fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Ata Koleji İlkokulu

Özel Ata Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 25
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:45

Özel Ata Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş’ ta çok katlı binası içinde yer alan fiziksel imkanları ve çoklu zeka sisteminin kullanıldığı eğitim sistemi ile hizmet veren Özel Ata Koleji İlkokulu, çocukların istek ve ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak imkanlara sahiptir. Okulda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve Fransızca dersleri verilmekte olup, bu derslerde de branş derslerinde olduğu gibi, uygulamalı, etkinlikli ve görsel öğrenmenin etkin kullanıldığı eğitim sistemi kullanılmaktadır. Okul da kapalı spor salonu bulunmakla birlikte, spor etkinliği olarak judo ve masa tenisi dersleri ayrıca verilmektedir. Bale ve halk oyunları faaliyetlerine tüm çocukların katılımının sağlanması için, haftalık programlarda bu sanatsal faaliyetlere mutlaka yer verilmiştir. Satranç dersleri ile pratik zeka kullanma, karar verme, ileriyi görme gibi zihinsel faaliyetlerin geliştirilmesi amaçlanmaktadır.
Özel Ata Koleji İlkokulu çağdaş, yaratıcı, ezberci olmayan, görsel ve işitsel ağırlıklı, düşünce ve bilgi birikimine önem veren bir eğitim anlayışına sahip bir okuldur ve İnsana yapılan yatırım en önemli yatırımdır. ilkesi hedeflenmiştir.
Özel Ata Koleji İlkokulu'nda öğretim; okuma-yazmanın öğretilmesi, sayıların tanıtılması, anaokulunda tanışılan İngilizce derslere ağırlık verilmesiyle başlayarak; kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, öğrencilerin okuyup anlamlarını geliştirmesi, anladıklarını anlatabilmesi, Türkçeyi doğru kullanabilmesi, ezberci kurallardan uzaklaşarak araştırmaya yönelik çalışmaları yapabilmesi ile sürdürülmektedir. Öğretmenler; öğrencilere verimli çalışma yolları, düşünme yeteneği kazandırma, okumayı sevdirme, dil yeteneğini kazandırmayı amaçlamaktadırlar. Yapılan mental aritmetik çalışmaları ile sayısal derslerde başarının artırılması hedeflenmektedir.
Özel Ata Koleji İlkokulu Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisi tarafından öğrencilerin kişilik gelişimlerini; zihinsel, fiziksel, sosyal ve duygusal alanlarda destekleyerek; kendine yetebilen, bağımsız, öz güvene sahip, sorumluluk alabilen ve kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmak amacıyla Kendini tanıma ve anlama, Olumlu bir benlik imajı geliştirme, Duygu ve düşüncelerini ifade etme, Ailesi ve çevresi ile etkili iletişim kurma, Sorun çözme ve karar verme, Hedef oluşturma, Sosyal becerilerini geliştirmede öğrencilerimize yardımcı konularında çalışmalar yapılmaktadır.

Özel Ata Koleji İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Ata Koleji İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  25
 • Özel Ata Koleji İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:00 - 18:45 şeklindedir.
 • Özel Ata Koleji İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Fransızca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Ata Koleji İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Ata Koleji İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.

Özel Ata Koleji İlkokulu Yorumları (8)

 • Yıllar önce Oğlum okumak istemezken o kadar destekte bulundularki'okulun idare personelinden temizlik gürevsine kadar gösterdikleri sabır ve gayretleri için her birine sonsuz teşekürler..oğlum bugün iç mimarlıkta harikalar yaratıyor... Evladımaı evlatları gibi gördükleri için sonsuz şükranlarımı sınmayı bir borç biliyorum....

 • Sd

  Oğlum başka bir özel okuldan bu sene 5.sınıfa Ata kolejinde başladı.Çok memnun kaldık öğretmenler süper çocuklarla birebir ilgililer.Hepsine sonsuz teşekkürler...

 • BA

  Devlet okulundan Ata Kolejine geçişimizin daha 2. ayında aradaki büyük farkı ve değişimi görünce iyi ki böyle bir karar vermişiz dedik. Bu tabiki de okulun ve öğretmenlerin başarısı onlara teşekkür etmek lazım

 • GY

  Başta okul yönetimine, sınıf öğretmenimize ve branş öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Oğlumuzun eğitim hayatındaki en büyük şansı belki de Ata Koleji ile tanışmamızdı.

 • Veli

  Öğretmen kadrosu iyi baya. Çocukarı sınavlara hazırlama konusunda da başarılılar. Burdan mezun olanlar şimdi çok iyi yerlerde.

 • Veli

  Geçen sene en ucuz okullardan biriydi. Bu sene de öyle olur büyük ihtimal.

 • Veli

  Köklü okullardan biri. Deneyimli oldukları belli oluyo. Ayrıca yetkililer oldukça ilgili. Okulu gidip görmekte fayda var bence.

 • Veli

  Eğitimi ve fiziki koşulları vasat derecede. Hoşş fiyatına bakarsak normal tabi de......

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Ata Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Balmumcu Mah. Gazi Umur Paşa Sok. No:23, Beşiktaş/İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum