fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçeşehir Sevinç Koleji İlkokulu

Özel Bahçeşehir Sevinç Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:30

Özel Bahçeşehir Sevinç Koleji İlkokulu Hakkında

Özel Bahçeşehir Sevinç Koleji İlkokulu İstanbul Başakşehir bölgesinde hizmet vermektedir. Okul saatleri 08:30 ve 16:20 arasındadır. Sevinç Koleji’nde öğrencilerin derslerde edindikleri kazanım ve bilgilerin yannda; 21. Yüzyılın gereği haline gelmiş tüm donanım ve yeteneklere sahip olmalarına, akademik ve bilimsel bilgiyi deneyimleyerek, tecrübe ederek geliştirmelerine, araştırmacı, yaratıcı, yenilikçi, üretken ve girişimci kimliklere sahip olmalarına imkan tanınmaktadır. Okulda gerçekleştirilen etkinliklerle, öğrencileri ‘’hayatın her alanında fark yaratan Sevinç’li nesiller’’ olarak hayata hazırlamak amaçlanmaktadır. Her öğrenci evrensel dünyanın bir öznesi olarak yetiştirmeyi hedefleyen okul, yeteneklerini ve potansiyellerini tek bir dil ile sınırlandırmıyor, onlar için sınırları kaldırarak, çok dilli eğitimde amacı dili günlük hayatın içinde kullandırarak öğretmek değil, edindirmektir. Bunun için eğitim ve öğretimin her alanında olduğu gibi, yabancı dil eğitiminde de öğrencilerin yaşayarak ve tecrübe ederek farkına varmadan dil edinmelerini sağlanmaktadır. Derslerde drama, oyun, resim, şarkı, tartışma- münazara ve teknolojiyi kullanarak doğal öğrenme ortamları hazırlanmaktadır. 1. ve 2. sınıflarda İngilizce Hazırlık Programı oluşturulmakta ve bu eğitim programı doğrultusunda, haftada 18 saat İngilizce dersi verilmektedir. Hazırlanılan bu programa dahil edilen ve CLIL metodunun ağırlıklı olarak entegre edildiği Fen ve Matematik derslerinde de bu program daha da güçlü hale getirilmektedir. 18 saat yoğun İngilizce derslerinin yanı sıra, resim ve müzik gibi uygulamalı dersleride de yabancı öğretmenler eşliğinde İngilizce olarak yapıyor; dramalar, quizshowlar, yarışmalar ile zenginleştirilmiş programla, yoğun bir etkinlik programı da uygulanmaktadır. 3. ve 4. sınıflarda ise öğrencilerin yine çok yoğun bir İngilizce programından faydalanmalarını sağlanmaktadır. Günlük programın büyük bir bölümünde, teneffüslerde ve öğlen yemeklerinde İngilizce öğretmenleri ile birlikte olan öğrencilerin; yaparak, yaşayarak, eğlenerek öğrenmelerini amaçlanmaktadır. Öğrencilerin, ilgi alanlarını oluşturmak, sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde olmalarına fırsat tanımak, kulüplerde görev almalarını ve okul etkinliklerine liderlik etmelerini sağlamak amacıyla okulda, Yaratıcı Drama Kulübü, Çevre Kulübü, Sivil Savunma Kulübü, Spor Kulübü, Sanat Kulübü, Resim Kulübü, Akıl Oyunları Kulübü, Bilişim Teknolojileri Kulübü, Oyun Terapisi Kulübü, 2. Yabancı Dil Kulübü, İngilizce Drama Kulübü, İzcilik Kulübü, Bale Kulübü, Pop Art Kulübü, Modern Dans Kulübü, sandıktan Çıkan Oyunlar Kulübü çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Yorumlar

 • DO

  Sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencileri yaşadığı dünyanın bir parçası olduğu gerçeğini de öğreterek üzerine düşen görevi çok iyi yapıyor bu okul. İngilizce ve ikinci yabancı dil eğitminde de iyi bir konumdalar.

 • Bh

  Yabancı dil eğitimi konusunda çağın en ileri tekniklerini kullanarak dünya vatandaşı bireyler yetiştirmeye odaklanmış, eğitim programını da bu amaç doğrultusunda çocukların hem akademik hem de sanatsal eğitimlerinin içine yabancı dili ve ingilizceyi yerleştirirken uzmanlığını ortaya koymuş kaliteli biz özel okul.

 • dk

  Teknolojiyi son damlasına kadar eğitim için kullanan, çağdaş medeniyet seviyesinin de bir adım ötesinde nesil yetiştirmeyi misyon edinmiş müthiş bir okul.

 • NK

  Eğitim tarzları çok farkli, başka okula çocuklarını gönderen arkadaşlarımla sohbetimizde anladığım, bizim okulun eğitimi daha oyun dolu daha sosyal. Monotonluğun dışında. Tabi 1 sınıf öğrencisi için böyle olması normaldir, ileri yillarda tekrardan değerlendirmek gerekiyor.

 • LS

  Kaliteli eğitim sistemleri var öğretmenlerin geri bildirimleri ile egitimi her yerde devam ettiriyoruz. Kitap okuma alışkanlıklarını kazandirmak için çocuklara verdikleri motivasyon gerçekten çok başarlı. Bahçeşehirde çok okul araştırdık iyi ki seçmişiz beklentilerimizi karşıladığı ve oğlumun okulunu sevdiği için çok memnunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçeşehir Sevinç Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

1.kısım Mahallesi Doğa Parkı Cad. No.12 Bahçeşehir / İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum