fb
Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu

Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu

0 216 706 6873
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/15:45

Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu Hakkında

İstanbul ilinin Üsküdar semtinde hizmet vermekte olan Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu öğrencilerinin çok yönlü gelişimini hedefleyen, entelektüel ve estetik bakış açısına sahip, farklı lisanlarda kendini iyi ifade edebilen, günlük yaşam becerilerini edinerek kendine yetebilen, iyi, mutlu, başarılı insanlar yetiştirmektir. Öğrencilerin düşünme becerilerini geliştirmek için standart eğitim müfredatı dışında zeka ve yetenek alanlarını, problem çözme becerilerini geliştiren çalışmalar yaparak okulda akıl oyunları, düşünce becerileri, sıra dışı düşünme aktiviteleri öğrencilerin yaş grubuna göre hazırlanır. Okul yabancı dil eğitimine önem vermekte olup yabancı dil olarak İngilizce ve Arapça dersleri verilmektedir. Dil eğitiminde “yaparak ve yaşayarak öğrenme” anlayışından hareketle öğrenciler okul bünyesinde yer alan simülasyon dil sınıflarında müfredatın büyük bir bölümünü uygulamalı olarak görmektedir. Öğrencilerde estetik farkındalık ve sanat zevki oluşturmak adına okulda görsel sanatlar, müzik dersleri verilir. Sporu sevmesi, sağlıklı yaşam alışkanlığı edinmesi , beden ve ruh yapılarının koordineli olması için öğrencilere jimnastik, tenis, okçuluk, eskrim dersleri verilmektedir Okul öğrencilerini seven, veli iletişimine önem veren, kendisini yenilemeye açık, gözlem ve değerlendirme yapan bir eğitmen kadrosuna sahiptir. Ayrıca okul fiziki imkanları bakımından kaliteli bir eğitim vermek ve öğrencilerin okul içindeyken tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterliliğe sahiptir. Zengin kütüphanesi sayesinde öğrenciler akademik yıl süresince kitap seçeneklerinden istifade edebilir, öğretmenler eşliğinde dijital araştırma alanımızda merak ettikleri ve ilgi duydukları konuları araştırma imkanı bulabilirler. Okulda bulunan saklı şehir öğrenciler için pek çok atölye çalışmaları imkanı sağlar. Yemekhanesi temiz ve düzenli olup çocuklara sağlıklı ve dengeli beslenme imkanı sağlamak için kantinde doğal yiyecekler bulunmaktadır. Geniş bir okul bahçesi ve mini çiftlik de bulunur. Okul psikolojik danışman ve rehberlik hizmeti de vermektedir ve okulun psikolojik danışmanı çocukları gözlemleyerek gerekli çalışmalar yaparak düzenli bir rapor hazırlar. Okula alışma sürecinde ve ders stresi yaşayan öğrencilere yardımcı olur. Okulun güvenlik hizmeti de üst seviyede olup öğrencilerin okul içindeyken güvenliği sağlanır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce
Arapça

Sportif

Futbol
Judo
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol
Tenis
Atletizm
Okçuluk
Jimnastik

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Heykel
Sinema
Dekoratif Sanatlar
Orkestra
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Ebru
Piyano
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
El Sanatları
Gitar

Kulüpler

Seramik Kulübü
Satranç
Müzik Kulübü
İzcilik
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Yorumlar

 • H. B.

  Kızımı bu okula gönderdim kardeşini de bu okula göndermeyi düşünüyorum. Kızım da biz de çok memnun kaldık. Öğretmenlerinden allah razı olsun her zaman ilgili davrandılar ve kızım bir çok şey öğrendi.

 • E. T.

  Ezberci eğitimden kaçmaları çok güzel bilgiyi hazır vermek yerine öğrencileri merak edip araştırmaya yönelik bir sistem benimsenmiş. Oğlumu bu okula gönderdim ve hiç pişman olmadım. Oğlum öğrendiklerini her alanda kullanmaya başladı.

 • O. G.

  Öğrencilerin mutluluğu ve iyi bir eğitim alması için her şey düşünülmüş okulda. Öğrenciler araştırabilsin ve kitapları sevsin diye istedikleri zaman kullanabilecekleri büyük bir kütüphanesi var. Sosyal aktiviteler nitelikli ve doyurucu. Öğrenciler yeteneklerini keşfedebiliyor.

 • S. D.

  Kızımın okulu şimdiye kadar çok memnun kaldık. Öğretmenleri deneyimli ve her öğrenciyle tek tek ilgileniyor. sınıflarının çok kalabalık olmamasının da avantajı var. Sosyal etkinlikleri bol miktarda ve branş derslerini etkilemeyecek bir program düzenlenmiş. Güzel okul.

 • E. T.

  Oğlumu bu okula gönderiyorum. Okulda her türlü imkan mevcut akıllı tahta var sınıflarda. Tecrübeli öğretmenlerle çalışıyorlar ve iyi bir eğitim veriyorlar çok memnunuz. Çocuğumuz iyi bir eğitim alıyor.

"Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Üsküdar Nun Okulları İlkokulu İletişim Bilgileri

Burhaniye Mahallesi Hacı Reşitpaşa Sokak No:18 Üsküdar/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum