlkokulu 2008-2009 Eğitim - Öğretim Yılı'nda eğitime başlamıştır. Yakacık Doğa Koleji kampüsü içerisinde açık ve kapalı spor tesisleri, yüzme havuzları, tenis kortları, konferans salonu ve geniş yeşillik alanlar, açık hava derslikleri, hayvanat bahçesi, botanik parkı, sebze-meyve bahçeleri ve tarım alanları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu hareket ve eğitim ortamlarını sunmaktadır. 22.000 m2 açık, 25 .000 m2 kapalı alana sahip okulda 25 metre uzunluğunda yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. İlkokul 1. Sınıftan itibaren Yakacık Doğa Koleji öğrencileri Yabancı dil eğitimiyle paralel olarak 5 dil yetisini eş zamanlı geliştirerek kendilerini ifade etmeyi öğrenmektedirler. Oxford Quality Programı’nda yer alan İngilizce eğitimi programı kapsamında sosyal yaşam ve uzmanlık alanına yönelik İngilizce programları yer almaktadır.
Yakacık Doğa Koleji, öğrencilerin hem mesleki yaşamlarında hem de sosyal yaşamlarında ihtiyaç duyacakları İngilizceyi tecrübe etmelerine olanak sağlayan Oxford Street konsept saati uygulaması bulunmaktadır. Yakacık Doğa Koleji İlkokul öğrencileri “Doğa Konseptli Eğitim Modeli” gereğince deneyimleyerek eğitim programlarını gerçekleştirmektedirler. Aynı zamanda bir AB Projesi olan Doğa Konseptli Eğitim Modeli öğrencilerin farklı bakış açılarıyla yaratıcı düşünebilen, çözüm üreten, inisiyatif alabilen ve özgüveni yüksek bireyler olmalarını sağlamaktadır. ‘Yaratıcı Düşünme’ dersleriyle öğrencilere özgün düşünmeyi, düşüncelerini özgürce ifade etme şansı yakalayabilecekleri bir ortam sunulmaktadır. Bu ders sayesinde merak eden, sorgulayan, yeni ürünler ortaya koyan ve bu ürünleri öz güvenle sunan bireyler yetiştirmek hedeflenmektedir. Bilimsel çalışma il erken yaşlarda tanışan Doğa öğrencileri Yakacık Doğa Koleji’ne özel ‘Deney Seti’ ile sorgulama, araştırma ve deneyimleme becerilerini geliştirmektedirler. Bireysel Öğrenci Görüşmelerinde öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini, merak ve beğenilerini keşfedilip, gerekli bireysel eğitim sürecinin alt yapısı oluşturulmaktadır.
Yakacık Doğa Koleji'nde her gün 15 dakika kitap okuma saati uygulamasıyla bu alışkanlığın kazanılması amaçlanmaktadır. Yaratıcı Düşünme dersiyle , yaratıcılığı; akıcılık, esneklik, özgünlük ve zenginleştirme olmak üzere dört temel yönü ile ele alan Doğa Koleji öğrencilerini düşünmeyi öğreten, dünyayı yapıcı bir şekilde incelemeyi hedefleyen, bilinmeyen gelecekle baş etmeleri için onların stratejiler üretmelerini sağlayan, kuvvetli benlik kavramına sahip bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Yorumlar

 • YK

  Okulun eğitim programını belirleyen Avrupa Birliği odaklı eğitim anlayışlarını beğeniyorum. Öğretmenler de ilgili ve kendilerini geliştiren kimseler. Okul personeli de her konuda yardımcı olmak için çocukların gözlerinin içine gülerek bakıyorlar 10 üzerinden 10

 • Reklam kampanyaları ve tanıtma girişimleriyle ilk başta araştırmak istediğimiz ama sonra çok darladıklarına ve amaçlarının eğitim değil müsteri kazanma olduklarını anladım. Kartal oldugundan dolayı fıyatı uygun bıraz merkezde olsaydı bu okul çok daha baska fıyat politikası uygulayacaklarına emınım

 • AA

  Eğitimi sadece dört duvar olarak görmeyip hayatın her alanında çocuğunuzun üzerinde etkisini görebileceğiniz kapsayıcı bir eğitim anlayışları var . En başta çocuklar mutlu ve ürettiklerini öğrendiklerini hissedip bundan heyecan duyabiliyorlar.

 • Veli

  Yakınındaki balkanlar kolejine rakip olabilecek bir okul değil.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Yakacık Doğa Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Hürriyet Mah. Vatansever Cad. Takdir Sk. No:32 Yakacık Kartal-İstanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum