fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu

Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:10

Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu, İstanbul’un Beylikdüzü semtinde bulunan bir kurumdur. Okul vizyonumuz dengeli, sorumlu, mantık ve ahlaka dayalı sağlam kararlar verebilen, global anlayış ve fikirlere sahip, kendine güvenen gençler yetiştirmektir. Okul misyonumuz ise, temel değerler ve evrensel etik normları ile uyumlu dengeli bir müfredat sunmaya adanmıştır.

Bir Dünya Koleji, güçlü öğretmen kadrosuyla öğrencilerin akademik başarısını artıracak "Öğrenci Merkezli Öğrenme" yöntemini kullanmaktadır. Sınıf mevcutlarının az olması sayesinde öğretmenler her öğrenciyle birebir eğitim gerçekleştirmektedir. Bir Dünya Kolejinde hafta içi ve hafta sonu etütleri yapılarak öğrencilerin akademik başarısını artırmak hedeflenmektedir.

Beylikdüzü'nde bulunan Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu, akademik başarının yanı sıra sanatsal, sportif ve kültürel faaliyetlere de önem vermektedir. Bir Dünya Kolejinde öğrencilerin sanatsal yönden gelişmelerini sağlamak amacıyla yaratıcılıklarını kullanabilecekleri resim, müzik ve drama dersleri verilmektedir. Öğrencilerin sportif faaliyetlerde aktif olmaları Bir Dünya Kolejinin önem verdiği konulardan biridir. Bu amaçla yüzme, futbol, voleybol, tenis ve dans dersleri uygulanmakta ve okul takımları oluşturularak spor müsabakaları düzenlenmektedir.

Beylikdüzü'nden dünyaya açılan Bir Dünya Kolejinde İngilizce edinimi ön planda tutulmaktadır. Dünya öğrencileri için 21.yüzyıl beceri gelişimlerine yönelik tasarlanmış küresel eğitim standartları sunuyoruz. Eğitim sistemimiz, çocuklara eğitimde iki dilde avantaj ve iletişim yoluyla güven sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
İngilizce dersleri Cambridge Yayınları üzerinden yapılmaktadır. İngilizce derslerini haftada 10 saat Native Speaker öğretmenler vermektedir. Düzenli olarak yapılan deneme sınavları ile öğrencilerin akademik başarısı yanında İngilizce seviyeleri de ölçülmekte ve velilere düzenli olarak bilgi verilmektedir.
Bir Dünya Koleji'nde İngilizce eğitiminde "Yaparak Yaşayarak Öğrenme" yöntemi kullanılmaktadır. İngilizce eğitimini eğlenceli hale getirmek amacıyla drama etkinlikleri, kutu oyunları, müzik ve dans eşliğinde eğitim uygulanmaktadır.

Beylikdüzü'nde bulunan okullar arasında Bir Dünya Koleji, geniş alanı ve az öğrenci sayısıyla sosyal mesafe şartlarına uygun sınıf düzenlemesi yaparak sağlıklı bir eğitimin garantisini vermektedir. Öğrenci ve öğretmen sağlığına önem veren Bir Dünya Koleji, öğrenci ve öğretmenlere maske ve dezenfektan temin etmektedir.

Beylikdüzü'nde 08.30 ile 18.00 saatleri arasında hizmet veren kurum servis hizmeti sunmaktadır. Güvenlik amacıyla okulun giriş çıkışları güvenlik görevlisi tarafından kontrol edilmekte ve yabancılar kurumdan içeri alınmamaktadır. Yemekhanede yemekler çocukların enerji ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uzman diyetisyenlerin programına uyan aşçılar tarafından hazırlanmaktadır.
Beylikdüzü'nde bulunan Bir Dünya Kolejinde öğrencilerin spor faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri, teneffüslerde enerjilerini atabilecekleri ve okul takımlarının antrenmanlarını gerçekleştirebilecekleri sahası ve spor salonu bulunmaktadır. Birebir eğitimi tam anlamıyla gerçekleştiren yegane okul olan Bir Dünya Koleji, tüm öğrencilere özel eğitim sunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Proje Temelli Öğrenme Eğitim Modeli

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 11-15

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Spor Bursu

- Sanat Bursu

- Akademik Başarı Bursu

- Üstün Zeka Bursu

Yorumlar (8)

 • HG

  Okuldaki öğretmenlerin özverili çalışmaları çok hoşuma gidiyor. Samimiyet ve içtenlikle davranmaları ayrı bir konu. Çocuğumun mutlu olması ayrı bir etken.

 • Ek

  3a sınıfına giden bir öğrencim var gayet memnunum Kesinlikle tavsiye ederim

 • Ek

  3A sınıfında bu sene kaydettirdigim oğlum var gözlemlediğine göre okul gayet iyi temiz ve özellikle öğrenci yemeklerini oğlum çok övüyor çalışanların ilgi ve alakası gayet güzel ve Yusuf öğretmenimizden çokça memnunuz

 • FA

  Okulun binası olsun bahçesi olsun her hava durumu ve mevsimde her zaman çok temiz. Çocukların olduğu her yerde temizliğin çok iyi olması gerektiğini biliyorlar

 • GA

  Dil eğitiminde 2 yabancı dil seçerek ikisini de özenle işliyorlar. Bu ilgi ve onlara yeni şeyler katma savaşları bir veli olarak beni mutlu ediyor

 • Her yönden kendini tamamlamış ve geliştirmiş bir okul. Her sene eğitimine bir yenilik katarak hem öğrencileri hem biz velileri mutlu ediyorlar

 • GH

  Sportif faaliyetlere önem vererek sadece ders odaklı değil fiziksel gelişimi de dikkate alan eğitim modelleri yüzünden seçtim ve çok memnunum oğlum adına

 • D

  Samimiyetleri kaliteli eğitimi, eğitimci kurucuları ve çocuğumda gördüğüm gelişim doğrultusunda harika bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bir Dünya Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Kavaklı Mah. Ürgüp Cad. No: 31 Yakuplu, 34520 Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum