fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu

Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:30

Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir de bulunan Özel Bahçeşehir Bilfen İlkokulu yaş gruplarına özel olarak tasarlanmış 24 kişilik sınıflarda eğitim hizmeti vermektedir. Okul 08.00 ve 15.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda 68 sınıf, 3 fen laboratuvarı 3 bilgisayar laboratuvarı, 2 matematik odası, 2 İngilizce odası, 1 kütüphane, 1 konferans salonu, 1 satranç odası, 2 resim atölyesi, 1 seramik atölyesi, 1 moda tasarımı atölyesi, 2 müzik odası, 7 enstrüman odası, 1 cooking odası, 2 spor salonu, 2 kapalı yüzme havuzu, 1 buz pateni pisti, 2 dans salonu, 1 masa tenisi salonu, 1 yemekhane, dağcılık ünitesi, eskrim ünitesi ve kafeterya bulunmaktadır. Öğrencilere, bir üst kademeye geçerken lazım olan akademik bilgi ve becerilerin kazandırılmasının yanı sıra, fiziksel, zihinsel ve duygusal becerilerini de geliştiren kapsamlı bir eğitim programı uygulanmaktadır. Branşlarında uzman, nitelikli ve dinamik eğitim ve öğretim kadrosuyla Bilfen Okulları; öğrencilerinin bilgiye ulaşmalarını, edindiği bilgiden yararlanmalarını ve bilgiyi geliştirme yöntemlerini öğrenmelerini ilke edinmiştir. Özel Bahçeşehir Bilfen İlkokulu'nda İngilizce dersleri, öğrenci merkezli ve aktif katılımlı bir şekilde işlenmektedir. Her seviyede, öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını giderebilmek için belirgin ve özel amaçlarla yabancı dil programı hazırlanmaktadır. Bilfen Okulları değişik konular üzerine kurulu kendi dil müfredatına sahiptir. Konu bazlı, iletişim, yaratıcılık, eleştirel düşünme, araştırma tekniklerine dayalı; öğrencilerin bireysel, ikili ve grup olarak çalışıp öğrendikleri bir eğitim programı uygulanmaktadır. Özel Bahçeşehir Bilfen İlkokulu'nda öğrencilerin "yaşam boyu öğrenme becerisini artırmaya yönelik, yüksek standartlarla donatılmış eğitim-öğretim ortamları sunulmaktadır. Bu ortamlarla öğrencilerin üst düzey düşünme becerilerini geliştirmek amaçlanmaktadır. Doğrudan, Amerika’daki Uluslararası Öğrenme Stilleri Merkezi ağına bağlanarak öğrencilere bilgisayar ortamında "öğrenme stilleri envanteri" uygulanmakta ve her öğrencinin öğrenme stili profilini çıkartılmaktadır. Bu profiller üzerinden baskın olan öğrenme stilini aktif olarak kullanabileceği ve hiç kullanmadığı öğrenme kanallarını geliştirebileceği programlar uygulanmaktadır. 1. 2. ve 3. sınıfların müzik derslerinde öğrencilere yaşayarak öğrenme yöntemiyle ilgili çalışmalar yaptırılır. Buradaki amaç öğrencilerin kendini ifade edebilen ve yapılan etkinliklerde sosyal paylaşımda bulunabilen bireyler olmalarını sağlamaktır. Öğrencilere hareketi, dansı, iç dinamizmi, yaratıcılığı, doğaçlamayı ve bireysel anlatım biçimlerini ortaya çıkartan drama çalışmaları yaptırılır.

Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  24
 • Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 08:00 - 15:30 şeklindedir.
 • Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Fransızca, Almanca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti sunulmamaktadır.
 • Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu hafta sonu eğitim veriyor mu?
  Hafta sonu eğitim verilmemektedir.

Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu Yorumları (5)

 • Veli

  Bence ilkokul için ücretleri çok fazla.

 • Veli

  Çocuğum ilkokuldan itibaren gerçekten yabancı dil yeterliliğine sahip olsun istiyorsanız burayı araştırmadan geçmeyin derim.

 • Veli

  Başarı odaklı sunulan eğitim çocuklarımızın ileriki senelerde girecekleri sınavlar için önemli. Çocuğumu disiplin altına pek sokmak istemiyorum derseniz tercih etmeyin derim.

 • Veli

  Her konuda kaliteli eğitim alabileceğiniz bir okul.

 • Veli

  Olanakları oldukça fazla olan bi okul. Fiziki şartları da yerinde.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Bilfen Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Pazartürk Caddesi, No:10, Bahçeşehir / İstanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum