fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi

Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/14:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi Hakkında

İstanbul Esenkent 'te bulunan Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi öğrencilerin bireysel farklılıklarını dikkate alarak onları geleceğin Dünyasına hazır , yetkin ve mutlu bireyler olarak hayatlarına devam etmelerini amaçlamaktadır. Okulda kariyer odaklı bir eğitim söz konusudur. Okulda öğrenciler sadece üniversite sınavına değil iş hayatına da hazır hale getirilecek bir alt yapı ile eğitim almaktadırlar.
39,000 m2 lik bir alan üzerinde, 120 adet derslik ve 2500 öğrenciden oluşan okul öğrencilere başarılı bir eğitimin yanında sosyal aktivitelerde de kendilerini geliştirmeleri için imkanlar sağlanmaktadır.
Okul içerisinde 2 Kapalı Spor salonu, 2 Halı Saha, Basketbol-Voleybol ve Tenis Kortu özelliklerine sahip 2 kapalı salon, Fitness Salonu, Yüzme Havuzu ve Jimnastik Salonu, geniş ve ferah açık oyun alanları bulunmaktadır.
Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi öğrencilerin fiziksel enerjilerinin gelişimini sağlayarak eğitimdeki farklılığını fiziksel açıdan da göstermektedir. Ayrıca okulda Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, Matematik ve Bilgisayar alanlarında olmak üzere 9 laboratuvar; Heykel, 2 Boyutlu Desen ve Eskiz alanlarında olmak üzere 4 Resim ve 8 Müzik Atölyesi; Cep Sineması, Dinleti odası, Mini Seminer Salonu, 600 kişi kapasiteli Konferans Salonu ve 2 adet Toplantı odası bulunmaktadır.Bununla birlikte öğrencilere sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal gelişimleri için Modern Dans ve Bale Salonu, Halk Oyunları, Eskrim, Aikido, Okçuluk, Satranç Odaları, Havacılık Kulübü Simülatör odası ve Fotoğraf Atölyesi ile kulüp ve yetenek dersleri verilmektedir.
Özel Esenkent Okyanus Koleji Fen Lisesi öğrencilerinin bilimsel açıda gelişmiş ve bu alandaki başarılarını destekleyen, tablet ve akıllı tahta kullanmaktadır. Okulda bulunan tüm laboratuvarlar yüksek teknolojik malzemelerle donatılmıştır. Laboratuvarların fiziki yapıları ve teknik donanımları ile öğrenciler daha iyi gözlemleyerek dersleri pekiştirmektedir. Okulda öğrencilere günlük 8 saat konu anlatımı, 2 saatte etütlerden oluşan toplamda 10 saat eğitim verilmektedir. Hafta sonları ise 09.00 - 14.00 saatleri arasında ise deneme ve etüt çalışmaları yapılmaktadır. Okulda öğrencilere İngilizce ve Almanca dil eğitimi verilmektedir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Aşık Veysel Mah. Talat Paşa Cad. No:1, Esenkent / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum