fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi

Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi Hakkında

Kamu okullarındaki kalabalık sınıflar ve fiziki alan sıkıntılarının yanı sıra okullardaki sosyolojik etkenler ve yüksek fiyat politikasının yanı sıra Anadolu Liseleri, sistemin tercih edilen okul türü olmaktadır. Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi çağdaş eğitim anlayışı, bire bir başarı takibi ve rehberlik ilgisi, zengin, sosyal, kültürel ve sportif etkinlik olanaklarıyla öğrencilerin bir üst okula erişmesinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıda hazırlanmaktadır. Tüm bunları yaparken sınıf mevcutları az sayıda ve aynı zamanda erişebilir ve kolaylıkla ödenebilir ücret politikası ile velilerin yükünü hafifletmektedir. Bunu yaparken de asla kaliteden ödün vermeden; nitelikli, bilimsel ve insan odaklı bir eğitim anlayışıyla tüm öğrencilerine hizmet sunmaktadır. Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi lise müfredatını, sınav çalışmaları, etüt ve takviye programları ile birlikte harmanlayacak bunu da zengin soru bankaları kurumun anlaşmalı yayınları, sınav hazırlık dökümanları ve bilişim teknolojilerini kullandırma becerisiyle desteklemektedir. Ayrıca, öğrenme süreçlerini öğretmenler ve rehberlik servisi öğrencileri sürekli takip etmekte, geri bildirimlerle tam öğrenmeyi sağlayıp velinin de sürece dahil olmasına olanak sağlamaktadır. Tüm bu çalışmalarla öğrenciye hem verilmesi gereken akademik donanım kazandırılmakta; ayrıca yapılacak takviye çalışmaları ile açık alanları hızla kapatılarak, dört yıla yayılmış üniversite hazırlık programı ile de sınav stresi minumuma indirilmektedir. Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi'nde akıllı içerikle interaktif öğrenme sistemi uygulanmaktadır. Bütün sınıflarda akıllı tahtalarla, dijital içerikli eğitim imkanı sağlanır.Dersler; öğrenci merkezli, yapılandırmacı yaklaşıma ve çoklu zeka yaklaşımına uygun yöntem ve tekniklerle işlenir. Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin her konu bitiminde konu testleri ile öğrenme durumları kontrol edilmektedir. Sonuçlara göre gerekli takviyeler yapılır. Yazılılar ve deneme sonuçları da aynı duyarlılıkla takip edilir ve öğrenciye ihtiyaç duyduğu konularda telafi dersleri yapılır. Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi'nde sosyal etkinlikler, araştırma ve bilimsel düşünme becerilerine sahip; fakat aynı zamanda sosyal ve duygusal zekası gelişmiş bireylerin yetiştirilmesi amacıyla ders programlarına ve sosyal etkinlikler yönetmeliğine uygun olarak aktiviteler yapılmaktadır. (Ana-Baba Okulu, Bahar Şenliği, Birikim Ormanı, Çanakkale Programı, Edebiyat Kulübü Programı, Kutlu Doğum Programı, Üniversite Gezileri, Münazaralar, Kariyer Günleri, Seminer Konferanslar, Eğitim Kampları, Spor Etkinlikleri, kulüp çalışmaları gibi )

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sözel

- Sayısal

- Dil

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %95-%100

Yorumlar (4)

 • İK

  3 çocuğundan ilki bu okuldan mezun oldu. Eğitim sürecinde ve üniversite yerleştirme sürecini çok güzel takip ettiler ve çocuğum üniversiteye yerleşti. Diğer iki çocuğumda bu okulda okuyor. Çocuklarım şeker hastası. Bu nedenle pandemi sürecinde uzaktan eğitimi mükemmel şekilde yürüttüler. Hangi konuda yardımcı olmalarını istediysek herzaman destek oldular.

 • Ok

  Cocugum 2 yildir bu okulda okuyor. Fazlasıyla memnunuz. Online süreçte dersler aksamadan devam etti. Sınıflarda dersler pandemi önlemleri alınarak verildi.

 • Tk

  Çocuğum bu okulda okuyor bu pandemi sürecinde online dersler programını çok iyi yönettiler.Yasakların olmadığı zamanlarda da öğrencilerle yüz yüze ve bire bir ilgilendiler öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.

 • MA

  Feriköy Fen Bilimleri Anadolu lisesi ilgi ve eğitim kalitesi olarak çok beğendim memnunum. Kalabalık değil, sade ve sessiz çocuğumu güvenle gönderiyorum.Etkinlikler ve geziler

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Feriköy Kıraç Fen Bilimleri Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Duatepe Mah, Barutçular Sok. No:9, 34379 Şişli/istanbul
0 212 963 2071
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum