fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Maple Bear Kemerburgaz İlkokulu

Özel Maple Bear Kemerburgaz İlkokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Maple Bear Kemerburgaz İlkokulu Hakkında

Kanada eğitim sisteminin en iyi uygulamalarını içeren Maple Bear, ilkokuluyla çocuklarınızı geleceğe benzersiz bir şekilde hazırlıyor. Çift dilli, "çocuk odaklı" eğitim anlayışı, Kanada'dan gelen özel eğitmenleri ve dünyaca kabul görmüş eğitim sistemi ile Maple Bear'de ilkokula başlayan çocuklar bugünden "Dünya Vatandaşı" oluyor. Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) PISA (Program for International Student Assessment) değerlendirmelerinde anadili İngilizce olan ülkeler arasından en başarılı ülke Kanada. Kanada merkezli eğitim kurumu Maple Bear, 2005 yılından bu yana dünyanın çeşitli ülkelerinde (Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Çin, Hindistan, Meksika, Singapur, Güney Kore, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri, Vietnam, Bangladeş, Türkiye, Kenya, Nepal, Fas, Filipinler) anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyelerinde eğitim programları sunuyor. Maple Bear Eğitim Kurumları'nda, eğitim öğretim uygulamalarının ana hedefi çift dillilik. Maple Bear İlkokulu'nda; immersiyon yöntemi (yaşayarak öğrenme) ile çocukların günün her zamanında dili doğal bir yöntemle öğrenmeleri sağlanıyor. Bu yolla erken iki dillilik ve dil edinimi çocukların beyinlerinin hem sol hem sağ loblarını kullanmalarına neden oluyor. Bu da genel kavramsal ve analitik becerileri ilerletiyor. Çocuklar ana dillerini ve hedeflenen diğer dilleri; oyun, deneyim ve keşif yolu ile öğrenerek olumlu benlik algılarını oluşturuyor ve bu da gelişimlerini güçlendiriyor. Maple Bear Eğitim Kurumları'nın tüm sınıflarının fiziksel özellikleri ve donanımları, hedeflenen eğitim amaçlarına ulaşmak için özel olarak hazırlanır. Ayrıca öğretmen-öğrenci sayılarının standartları da bu amaca hizmet etmede önemli bir rol oynar (bir sınıfta maksimum 16 öğrenci). Tüm bu amaçlara eşlik eden çeşitli etkinliklerle (spor, sanat, müzik, drama) çocukların farklı disiplinlerde de yabancı dili yaşamaları sağlanır. Veli eğitimleri ve iletişimi ile ortak bir dil oluşturulur. Ayrıca öğretmenler için yapılan eğitim uygulamalarına yönelik gözlem ve geri bildirimlerle, Kanada merkezden gelen eğitmenlerle sık sık değerlendirme ve geliştirme toplantıları gerçekleştirilir. Çocuğunuzun geleceği için Maple Bear İlkokulu'nun sınırlı sayıda öğrenci için geçerli özel fırsatlarını mutlaka inceleyin.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 45 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 15 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Hayır

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 5-10

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

Yorumlar (1)

  • AD

    Göktürk ve çevresinde yaşayıp, çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen herkese tavsiye ediyorum. Bu okul açılmadan önce, kızım 1. sınıfa başladığında, iyi olduğunu düşündüğünüm, ciddi bir ücret ödediğim özel bir okula göndermiştim. Maalesef kızım o okulda akran zorbalığına maruz kalınca ve bu sorun okul tarafından çözülemeyince, çocukların araya kaynadığı değil de, daha küçük, daha ilgili ve bu defa daha makul bir ücreti olan okul arayışına geçtim. Zira okulun taşına, binasına, markasına deli gibi para ödemenin ne kadar gereksiz bir şey olduğunu tecrübe ettim. Anaokulumuzun, ilkokul bölümünün de açıldığını öğrenince hemen görüşmeye gittim. Maple Bear İlkokulu ilk açıldığında, kızım 2 sınıfa başlayanlardandı. Anaokulu döneminden tanıdığım Okul müdürü Semra Hanım'ın tecrübesine güvenim tam olduğu için kızımın kaydını (okulun ilk yılı olmasına rağmen)hemen yaptırdım. 8 kişilik sınıfta öğretmenleri ve arkadaşları ile çok mutlu bir dönem geçirdi. Her şeyden önce çok iyi bir eğitim aldı. Pandemi nedeniyle okula gidemedikleri dönemde de çok verimli bir uzaktan eğitim süreci geçirdi. Bu yıl 3. sınıfta, Mustafa Öğretmen gibi çok deneyimli bir sınıf öğretmeni ve branş öğretmenleri ile iyi bir dönemi de bitirdik. Okul arayışında olan, makul bir özel okul ücreti ile çocuğunun iyi bir eğitim almasını isteyen herkese gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bu sürecin ne kadar sancılı olduğunu, yapılan yorumların kıymetini biliyorum, bu yüzden deneyimimizi paylaşmak istedim. Okul arayışına geçen herkese kolaylıklar diliyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Maple Bear Kemerburgaz İlkokulu İletişim Bilgileri

Selanik Blv., İkikemer Sok., No:3, 34075, Kemerburgaz, Eyüp, İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum