fb
Özel Bilge Koleji İlkokulu

Özel Bilge Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:10
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Bilge Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bilge Koleji İlkokulu akılcı ve ilkeli bir eğitim politikası ile İstanbul Küçükçekmece ’de ilkokul eğitimi vermektedir. Bilge Koleji'nde öğrencilerin daha aktif olabilecekleri, ezber yoluyla değil deneyerek, araştırarak ve tecrübe ederek öğrenmelerini sağlayacak eğitim modelleri uygulanmaktadır.
Özel Bilge Koleji İlkokulu'nda dilin sıcaklığını ve zenginliğini hissedebilecekleri şekilde Türkçe eğitimi verilmektedir. Türkçe derslerinin okulda uygulanan etkinlikler ve donanımlı sınıf olanakları ile öğrencilerin dili en güzel şekilde kullanmaları sağlanmaktadır.
Bilge Koleji ayrıca öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuduğunu anlama, yorumlama becerisi kazandırmak amacıyla haftada bir gün kitap okuma etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.
Özel Bilge Koleji İlkokulu'nda öğrencilere yabancı dil ağırlıklı bir eğitim hizmeti sunulmaktadır. Öğrenciler global bir dil olan İngilizcenin öğrenimi ile gelecekte daha kalıcı bilgiler elde etmektedir.
Bilge Koleji 1, 2 ve 3. Sınıflarda mihver dersleri ve branş dersleri görülmektedir. 4. Sınıftan itibaren branş derslerinin ağırlıkta olduğu bir eğitimi politikası belirleyen ilkokulda öğrenci merkezli bir eğitim anlayışı benimsenmiştir. İlkokul öğrencilerine sosyal bilgiler, matematik, fen ve teknoloji, İngilizce ve Türkçe dersleri verilmektedir. 20 kişilik sınıflarda eğitim imkanı sunan ilkokulda yemek hizmeti de verilmektedir. Yemekler beslenme uzmanı kontrolünde hazırlanmaktadır. Bilge Koleji, çocukların ihtiyaç duyduğu besinler kullanılarak hazırlanan yemek menülerinin kalori hesabı da okulda bulunan beslenme uzmanları tarafından hesaplanmaktadır.
Özel Bilge Koleji İlkokulu 'nda fen ve matematik derslerine önem vermektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Kantin
Kütüphane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Lojman

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol
Jimnastik

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Piyano
Koro
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç

Yorumlar

 • G. E.

  2017 yılında kızımı anaokuluna kayıt ettirdiğimde aklımda bir sürü soru işareti vardı ama Nurcan Sayın gibi iyi kalpli, sevecen ve tüm çocuklarımıza kendi çocuğuymuş gibi davranan bir öğretmenle yollarımızın kesişmesi en büyük şansımız oldu. Kızım ilk gün itibari ile öğretmenimiz sayesinde okula her gün severek gidiyor. Okulumuzun sosyal imkanları da çok güzel.

 • B. Y.

  Okulun sosyal aktiviteleri çok yararlı. Derslerin yanında bu yaşta çocuklar gelişimlerine hala devam ediyorlar ve sevgi-saygı olan bir ortamda olmaları güzel.

 • N. Ş.

  Gerekli ilgi ve sevgiyi burada buluyor oğlum. Öğretmen sevgisi çok önemli zaten. Emeği büyük üstünde. Eğitime Bilge'de başlamış olmak büyük şans. Tavsiye ederim ilgilenen ailelere.

 • U. Y.

  Ortalamanın üzerinde bir okul. Öğrencilerin takıldığı konularda bilhassa özenle ilgileniliyor. Bu açıdan çok memnunuz. Genel anlamda fiziki yapısı olanakları yeterli.

 • R. S.

  Okul güzel zengin bir çok imkana sahip. Öğrenciler için gerekli her şey mevcut diyebilirim. Bu sebeple de tercih ettik zaten. Teşekkür ederiz her şey için.

"Özel Bilge Koleji İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bilge Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Fatih Mah. Yalı Boyu Cad. No:5  Küçükçekmece/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Küçükçekmece Etki Okulları İlkokulu Özel Okul
Özel Küçükçekmece Etki Okulları İlkokulu

Güleryüz ve samimiyetin hiç eksik olmadığı canım okulumuz. Güvenli ve karmaşadan uzak bir lokasyonda olması büyük avanta...

Özel Halkalı Bilfen Koleji İlkokulu Özel Okul
Özel Halkalı Bilfen Koleji İlkokulu

Bilfen'in güvenilir deneyimli öğretmenlerine ve idaresine güveniyoruz. Ülkemize başarılı bireyler kazandıran bir okulda...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum