fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Florya Uğur Koleji İlkokulu

Özel Florya Uğur Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/17:30

Özel Florya Uğur Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul ilinin Küçükçekmece semtinde bulunan Özel Florya Uğur Koleji İlkokulu kendi kültürünü bilen, diğer kültürlerin farkında olan ve saygıyla yaklaşan, dünyayla iletişim içinde, yaratıcı, çağdaş, gelişime açık, tüm dil becerilerini etkin şekilde kullanabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Kurumda yabancı dilin kurallarını bilen öğrenciler yerine, o dile egemen olan öğrenciler yetiştirmeyi hedefleyen eğitim programı uygulanmaktadır. 1, 2 ve 3. Sınıflarda dil edinme programı uygulanmaktadır. Yabancı dil eğitimi şarkı, kukla, dramalar, oyunlar, TPR, rol alma, canlandırma, hikaye anlatımı yöntemleriyle yapılmaktadır. Kurumda öğrencilerin seviyelerine göre belirlenmiş programlarla materyaller, sözlü iletişimi güçlendirmek, doğal ortamlar yaratmak amacıyla bilgisayar, İnternet, akıllı tahta teknolojileri ile etkin olarak kullanılmaktadır.

UĞUR KOLEJİ İLKOKULUNDA EĞİTİM VE ÖĞRETİM

GENEL BİLGİ
Uğurlu Öğrenci
 Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı
 Milli manevi değerlere saygılı
 Aidiyet duygusu gelişmiş, okulunu seven
 Muhakeme ve yorumlama gücü yüksek
 Akılcı ve bilimsel düşünen
 İletişimi güçlü
 Okuma bilinci gelişmiş
 Girişimci teknoloji okur yazarı
 Sosyal sorumluluk bilinci yüksek
 Sanata ve spora ilgili
 Eko sisteme duyarlı.
Alanında uzman deneyimli, kendini geliştiren, işini ve çocukları seven aidiyet duygusuna sahip uzun soluklu öğretmen kadrosuyla birlikte öğrenmeyi ve öğretmeyi, öğrenciyi aktif kılmayı, kalıcı etkili öğrenmeyi ve bireysel ilerlemeyi sağlamak için yapılan çalışmalar bilimsel yöntemlerle sürdürülür. Bilim bizim rehberimizdir.
Akademik program yatay ve dikey olarak okul öncesi ve ortaokula bağlanmış öğrenim deneyimleri ile tamamlanan 4 yıllık bir yapıdır.

Öğrencilerimizi nitelikli okuryazar yapabilmek, kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini kazandırmak bizler için çok önemlidir.

İlkokulumuzu bitiren bir öğrenci Türk ve Dünya edebiyatından seçilmiş onlarca kitabı en az 230 adet okumuş, incelemiş, analiz etmiş olarak 5. sınıfa hazırlanır.

Hazırlıklı ve hazırlıksız konuşma çalışmalarımız ile düşünceyi sözel ve yazılı olarak ifade etme becerilerini önemseriz.

Öğrencilerimizin matematik alt yapısına uygun çalışmalar yaparak ortaokul ve lise için akademik çalışmalarına olumlu katkıda bulunulması sağlanır. İlkokulu bitiren öğrenci 5800 soru çözümlemesi yapmış olarak ortaokula hazırdır.

Hayat Bilgisi ve Fen Bilimleri derslerinde, öğrencilerin temel yaşam becerilerine ve istenen kişisel niteliklere sahip bireyler olarak yetişmesini hedefleriz.

4.sınıfta ortaokula hazırlık amacıyla öğrencilerimize Okulistik Değerlendirme ve sayısal becerilerini ortaya çıkaracak Tales ve Kanguru Matematik Sınavları uygulanır.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ
Derslerimiz; Bilişim Garajı Akademisi eşliğinde sürdürülmektedir. Bilişim Garajı, 5-16 yaş arası çocuklarımıza ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama ‘web tasarımı’ ve ‘girişimcilik’ alanlarında bilgi ve beceri kazandıran bir online eğitim platformudur.

Öğrencilerimiz temel algoritma becerileri ile birlikte programlama öğrenmektedirler. İlkokul 1,2 ve 3. sınıflar elektronik devre setleri ile robotik çalışmalarına temelden
başlamaktadırlar.
4. sınıflarda kulüp derslerinde VEX IQ Robotik sistemi ile tanışırlar. VEX IQ öğrencilere bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında zengin ve heyecan verici bir tanıtım platformu sunmak üzere tasarlanmış, ölçeklenebilir, birleşebilen bir robotik sistemdir. 850 parçanın üzerinde VEX IQ Starter kitleri veya Süper kitleri ile öğrencilerimiz yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak özgün projeler üretirler, kodlamayı derinlemesine kavrarlar.

İngilizce Dersi
İngilizce haftada 10 ders saattir. Biri yabancı olmak üzere (native speaker) 3 ingilizce öğretmeniyle yapılır.

Branş Dersleri
Satranç, bilişim teknolojileri-kodlama, beden eğitimi, müzik, resim, akıl oyunları branş öğretmenleriyle yapılır. İlkokul öğrencilerimiz branş derslerine giderken sınıflarında sıra olurlar sınıf öğretmeni öğrencilerini ders öğretmenine teslim eder ve ders sonunda yine aynı şekilde teslim alır.

Sabah Kahvaltısı
1. ders sonunda 09.10'da ara beslenme olarak okul mutfağında hazırlanan sandviç, tam buğday unundan poğaça, simit vb yanında kapalı kutuda süt verilir.

Yemekler kendi mutfağımızda hijyen koşullarda özenle hazırlanır. Her gün numune alınır. Öğrenciler 4.ders öğretmeniyle yemekhaneye çıkar, kendilerine ayrılmış bölümlerde sınıf öğretmenleriyle yemeklerini yerler.

Sosyal Etkinlikler
 1. sınıftan başlayarak 4. sınıf sonuna kadar haftada 1 saat sanat etkinliği dersinde Türkçe, Drama, İngilizce Drama, Dans, Jimnastik, Bale, Halk Oyunları, Müzik v.b branşlara istek ve yetenek doğrultusunda yerleşim yapılır.

 2. sınıfla beraber haftada 1 saat kulüp çalışmaları eklenir. Her yıl kulüpler gözden geçirilerek revize edilir. Hazırlanan tanıtım kitapçığı tercih formuyla birlikte veliye
gönderilerek seçim yapılır. (Hentbol, masa tenisi, futbol, illüstrasyon, ebru, dekoratif boyama, müzikal drama, satranç, yemek robotik, kendin yap, takı tasarım, akıl
oyunları, fen–teknoloji, İngilizce drama v.b.)

UTURE PROOFING EĞİTİM YAKLAŞIMI ve FUTURE GENERATION ACADEMY
Dünyayı kasıp kavuran “Tuture Proofıng Kavramı”nı sahiplenerek Future Generatıon Academy’yi oluşturan Özel Florya Uğur Kolejinde, Yeni Nesil Öğrenme Teknikleri ile öğrencilerin geleceği inşa ediliyor.

21. YÜZ YIL EĞİTM BECERİLERİ VE EDTECH İLE GELECEĞİ HAZIR EĞİTİM
Florya Uğur Koleji, Future Generation Academy ile 21. yüzyıl koşullarına ve ihtiyaçlarına yönelik, akademik başarının yanı sıra sosyal alanlarda başarılı, çevreci, dijital okur-yazarlığa sahip, kod yazabilen, en az 2 yabancı dil konuşabilen, ürettiği projelerle kendi hayatını şekillendirme becerisine ulaşmış, teknolojiye uyumlu ve “Future Proof” yani inovatif düşünebilen gelişime ve yeniliklere her an uyum sağlayabilecek şekilde donatılmış geleceğin öncü ve girişimci bireylerini yetiştirmeyi hedefliyor.
Tüm dünyada sıkça duymaya başladığımız “Future Proofing” kavramı birçok alanın yanı sıra en çok eğitimi ilgilendiriyor. Bu kavramı esas alarak Future Generation Academy’i kuran Florya Uğur Koleji, öğrencilerine geleceğin provasını yaptırıyor.

PROJE TEMELLİ ÖĞRENME VE TEKNOLOJİ TABANLI KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ VE GELİŞTİRİLMİŞ EĞİTİM
Özel Florya Uğur Kolejinde Future Generation Academy kapsamında, nitelikli temel eğitimin yanı sıra, Proje Temelli Öğrenme ve Teknoloji Tabanlı Kişiselleştirilmiş ve Geliştirilmiş Eğitim metotları uygulanmaktadır. Proje tabanlı öğrenme yaklaşımında temel amaç, öğrencilere mevcut bilgileri aktarmaktan çok bilgiye ulaşma becerilerini kazandırmaktır. Bu metot, öğrencilerin, kendilerine özgü bir biçimde çalışmalarına, problem çözmelerine, düşünmelerine, sorgulamalarına, bilgiye erişmelerine, işlemelerine ve harmanlamalarına imkan sağlar.

STEM, FELSEFE VE YARATICI YAZMA BECERİLERİ
Algoritmik düşünme becerileri kazandırma hedefi taşıyan kodlama ve robotik eğitimleri, sıralı mantıksal adımları planlama becerisi geliştiren programlar, dijital okuryazarlık, dijital vatandaşlık, dijital etik gibi yeniçağın konu ve sorunlarına yönelik birçok ders Özel Florya Uğur Koleji müfredatında yer alıyor. Disiplinlerarası etkileşimi artırmayı hedefleyen bir anlayış ile müfredatını güncelleyen Uğur Koleji, STEM, felsefe, yaratıcı ve eleştirel yazma becerileri eğitimi gibi fark yaratacak konularda öğrencilerini besliyor.
Florya Uğur Kolejinde dersler, öğrencilerin küresel farkındalık ve deneyimlerini güçlendiren çok dilli ve çok kültürlü uluslararası proje ve programlar ile araştırma, sorgulama, yaratıcılık, problem çözme gibi üst düzey zihinsel becerilerin geliştirilmesine zemin hazırlıyor.
Nitelikli temel eğitimin yanı sıra, proje temelli öğrenme ve teknoloji tabanlı kişiselleştirilmiş ve geliştirilmiş eğitim metotları ile anaokulundan 12’nci sınıfa kadar farklı düşünen, hayal kurabilen, sosyal duygusal gelişimi tam, çevre bilinci yüksek, insani değerlere sahip ve teknolojinin imkanlarını kullanarak girişim fikirlerini eyleme dönüştürebilen çocuklar yetiştiriyor.
Bunu yaparken sadece matematiksel ve sözel zekaya değil, zekânın çok yönlü oluşuna ve tüm zeka türlerine önem veriyor ve çocukların dijital çağda ihtiyaç duyacağı akademik, sosyal, duygusal ve sanatsal yetkinlikleri kazanmalarını hedefliyor.

ANAOKULUNDAN İTİBAREN PROJE TEMELLİ ÖĞRENME
Özel Florya Uğur Kolejinde anasınıfından itibaren öğrencinin merkezde olduğu proje temelli öğrenme anlayışını benimseyen okul, çocukların erken yaştan itibaren sorgulama, sunum, portfolyo hazırlama gibi beceriler kazanmasını hedefliyor ve ortaokula kadar bu konularda uzmanlaşmalarını sağlıyor. Ortaokuldan itibaren ise araştırma yapma, tez hazırlama gibi konularda çalışmalar yapmalarını sağlayarak akademik bir alt yapı kuruyor.

ECO-SCHOOLS PROGRAMI ÜYESİ OLAN FLORYA UĞUR KOLEJİ, ÇOCUKLARA EKO- OKURYAZARLIK BECERİSİ KAZANDIRIYOR!
Florya Uğur Koleji’nde Eko- Okullar Programı, okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan uluslararası bir program olarak sunulmakta. Katılımcı yaklaşımıyla okulumuzdaki öğrencilerimiz hem çevresel konularda hem bilgi edinmekteler, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirmede etkin rol almaktalar.
Ekolojik Okuryazarlık, yeryüzünde hayatı mümkün kılan doğal süreçleri anlamaya denir. Eko-okuryazar olan kişiler, doğanın ilkelerini ve sınırlarını bilen ve doğayla uyumlu yaşamayı ilke edinen bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Tüm bu çevre bilinciyle yetişen Florya Uğur Koleji öğrencileri, “Future Generation Academy” çalışmaları kapsamında geleceği tasarlıyorlar.

E-STEM İLE GİRİŞİMCİ NESİLLERİN TEMELİ ATILIYOR!
Florya Uğur Koleji, son yıllarda sıkça adını duyduğumuz bir eğitim modeli olan STEM’e de öncülük ediyor. STEM, tüm temel/sosyal bilimlerin ve matematiğin, bilişim teknolojileri ağırlıklı olmak üzere her türlü araç ve gereci kullanarak disiplinler arası anlayış içerisinde üretim ve tasarım faaliyetleri içerisinde verilen eğitim yaklaşımını ifade ediyor.
FLORYA UĞUR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ANA DİL ÖĞRENME PROGRAMI İLE DÜNYA VATANDAŞI OLUYOR!
Florya Uğur Koleji, bireyselleştirilmiş ve geliştirilmiş bir eğitim programı olarak “Future Generation Academy”i kurdu. Bu akademi kapsamında, Florya Uğur Koleji bünyesinde, “Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı ve Uluslararası Danışmanlık Merkezi” de hayata geçirildi. Uluslararası Danışmanlık Merkezi, öğrencileri uluslararası üniversiteler konusunda yönlendiren, tercih süreçlerini yöneten bir danışmanlık birimi olarak öğrencilere ve velilere hizmet vermekte.
Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı CEFR kriterleri, British Side İngilizce sınavları Starters, Movers, Flyers, KET, PET, FCE hedefleri ve ulusal ölçütler doğrultusunda hazırlanmış olan İngilizce Eğitim Programı’nda temel yaklaşım olarak “Anadil Öğrenme Modeli” benimsenmekte.

3 YABANCI DİL EĞİTİMİ – İNGİLİZCE, ALMANCA ve İSPANYOLCA
En çok konuşulan diller arasında 2.sırada olan İngilizce, Uğur Koleji’nde “Ana Dil Öğrenme Modeli” ile öğretilirken İspanyolca veya Almanca seçmeli ders olarak sunulmakta. Derslerde öğrenilen diller yabancı dil kulüplerinde pekiştirilmekte.

TRASH-HACK PROJESİ İLE ÇEVREYİ KORUYORLAR!
Öğrencilerin, öğrenme stillerindeki farklılığın gözetilip buna uygun bireysel yöntemlerin kullanıldığı Florya Uğur Koleji’nde birçok sosyal sorumluluk projesi de hayata geçiyor.
“Take Care Of Environment” hareketi kapsamında UNESCO ve yine Eko-Okullar programının destek verdiği Trash-Hack kampanyasına katılan Florya Uğur Koleji, küresel bir eylem çağrısına ortak olmak, çöp ve atık yönetimi konusundaki farkındalığa katılmak ve öğrencilerini teşvik etmeyi amaçlamakta.

ULUSLARARASI DANIŞMANLIK MERKEZİ
“ULUSLARARASI ALANDA ULUSLARASI EĞİTİM”
Florya Uğur Koleji, International Academy kapsamında, Avrupa Ortak Dil Çerçeve Programı ve Uluslararası Danışmanlık Merkezi’ni hayata geçirdi. Uluslararası Danışmanlık Merkezi, öğrencileri uluslararası üniversiteler konusunda yönlendiren, tercih süreçlerini yöneten bir danışmanlık birimi olarak öğrencilere ve velilere hizmet veriyor. Bu kapsamda hazırlanmış olan İngilizce Eğitim Programı’nda ise temel yaklaşım ‘ana dil öğrenme modeli’dir. En çok konuşulan diller arasında ikinci olan İngilizce, Florya Uğur Koleji’nde bu model ile öğretilirken İspanyolca veya Almanca seçmeli ders olarak sunuluyor. Tüm bunlara ek olarak, ERASMUS+ programı ile dünyanın her yerinde eğitim imkanı sunuluyor

FLORYA UĞUR KOLEJİ "UK INTERNATIONAL ACADEMY PROGRAMLARI"
“International Education in an International Environment”

The Common European Framework ( CEFR )
ERASMUS +
Cambridge Assessment English International Examination Center
Cambridge Assessment English Exam Preparation & Certificate
TOEFL, IELTS, DELE, Zertifikat Deutsch and TOEFL Junior Exam Preparation & Certificate
International Award - UGO TR
International Education Consultancy
Unesco & Foundation for Environmental Education (FEE) - Eco-Schools
eTwinning Projects
CEI - Caretakers of the Environment International
UK International Travel
The Common European Framework ( CEFR )
ERASMUS +
TOEFL, IELTS, DELE, Zertifikat Deutsch and TOEFL Junior Exam Preparation

Özel Florya Uğur Koleji Ortaokulu'nda deneyimli ve seçkin yönetim kadroları yer almaktadır. Öğrencilerin gelişiminde problem yaratabilecek sorunların çözümünde ise kurumda bulunan psikolojik danışmanlık hizmeti aktif olarak rol almaktadır. Atatürkçü düşünceye sahip akademik kadro ile öğrencilerin ilkelerine bağlı ülkenin manevi ve kültürel değerlerine bağlı bireyler olarak hayata hazırlanmalarında destek olmaktadır.

Yorumlar (17)

 • İK

  Başta kendi sınıf öğretmenimiz ÖZÜM İPEK Karasoy olmak üzere Tüm öğretmenlerimize ve Uğur Koleji Yöneticilerine bugüne kadar olan tüm emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel olarak çok memnunum. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.İlkokul da İngilizce eğitimine daha ağırlık verilebilir ve 4. Sınıfta ek yabancı dil eklenebilir.

 • GY

  Öncelikle sınıf ögretmenimizden ve diger ögretmenlerimizden cok memnunuz. Ders işleyişlerini begeniyorum ezberden cok konuyu anlayarak ögreniyorlar. Bu şekilde bilgi kalıcı oluyor.Okulun biz velilerle iletisimini de begeniyorum.

 • İö

  Benimde 25 yıl önce mezun olduğum okulda oğlumunda eğitim alıyor olmasından çok mutluyum.Oglumun güvende ve güzel bir eğitim aldığından eminim başta sınıf öğretmeni Filiz hm.olmak üzere tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunmak istiyorum.Ben her alanda iyi buluyorum

 • Şç

  Okulumuzdaki 3.yılımız artık aile gibiyiz.Çocuklar bilgiyi mutlu huzurlu bir ortamda öğrenerek yetişiyor.Bir anne olarak içim çok rahat kızım emin ellerde.Tüm branş öğretmenleri çok ilgili ve hepsi kendi alanında başarılı birer eğitmen

 • B

  Tum beklentileri karsilayan bir kurum butik okul olusu buyuk bir avantaj samimi iyi egitim veren ogretmenlerden olusan kadrosu mennuniyet sagladigimiz kaliteli bir okul

 • SK

  Özel günler , sporsal ve sanatsal faaliyetlerde çok aktif bir okul.Sadece sanat ve spor alanında değil, ders olarak başarılı çocukların da ön plana çıkarılması ve ekstra desteklenmedi

 • ND

  Okulun akademik ve sosyal çalışmalarından memnunum ve yeterli buluyorum.Cocugumun sevgi dolu sıcak bir ortamda olması beni mutlu ediyor.

 • HA

  Okulumuzdan genel olarak memnunum oğlum çok mutlu ve keyifli gidip geliyor okuluna.

 • SK

  Kızım 3-A sınıfı öğrencisi. Sınıf öğretmenimizin değeri paha biçilmez, çok ama çok memnunuz. Etrafımdaki 3.sınıf öğrencileri ile kıyasladığımda kızımın çok daha ileri seviyede olduğunu açıkça görüyorum. Öğretmenimizin öğretme biçimi çocuğum üzerinde olumlu yönde çok etkili, çok başarılı bir öğretmene sahibiz. Branş öğretmenlerimizden de çok memnunuz. İngilizce konusunda bu sene daha da memnunuz.

 • C

  Uğur kolejinde ilk yılımız , şuana kadar herşey çok güzel gidiyor.Pandemi nedeniyle taşınan yemekhane tekrar ana binada olabilir,

 • Deneyimli idaresi ve öğretmenlerine güvenimiz tam. Her şeyiyle modern bir okul. Çocuklar için her türlü imkan sağlanmış.

 • Ülkemizde böylesine kaliteli eğitim kurumlarının varlığı gurur verici. Biz de burada yer aldığımız için çok şanslıyız. Öğretmenler ellerinden gelenin en iyisini yapıyor. Her konuda da bizlerle iletişime geçip geri bildirim alabiliyoruz.

 • BY

  Okul derslerinin yanında ingilizce dil edinimini başarılı bir şekilde aktaran bir okul. Günümüzde yabancı dil önemli olduğu kadar genel olarak okullarımızda bir yetersizlik var. Ancak gördüğümüz kadarıyla Uğur Koleji bu aşmış durumda.

 • AC

  Uğur Kolejini bilindiği üzere kaliteli bir eğitim sistemiyle bildiğimiz için tercih ettik. Gerçekten de çok başarılı bir okul. Çizgilerini hiç bozmamışlar. Herkese teşekkür ediyorum.

 • Veli

  İşini çok doğru yapan bir kadro. Çok memnunuz.

 • Veli

  Mükemmel eğitim ve eğitmenler çok seviyoruz okulumuzu.

 • Veli

  Güler yüzlü eğitimin adresi.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Florya Uğur Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Fabrikalar Cad. Akasya Sokak No:34 Beşyol/küçükçekmece
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum