fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu

Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:40/17:00

Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu Hakkında

İstanbul da bulunan Özel Mektebim Ümraniye İlkokulu Ümraniye semtinde eğitim vermekte olup adını Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Milletle Mektebi’nden almıştır. Kurumun hedefi farklı alanlarda kendine ve dünyaya değer katacak, yetenekli, motivasyonu yüksek, başarılı gençler yetiştirmektir. Değerler eğitimi verilen okulda psikolejik danışmanlık ve rehberlik birimi grup çalışmaları yapar, öğrencilere rehberlik semineri verir. Ayrıca film günleri, aile mektupları, teog koçluğu gibi çalışmalar rehberlik öğretmenlerince yapılmaktadır. Görsel Sanatlar , Heykel, Seramik, Baskı resim, Grafik, Fotoğraf, Ses Eğitimi, Piyano, Gitar, Keman, Yan Flüt ve Blok Flüt Ailesi, Bateri eğitimi verilen okulda öğrencilerin özgün düşünen, hayal gücü geniş, proje geliştirme yeteneğine sahip, sanat yolu ile ifade edebilen, kendini doğru ifade edebilen, baktığını gören bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. Kurumda öğrenciler dünya çapında projelere dahil edilmektedir ve öğrenci merkezli çalışmalar yapılmaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi verilen okulda dersler gösteri, soru-cevap, drama, benzetim, ikili ve grup çalışmaları, pandomim, dilsel yöntem, görsel yöntem ve fiziksel yöntemlerle işlenir. Avrupa Birliği Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesi esasınca eğitim verilir. Okulun verdiği hizmetler arasında güvenlik, yemek, temzilik, sağlık da bulunmaktadır. Öğrencilerin hem sağlığı hem de güvenliği konusunda hassas bir tutumda olan okul sınıfların ve tüm binanın her daim temiz tutulmasına dikkat eder, gerekli eğitimleri almış tecrübeli personellerle çalışır. Güvenlik görevlileri dışarıdan okula girenleri kontrol ederek öğrencilerin ya da okul içindeki çalışanların güvenliğini tehdit edebilecek olayları önler. Yemeklerin hijyenik koşullarda hazırlanmasına öneme verilir, yemekler güvenilir ve sağlıklı ürünlerden yapılır. Böylece öğrencilerine dengeli beslenme imkanı sunar.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

- Dışarıdan hazır geliyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Evet

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • Endüstri 4.0 uygulaması ile ana sınıfından itibaren Finans Okuryazarlığı, Küresel Farkındalık, Kodlama, M-Lide den oluşan konsept dersleri ile öğrencilerini geleceğe hazırlamasını çok etkileyici buldum. Bir okuldan beklenen her türlü teknolojik ve sosyal eğitim olanaklarına sahip

 • SO

  Dil eğitimi çok iyi çevredeki okullara kıyasla iletişim odaklı bir yöntem belirlemişler ve çok daha faydalı olmuş. Ne dil ne de branş derslerinde ezbeciliğe yer vermiyorlar zaten. fiziksel koşulları da gayet iyi olan bir okul.

 • AK

  Mektebim okullarını sürekli duyuyorduk ancak iyi mi kötü mü çok bir fikrimiz yoktu kızım için okul arama sürecine başladığımda gördüm ki gayet iyi bir okul hep olumlu yorumlarla karşılaştım. Çocuğumu bu okula kaydettirdikten sonra da gördüm ki haksız değillermiş. Eğitimi çok iyi

 • DG

  Kızımı Mektebim'de anaokuluna göndermiştim o kadar memnun kaldık ki ilkokulda da burada devam etmeye karar verdik. Öncelikle disiplinli bir okul eğitimde ve verdikleri her hizmette en iyisi olmayı yaptıkları işi hakkıyla yapmayı hedefliyorlar. Ortaya da kaliteli bir okul çıkıyor.

 • KK

  Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bireyler yetiştiriyorlar ve Verilen eğitimde en iyisi olmayı amaçlayıp sürekli kendilerini geliştiriyor yeniliyorlar. Oğlumu bu okula gönderdim ve çok memnunum. Öğretmenleri çok özverili fiziksel imkanları da gayet iyi

 • İçinde bir çok fiziksel imkanın olduğu geniş bir kampüsü var biraz daha yeşillik alan olabilirmiş. Branş derslerinde başarılı bir okul, alanında başarılı öğretmenleri bünyesinde barındırıyor. tavsiye ederim:)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mektebim Okulları Ümraniye İlkokulu İletişim Bilgileri

Çakmak Mahallesi, Tavukçu Yolu Caddesi, Mimoza Sokak, No:2 Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum