fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel İstanbul Akademi Koleji İlkokulu

Özel İstanbul Akademi Koleji İlkokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 22
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel İstanbul Akademi Koleji İlkokulu Hakkında

İstanbul Başakşehir de bulunan Özel İstanbul Akad Koleji İlkokulu, 08.45 ve 17.10 saatleri arasında eğitim hizmeti vermektedir. Okul eğitim öğretim faaliyetine 2012 yılında başlamıştır. Nitelikli bir eğitim için uzman öğretmen kadrosu ile güçlü teknolojik alt yapıyı bir araya getiren okulda, temel ilkelerini toplum için “tükenmez bir ümit kaynağı” olarak gördüğü “Atatürkçü Düşünce”den almaktadır. “Yapılandırmacı” bir eğitim anlayışına sahip olan okulda eğitim öğretim süreçleri “Öğrenci Merkezli” olarak şekillendirilmiştir. Öğrencilerin; tartışma, fikirlerini savunma, hipotez kurabilme, sorgulama, araştırma ve fikirleri paylaşma gibi süreçlerle bilgiyi yaratmaları ya da tekrar keşfetmeleri teşvik edilmektedir. Okuldaki yaşam mekanları dünya standartlarına göre düzenlenmiştir. Gelişen eğitim teknolojilerinin yakından takip edildiği okulda tüm derslik ve laboratuvarlar modern eğitimin öngördüğü teknik donanımlarla güçlendirilmiştir. Başta bilim dersleri olmak üzere, eğitim ve öğretim programı, öğrencilerin araştırmacı kimliklerini ön plana çıkararak, deneye ve gözleme olanak sağlayan tam donanımlı laboratuvarlarda gerçekleştirilmektedir. “Sürekli eğitim” anlayışını benimseyen okulda dersliklerin dışında kalan koridor, bahçe vb. alanları da özel düzenlemelerle birer eğitim alanı olarak değerlendirilmektedir. Okulda İngilizce öğrenimini pekiştirmek amacıyla CLIL metodu (Content and Language Integrated Lesson) uygulanmaktadır. Bu yöntem, matematik, tarih, coğrafya, fen bilimleri, sosyal bilimler, vatandaşlık gibi branş derslerinin öğretimi sırasında anadil ve yabancı dilin birlikte kullanılması esasına dayanmaktadır. Okulun yabancı dil eğitiminde Avrupa Dil Standartlarını (CEFR) referans alarak oluşturduğu hedefler doğrultusunda tüm öğrenciler her yıl bulundukları yabancı dil seviyesine uygun bir ‘Cambridge ESOL’ sınavına katılarak dil yeterliliklerini belgelemektedirler. Öğrencilerin sosyal gelişimlerini destekleyerek geleceğe donanımlı bireyler olarak adım atmalarına katkıda bulunan kulüp çalışmalarına okulumuzda haftada 2 saat ayrılmaktadır. Okulda Jimnastik Kulübü, Bale Kulübü, Modern Dans Kulübü, Halk Oyunları Kulübü, Floorball Kulübü, Futbol Kulübü, Korfbol Kulübü, Tenis Kulübü, masa tenisi kulübü, kaya tırmanma kulübü, yüzme kulübü, teakwondo kulübü, satranç kulübü, bateri kulübü, keman kulübü, gitar kulübü, yan flüt kulübü, piyano kulübü, seramik kulübü, moda tasarım kulübü, mozaik vitray kulübü, İngilizce drama kulübü, tiyatro kulübü, genç yazarlar kulübü, cooking kulübü, canlı inceleme kulübü, robotik kulübü, akıl oyunları kulübü ve bilgisayar kulübü öğrencilerin faydalanabileceği kulüplerdir.

Yorumlar

 • DG

  eğitim öğretim süreçlerinde öğrenciyi merkeze alarak bir ders saatinden en verimli şekilde faydalanabilen süper bir kadro var. Butik bir okul anlayışı hakim denebilir aslında çünkü gerçekten her öğrencinin durumunun bire bir gözlemlendiğini biliyorum. Tavsiye edebileceğim bir kolej.

 • DP

  Okulun kampüsü öğrencilerin her türlü eğitim ihtiyacını karşılayacak düzeyde yeterli. Ekstara kazanımlar için gezi gibi faaliyetleri sıklıkla gerçekleştirerek öğrencileri için aktif öğrenme süreçleri de yaratan bir okul.

 • EY

  özellikle tüm çocuklarının muhakkak bir yeteneğini geliştirmesine önem vererek sosyal ve kültürel olarak donanımlı bireylerin akademik başarısının da olacağını iyi bilen bir eğitim kurumu. Çok büyük bir yerleşkesi olmamasından dolayı çalışanların ve öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımasından kaynaklı sıcak bir ortamı da var.

 • Veli

  Kaliteli, sıcak, donanımlı bir okul.

 • Veli

  Kıymetini ancak mezun olunca anlarsınız. Temeliniz bu okulda atılır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İstanbul Akademi Koleji İlkokulu İletişim Bilgileri

Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Pazartürk Cd No:12, Başakşehir/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum