fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beylikdüzü Uğur Okulları İlkokulu

Özel Beylikdüzü Uğur Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24

Özel Beylikdüzü Uğur Okulları İlkokulu Hakkında

Özel Beylikdüzü Uğur İlkokulu'nda uygulanan, öğrencilerin yaş grubu özelliklerine uygun olan “ASDF Eğitim Modeli’’ ile her alanda gelişim desteklenir. Öğrencilerin doğal bir çevrede ve kendilerini rahatça ifade edebilecekleri bir öğrenme merkezi ortamında, kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak, deneyimleyerek öğrenmeleri sağlanır. Uğur Okullarında uygulanan ASDF Eğitim Modeli ile öğrencilere; • Güvenli, konforlu ve gelişimlerini destekleyen ortamlarda eğitim verilir. • Akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişim olanağı sağlanır. • Kendi potansiyellerini keşfetme imkânı sağlanır. • Öz güvenli, sorumluluk sahibi ve çok yönlü küresel vatandaşlar olarak yetişme fırsatı sunulur. ASDF Nedir, Eğitimde Nasıl Uygulanır? ASDF, öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel gelişimini destekleyen Uğur Okullarına özgü bir eğitim modelidir. Akademik Uğur Okullarında öğretmen kadrosundan yabancı dil eğitimine, kariyer planlamasından sınav başarısına kadar, öğrenciye kendi bilişsel gelişimi dikkate alınarak en iyi eğitim sunulur. Sosyal Öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayacak kulüp ve atölye çalışmaları, kültür ve sanat projeleri, sosyal sorumluluk faaliyetleri ve kişisel gelişim odaklı etkinlikler gerçekleştirilir. Uğurlu öğrencilerin akademik başarılarını artırmalarının yanında kendilerini doğru ifade eden, doğaya ve sosyal çevreye karşı farkındalıkları yüksek, bilinçli, dengeli ve etkili iletişim kurma becerilerine sahip birer yetişkin olmaları hedeflenir. Duygusal Öğrencilere olumlu düşünme, duyguları yönetme, öz benlik saygısı geliştirme gibi beceriler kazandırılır. Uzman psikolojik danışman ve psikologlar ile öğrencilerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayan bir çevre oluşturulur. Fiziksel Öğrencilerin, öğrenim hayatları boyunca bireysel ve fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanır. Tüm öğrencilerin ilgileri, yetenekleri ve başarıları doğrultusunda etkinlik yapması sağlanır. Öğrencilerin kendi yaş grubuna uygun becerileri sergileyebilecekleri aktiviteler içerisinde yer almasına önem verilir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Ayda 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 2

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 1

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar (2)

  • Zg

    Hepimizin, çocukları ile ilgili gelecek kaygılarının iyiden iyiye arttığı bugünlerde, bir de çocuklarımız için uygun ve en iyi okul araştırması ve kaygısına girmek, gerçekten yoruyor hepimizi. Gerçekten yoğun bir hayat temposu olan tüm ebeveynler için, çocuklarının okullarını sevmelerinin ve severek gitmelerinin önemi ise çok büyük. Hayat boyu devam edecek öğrenme sürecinin doğru ayakla başlamaması halinde; okul hayatı, öğretmen ve öğrenmeyle ilgili devamlı hale gelecek kaygı, korku ve nefreti ortadan kaldırmak imkansız hale bile gelebiliyor bazen. Ama okul araştırması başladığında, akla gelen ilk soru öncelikle şu oluyor; "Kime göre, neye göre en iyi?" Ben, sevginin öncelikli olduğu ve her çocuğa bir şekilde temas edilen her ortamda, öğrenmenin oluşacağına inananlardanım. İşte bu yüzden, bizim ailemiz ve oğlum Deniz Gerçek için doğru okul, UĞUR OKULLARI

  • By

    Farklı bir okuldaki kötü bir deneyimimiz sonrası Uğur Okullarında karar kıldık. Yeniden okula alışma sancılarına kendimi hazırlamışken, okul yönetimi ve öğretmenleri ile çok başarılı bir oryantasyon süresi geçirdik. Minik kızımı o kadar güzel adapte ettiler ki hiç sorunsuz, ağlamasız ve her gün istekle okula gelmeye başladık. “Okul ne kadar muhteşem anne" diye cümleler duyuyordum kızımın ağzından. Minik yavrularından bunları duymak her anneyi mutlu edeceği gibi beni de çok mutlu ediyordu tabiki. Covid19 sürecinde öğretmenlerimizin en az okuldaki kadar öğrencimle ilgilenmesi canlı dersler vermesi beni son derece memnun etti. Öğretmenlerin güler yüzlü olmaları, deneyimli olmaları, planlı ve organize çalışmaları, branş öğretmenlerinin birbirleriyle olan dayanışmaları, çocuk ve ebevenylerine hissettirdikleri pozitif enerji ve güven gibi çok önemli etkenlerin bu işin başarısında rol oynadığına inanıyorum. İleriki günler ve yıllarda, aynı güzelliklerle, Uğur Okullarında devam etmek dileğiyle.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beylikdüzü Uğur Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Mah. Davutpaşa Cad. No:25, Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum