fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel MEF Okulları Bahçeşehir İlkokulu

Özel MEF Okulları Bahçeşehir İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/16:30

Özel MEF Okulları Bahçeşehir İlkokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir de bulunan Özel MEF Okulları Bahçeşehir İlkokulu her yaşa uygun olarak hazırlanmış 20 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Okul 08.10 ve 16.10 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda yemekhane, kapalı spor salonu, laboratuvar, kütüphane, revir, akıllı tahta, havuz, futbol sahası, sanat atölyesi, müzik odası, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, kantin ve oyun alanı bulunmaktadır. Okul güvenlik kameraları ile gün boyu izlenmekte olup güvenlik görevlileri tarafından giriş-çıkışlar kontrol edilmektedir. Okulda öğrencilere yönelik rehberlik ve servis hizmeti bulunmaktadır. Branş dersleri dışında İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, futbol, yüzme, voleybol, basketbol, masa tenisi, jimnastik, fotoğrafçılık, heykel, görsel sanatlar, İngilizce drama, masa tenisi, halk oyunları, su balesi, bale, modern dans, tiyatro, perküsyon, dekoratif sanatlar, el sanatları, piyano dersleri verilmektedir. Okul da satranç, müzik, görsel sanatlar, bilişim, değerler eğitimi, seramik, gezi, yabancı dil kulübü bulunmaktadır. Öğrencilerin çalışma alışkanlıkları, tutumları, davranış ve beceri gelişimleri ve derslerdeki başarıları, her ders için ayrıntılı olarak ayrı ele alınmaktadır. Okulda yabancı dil eğitimi kapsamında Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı -CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) doğrultusunda İngilizce programları hazırlanmaktadır. İngilizce programı aynı zamanda Critical Thinking” (Eleştirel Düşünme Becerisi), ”Communication”(İletişim Becerisi), “Collaboration”(İşbirliği Becerisi) ve “Creativity”(Yaratıcı Düşünme Becerisi) gibi 21. yüzyıl becerileri de entegre edilmiştir. İngilizce konuşmanın sınıf dışına çıkarılarak tün güne yayılması amacıyla “Story Telling, Spelling Bee, Reading Rockets, Destination Imagination ( DI) , Pre-Junior Model United Nations ( Pre- JMUN)” etkinlikleri düzenlenmektedir. Öğrenciler bilgisayar ve bilişim teknolojileri dersi kapsamında ilkokuldan mezun olurken Microsoft Office programlarını iyi düzeyde kullanabilir. Herhangi bir resim/grafik programını kullanarak çizimler yapabilir, hazır resimleri biçimlendirebilir. Herhangi bir tasarım programında ihtiyacı doğrultusunda broşür, davetiye, takvim vs. çalışmalar hazırlayabilir. Bilgisayar ve çevre birimlerini, bilgisayarın içerisinde bulunan parçaları tanıyabilir. Bilgisayarda oluşan ufak çaplı problemleri belirleyebilir. İnternet kavramını bilir ve internet üzerinde güvenli bir şekilde araştırma yapar. Araştırma yaparken dikkat etmesi gereken kuralların farkındadır.

Yorumlar (4)

 • Çocuklara verilen değerle eğitim kalitesinin daha da artacağını bilen mef okulları günümüzde bir ekol haline gelmeyi başarabilmiş en iyi özel okullar arasında sayılan bir kurum. Çağdaş yenilikçi ve günümüz dünyasının gerektirdiği eğitimi şahane kampüsü ve yaşam alanlarıyla birlikte çocukların ve velilerin hizmetine sunmuş durumda bize de teşekkür etmek düşüyor.

 • Bilimde ve sanatta öncü bir kurum olarak yetiştirdiği mezun ettiği gençlerin kalitesinden okulun eğitim düzeyini anlayabilirsiniz. Fırsatınız varsa düşünmeden tercih edin derim. Akademik ve sosyal olanakları standartları aşmış vaziyette tüm kadroyu tebrik ederim gerçekten.

 • ML

  aktiviteleri ve etkınlıklerı yeterlı dıyebılırım ornegın heykel derslerı ve modern dans egıtımlerı var .Okulun güvenligi oldukça iyi, yemekhanesinde 3 öğün yemeklerı var ve saglıklı yemekler hazırlanıyor. tavsiye edebılcegım bır okul

 • Veli

  MEF farkı her yerde kendini belli ediyor. Yabancı dili olsun, sosyal etkinlikleri olsun çok başarılılar eğitim alanında.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel MEF Okulları Bahçeşehir İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Pazartürk Cad. Ebru Sok. No:4/1, Başakşehir / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum