fb
Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu

Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu

0 216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:30

Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu Hakkında

1997’de İstanbul Ümraniye de kurulan Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu, öğrencilere donanımlı 20 kişilik sınıflarda eğitim hizmeti vermektedir. Okul 09.00 ve 16.00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Okulda yemekhane, kapalı spor salonu, laboratuvar, kütüphane, akıllı tahta, futbol sahası, sanat atölyesi, müzik odası, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu ve kantin bulunmaktadır. Okul'da ulaşım kolaylığı adına okul öğrencilere servis imkanı sunmaktadır. Okulda ekstra eğitim olarak hafta sonu eğitimi verilmektedir.
Branş dersleri dışında İngilizce, İspanyolca, futbol, masa tenisi, basketbol, fotoğrafçılık, halk oyunları, modern dans, tiyatro, ebru, el sanatları, piyano, müzik ve orff eğitimi verilmektedir. Okulda satranç, müzik, akıl ve zeka oyunları kulübü bulunmaktadır. Okulda interaktif bilim sınıfları bulunmaktadır. Böylece öğrencilere daha etkili ve kalıcı bir şekilde eğitim verilmektedir.
Okulun amacı öğrencilerine bedensel,zihinsel,milli,manevi,ruhsal yönden dengeli ve sağlıklı olarak yetiştirip geleceklerini şekillendirebilmeleri için planlı ve programlı çalışma alışkanlığını kazandırmaktır. Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu bilim, teknoloji, İngilizce, sosyal sorumluluk projeleri alanlarında bir çok ödül almıştır. Okulda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi bulunmakta olup rehberlik birimi öğrencilerin gelişimini yakından takip ederek onların kendisini geliştirmesini, yaşadığı sorunlarla başetme becerilerinin gelişmesini, çevresine ve kendisine saygılı bireyler olması için gerekli çalışmalar yapar. Bu çalışmalar duruma göre bazen grup çalışmaları bazen de bireysel çalışmalardır. Gerektiğinde velilerle ve öğretmenlerle de iletişime geçer. Okulda temizliğe önem verilmektedir. Öğrencilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek her şeye karşı önlem alınmış olup okulun her daim temiz olması sağlanır ve düzenli olarak kontroller yapılır. Yemekler hijyen kurallarına uygun bir şekilde sağlıklı ürünler kullanılarak yapılır. Güvenlik üst seviye olup okuldayken öğrencilerin güvenliğini tehdit edebilecek tüm durumlar için önlemler alınmıştır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Haftasonu Eğitim

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol
Atletizm

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Buz Pateni
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Robotik ve Kodlama

Yorumlar

 • L. A.

  İngilizcenin yanında İspanyolca eğitiminin de verilmesi çok iyi çocuklar farklı kültürleri öğrenip hayat boyu fayda sağlayacak dil eğitimini almış oluyor. Öğretmenleri de çok iyi olduğu için dersler çok verimli geçiyor.

 • T. G.

  Rehberlik birimi çok iyi bir çok çalışma yapıyor ve öğrencilerin hem sorunlarıyla ilgileniyor hem de kendilerini geliştirmelerini aldıkları eğitimi nasıl daha verimli bir şekilde kullanabilecekleri konusunda yardımcı oluyor.

 • E. A.

  Oğlum bu okula geçen sene başladı şimdiye kadar verilen eğitimden ve öğretmenlerinden gayet memnunuz. Fiziksel imkanları da iyi ancak yemeklerinden çok memnun değil oğlum beğenmiyor yemek istemiyor ben de evden bir şeyler hazırlıyorm.

 • S. Ö.

  eğitim sistemleri iyi olsa da fiziksel imkanlardan ve verilen hizmetten çok memnun değiliz. Yemek çeşitliliği az ve sınıflar yeteri kadar temiz değil bu konularda daha özenli olsalar çok daha güzel bir okul olabilir.

 • K. K.

  Yabancı dil eğitimi çok iyi. Köklü bir okul ve oldukça disiplinliler. Ezberci eğitimden uzak öğrenmeye, araştırmaya dayalı bir eğitim sistemleri var. Bir çok da öğrenci kulübü var öğrenci kulüpleri en az branş dersleri kadar verimli geçiyor. Kızım hem sosyalleşti hem de pek çok şey öğrendi.

"Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Ümraniye Gökkuşağı Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

İnkilap Mahallesi, Alemdağ Caddesi, Üntel Sokak, No:30 Ümraniye - İstanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum