fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi, İstanbul'un Başakşehir ilçesinde 39000 metrekarelik alana yayılarak inşa edilmiş kampüs içerisinde bulunan özel kurumdur. 2010 - 2011 eğitim-öğretim yılında eğitim vermeye başlamıştır. Okulda; kapalı spor alanları, fen, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, elektrofizik laboratuvarı, resim, iş, sanatsal tasarım atölyeleri, bale ve dans salonuyla 2500 öğrenciye hizmet verebilmektedir.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerinin İngilizceyi yaparak ve yaşayarak öğrenmesini amaçlamaktadır. Kurumun İngilizce dil eğitime verdiği önemden dolayı sınıflar bazen bir caddeye, bazen bir hava alanı konseptine, bazen de pastaneye dönüştürülmektedir. Öğrenciler, alışveriş yapmaktan, uçak bileti satın almaya kadar simülasyonlarla İngilizceyi yaparak ve yaşayarak öğrenebilmektedir.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi, üniversite hazırlık sürecinde öğrencilerine 9. sınıftan son sınıfa kadar destek olmaktadır. Öğrencilerinin kariyer planlamalarını meslek seçimine kadar yetenek ve ilgi alanları doğrultusunda irdeleyen psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Öğrencilerin, sınava hazırlık sürecinde yaşadığı, sınav stresi ve gelecek kaygısı gibi birçok soruna çözüm aranmaktadır. Aynı zamanda başarısızlık korkusu yaşayan öğrencilere, hayatın sadece bir sınavdan ibaret olmadığını; kişilikleri, karakterlerini ve yeteneklerini bir kağıda sığdıramayacakları empoze edilmektedir. Öğrencilere motivasyon ve gezi etkinlikleri yapılmaktadır. Üniversite gezileriyle öğrencilerin bir hedef belirlemesi sağlanmaktadır. Hedef konulan noktaya ulaşmak için daha çok çaba sarf eden öğrenciler kolayca başarıya ulaşmaktadır.
Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerin güvenlik, hijyen ve ulaşım konularında hizmet vermektedir. Okul, anlaşmalı olduğu temizlik şirketleriyle her gün dezenfekte edilerek öğrencilere sağlıklı yaşam alanları oluşturulmaktadır. Okulun güvenlik birimi her gün okulun güvenliğini sağlamak amacıyla tüm gün okulda hizmet vermektedir. Ayrıca okul güvenlik kameralarıyla 7 / 24 izlenmektedir. Çevre ilçelerden okula gelen öğrenciler için servis imkanı bulunmakta ve öğrenciler güvenle ulaşımını sağlamaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Başakşehir Okyanus Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Kayabaşı Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No:10, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2078
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum