fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Eğitimciler Okulları İlkokulu

Özel Eğitimciler Okulları İlkokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Eğitimciler Okulları İlkokulu Hakkında

İstanbul’un en köklü özel eğitim kurumlarından biri olarak hizmet veren ve 2001 - 2002 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren kurucusu, eğitim gönüllüsü merhum Yılmaz KALAFATOĞLU öncülüğünde yeni ismiyle çalışmalarını yürütmeye başlayan Özel Eğitimciler Okulları, bugün anaokulundan 8. sınıfın sonuna kadar hizmet vermektedir.

Öğrenciyi eğitimin merkezine koyan, öğrencinin ilgi ve yönelimlerine uygun, özgün eğitimiyle öne çıkan okul, butik eğitim anlayışının Bakırköy’deki en iyi uygulayıcısı olarak kabul edilmektedir. Akademik başarının yanı sıra sportif ve sanatsal olarak kendisini geliştirmiş, en az iki yabancı dile hakim nesiller yetiştirme geleneğini sürdüren Özel Eğitimciler Okulları, Atatürk ilke ve inkılaplarının izinde, öğrencilerine çağdaş ve bilimsel düşünme bilincini aşılamayı ve ömür boyu öğrenme alışkanlığı kazandırmayı, kurum kültürünün ve eğitim anlayışının ayrılmaz değerleri olarak kabul etmektedir.

İstanbul Bakırköy’ de sabah 09:00 akşam 16:00 saatleri arasında hizmet veren Özel Eğitimciler İlkokulu, bünyesinde bulunan teknolojik donanımlı derslikleri, fen, bilgisayar ve yabancı dil laboratuvarları, kütüphanesi, resim atölyesi, müzik odası, spor alanları, rehberlik ve psikolojik danışma birimi, revir, yemekhanesi ve kafeteryası ile Özel Eğitimciler Okulları, öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştiren; sosyal, sportif ve akademik gelişimlerini en üst düzeye çıkaran bir ortam sunmaktadır. Bire bir eğitim ve bire bir ilginin en iyi şekilde sağlandığı "Butik Okul" prensibiyle hizmet veren okulumuzda sınıflar maksimum 20 kişiliktir.

Eğitimin ilkokul basamağında öğrencilerimiz; konularında uzman öğretmenlerimizin öncülüğünde, öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile yaşayarak, görerek, deneyerek ve yerinde inceleyerek öğrenim görürler. Eğitimciler Okulları olarak, çağdaş ve bilimsel eğitim anlayışıyla verdiğimiz hizmetle öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaktayız. Okulumuzdaki tüm uygulamalar, constructivist (yapılandırmacı) yaklaşıma ve çoklu zeka yaklaşımına uygun olarak yapılmaktadır.

Eğitimciler Okullarında her öğrencinin en az bir yabancı dili bilmesi ve işlevsel olarak kullanması esastır. Anaokulundan sekizinci sınıfa kadar her sınıf düzeyinde verilen yabancı dil eğitimi, “iletişimci yaklaşım” çerçevesinde, hem sınıf içi hem de sınıf dışı bütün süreçleri kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Bakırköy` de bulunan okulumuzda, yabancı dil öğretiminde, Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi Programı’nda belirtilen kriterler referans olarak alınmaktadır. Buna göre, dört dil becerisi (reading, writing, listening, speaking) geliştirilmeye çalışılmaktadır. Dil öğretiminde, TPR (Total Physical Response) yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemle, öğrencilerimizin, yabancı dili, bütün bedenlerini kullanarak ve eğlenerek öğrenmesi sağlanmaktadır. Dilin öğrenilmesi bir süreç içinde gerçekleştiğinden, bu süreçte öğrencilerimizin gösterdiği gelişmeler de, proje ve performans görevleri ile izlenmekte ve değerlendirilmektedir. Öğrencilerimiz Avrupa Dil Pasaportu çalışmaları çerçevesinde Cambridge Üniversitesi Uluslararası Dilde Yeterlilik Sınavlarına katılarak, yabancı dildeki yeterliliklerini uluslararası standartlarda belgelendirilirler. Eğitimciler Okullarında İngilizcenin yanında Almanca ikinci dil olarak öğretilmektedir.

Okulda Psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi bulunmakta olup rehberlik hizmetleri, her öğretim döneminin başında hazırlanan yıllık rehberlik programına uygun olarak yürütülür. Rehberlik programı kapsamında yıl içinde yapılan çalışmalar; rehberlik servisi tanıtımı, oryantasyon çalışması, çocuğu ve aileyi tanıma programı, öğretmen görüşmeleri, davranış ve uyum sorunları takibi, olumlu davranış geliştirme, sosyo- duygusal becerilerin gelişimine yönelik çalışmalar, mutluluk köşesi pano çalışmaları, arkadaşlık ilişkileri ve uyum, değerler eğitimi, kariyer gelişim programı, test ve envanter uygulamaları, dikkat ve gelişim testidir.

Öğrencilerin ilgi alanlarını keşfetmeleri adına bir çok sosyal kulüp mevcuttur bu sosyal kulüpler; görsel sanatlar kulübü, jimnastik kulübü, satranç kulübü, kültür edebiyat kulübü, müzik kulübü, fen ve teknoloji kulübü, tiyatro kulübü, çevre ve yeşili koruma kulübü, gezi tanıtma ve turizm kulübü, bilişim teknolojileri ve yazılım kulübü, sivil savunma kulübüdür. Çocukların kas ve beden gelişimini destekleyen spor faaliyetleri, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, jimnastik ve tenistir. Bale, modern dans, tiyatro ve drama etkinlikleri ile çocukların sanatsal faaliyetlerle uğraşarak yaratıcı düşünce yapılarının gelişmesine destek olunmaktadır. Okulda verilen hizmetler arasında güvenlik, yemek, temizlik, sağlık, servis gibi hizmetler de bulunmaktadır. Güvenlik okul içinde, serviste ve gezilerde öğrencilerin güvenliğini sağlayacak niteliktedir. Okulda düzenli olarak temizlik kontrolü yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- MEB Odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Tenefüsler kaç dakika sürüyor?

- 10 dakika

● Birinci sınıf öğrencilerine ödev veriliyor mu?

- Evet

● Birinci sınıf öğrencilerine sınav yapılıyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Branş Öğretmenleri

● Her sınıftan kaç şube var?

- 1

● Her yıl kadronuzda öğretmen değişikliği oluyor mu?

- Nadiren

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması ile

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Sanat ve spor faaliyetleri için ayda kaç kez etkinlik düzenleniyor?

- 5+

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera Sistemi

● İlkokul 1’den 4’e kadar aynı öğretmenle devam edilebiliyor mu?

- Evet

● Okulda görev alan kaç öğretmen var?

- 21+

Yorumlar

 • ST

  İki senedir çocuğumu gönderiyorum. Okulda verilen hizmetler kusursuz. Yemekleri lezzetli ve sağlıklı güvenik önlemleri yeterli, her yer temiz, sağlık konusunda çocuklar okul revirini kullanabiliyor herhangi bir kazada ve ya başka bir sorunda.

 • PA

  Çocuğum geçen yıl bu okuldan mezun oldu çok iyi bir eğitim aldı özellikle dil derslerinde saatler fazla. Öğretmenler genel olarak tecrübeli. Öğrencilere motor muamelesi yapmıyorlar her öğrencilerin analama kapasitesinin farklı olduğunun bilincinde davranarak her öğrenciye özel ilgi gösteriyorlar.

 • ŞA

  Tecrübeli öğretmenlerle çalışan disiplinli bir okul eğitimi dört dörtlük. Güvenlik çok sıkı okulda yarıca temizlik konusunda da çok dikkatliler sınıflar tuvaletler ve yemekhane tertemiz. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanıyor. Çok memnunuz.

 • Çok tanınmamış olmasına rağmen bu bölgede iyi eğitim veren okullardan biri. Teog odaklı bir eğitim verirken öğrencilerin sosyalleşebilmesi için de bir çok etkinlik öğrenci kulübü mevcut. sınıflar donanımlı.

 • is

  Hiç tereddütsüz tavsiye edeceğim, mükemmel bir okul. 4 yıl dır bu okulda iki çocuk okutuyorum. 3.sınıfta olan çocuğum ingilizceyi çok iyi konuşuyor ve 1. sınıfta olan çocuğum nerdeyse şu ana kadar okuma yazmayı söktü. Teknolojik ve sosyal imkanları geniş, elit ve butik bir okul.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Eğitimciler Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Zuhuratbaba Mah. Yeni Yol Sok. No:1 İncirli - Bakırköy / İstanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum