fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İstanbul Fatih Özel Liseleri

Fatih özel liseleri bölgede pek çok farklı okul yapısında hizmet veren liselerdir. Çoğunluğu özel anadolu liselerinin oluşturduğu Fatih bölgesinde okullar öğrencilerinin üniversite başarı oranlarını arttırmayı amaçlamaktadır. Bölgenin genel yapısı itibariyle bazı okullar tarihi geçmişi olan binalarda eğitim verirken, kolej bünyesinde eğitim veren okullar ise yeni yapılmış ek bahçe ve kullanım alanı olan okullar şeklinde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Özel Fatih kolejleri lise şeklinde eğitim verirken öğrencilerinin uyum sorunu yaşamaması adına birçok etkinliği, bünyesinde bulundurduğu geniş imkanlar dahilinde sürdürmektedir. Öğrencilerinin sportif etkinliklerle veya müzik, sanat gibi alanlarda gelişmesine olanak sağlamak isteyen okullarda açık ve kapalı spor alanları, donanımlı sanat atölyeleri bulunmaktadır.


Fatih özel anadolu ve fen liseleri bölge içerisinde genel olarak üniversite başarısı yakalayıp iyi bir akademik kariyeri hedefleyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Okullarda verilen eğitimler dahilinde öğrencilerin çok yönlü gelişimleri gerek akademik gerek spor ve sanat açısından desteklenmektedir. Fatih özel anadolu liselerinde öğrencilere genel olarak 9. sınıftan itibaren düzenli etüt ve çalışmalarla sınav hazırlığı sürdürülmektedir. Yürütülen sınav hazırlıkları dahilinde ölçme ve deneme sınavları gerçekleştirilerek, öğrencilerin eksik konu bilgileri belirlenip ek ders ve etütlerle giderilmektedir. Öğrenciler yoğunlaşacakları alanları eşit ağırlık, sayısal, sözel ve dil alanlarından biri olacak şekilde seçme özgürlüğü sağlamaktadır. Öğrenciler alanlarını seçtikten sonra seçtikleri alanda yoğunlaştırılmış akademik eğitim görmektedir. Böylece sınıflarda ve okulda öğrenim seviyesi aynı tutularak etkin öğrenme sağlanmaktadır. Fatih özel liseleri arasında bulunan fen liseleri ise öğrencilerine daha çok sayısal ağırlıklı eğitimler vermektedir. Özel Fatih fen liseleri bünyesinde bulundurduğu birçok laboratuvar ve eğitim atölyeleriyle öğrencilerine hafızada kalıcı eğitimler sürdürmeyi amaçlamaktadır. Uygulamalı olarak eğitimler gören öğrencilerin algı kavramı da gelişmektedir. Ayrıca yabancı dil konusuna büyük önem gösteren Fatih özel liseleri İngilizce dil eğitimlerinin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak Almanca ve İspanyolca dil eğitimleri de verilmektedir. Sunulan ikinci yabancı dil hizmeti öğrencilerin tercihine bırakılmakla birlikte seçmeli bir yapıda ilerletilmektedir.


Fatih özel liseleri arasında bulunan mesleki ve teknik liseler ise mesleki alanlarda yoğunlaştırılmış eğitim vermektedir. Öğrenciler seçtikleri mesleki alanda 4 sene boyunca aldıkları eğitimin yanında temel akademik eğitimleri de alırlar. Böylelikle dilerlerse eğitimlerine üniversitede devam ederken, dilerlerse de liseden mezun olup iş hayatına atılma fırsatı bulurlar. Fatih özel mesleki ve teknik liseleri son sene öğrencilerine staj imkanı sağlamaktadır. Böylelikle öğrenciler lise hayatları boyunca edindikleri bilgileri son sene pratik etme imkanı bulmaktadırlar. Fatih bölgesinde bulunan akşam liseleri de örgün gündüz eğitimine herhangi bir sebepten devam edememiş kişilere lise eğitimi imkanı sunmaktadır. Gündüz çalışan kişiler akşam liselerinde eğitim alarak lise diploması alma fırsatı kazanmaktadır.


Sizler için hazırlanan Fatih özel liseleri listesi üzerinden bölgedeki tüm kurumları inceleyebilirsiniz. Listeyi kendinize göre özelleştirmek için filtreleme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Filtreleme seçenekleri arasından okulları yabancı dil eğitimlerine, fiziksel imkanlarına, sunduğu aktivite ve hizmetlere göre özelleştirip, sıralayabilirsiniz. Okul.com.tr’ye üye olarak Fatih özel liseleri fiyat bilgilerini görüntüleyebilir, Okul.com.tr velilerine özel olarak tanımlanan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Okul profillerinden detaylı bilgilere tek bir sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Araştırdığınız okulları daha önce tecrübe edinmiş velilerin, öğrencilerin, mezunların ve öğretmenlerin okullar hakkında yaptığı yorumları okuyarak ön bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de daha önce tecrübe edindiğiniz okullar hakkında yorum yaparak okul arayışında olan diğer ailelere yardımcı olabilirsiniz. Okulları tek tek inceleyecek vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Ücretsiz eğitim danışmanlarımız sizlere ulaşarak sizler için en uygun okulları listelemekte ve sizleri okullara yönlendirmektedir.


11 okul bulundu.
Özel Fatih Sınav Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Topkapı Mah.
Özel Fatih Sınav Koleji Anadolu Lisesi verified

Öğrencimin bu okula başladığından beri sadece eğitim hayatında değil sosyal anlamda ciddi anlamda geliştiğini görmek ben...

Diğer Okullar

Özel Birikim Okulları Fatih Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Topkapı Mah.
Özel Birikim Okulları Fatih Anadolu Lisesi

Okulumuz öğrenci merkezli bir okul, öğrencinin ilgi alanın göre akademik destek ve becerilerini geliştirmesi açısından v...

Özel Akasya Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Molla Gürani Mah.
Özel Akasya Koleji Anadolu Lisesi

Eğitim kalitesi iyinin üzerindeydi. bunun sebebini öğretmenlerin alanında uzman kişiler olması olarak görüyorum.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 16:00
Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi Özel Okul
Fatih / Koca Mustafapaşa Mah.
Özel Sahakyan Nunyan Ermeni Lisesi

Eğitimini, felsefesini v.s es geçiyorum. istanbullu özel okul sahipleri, istanbul'a yaraşır bir okulun nasıl olacağını g...

Özel Fatih Final Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Ayvansaray Mah.
Özel Fatih Final Okulları Anadolu Lisesi

Özel Fatih Final Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Fener Rum Lisesi Özel Okul
Fatih / Balat Mah.
Özel Fener Rum Lisesi

Özel Fener Rum Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Derviş Ali Mah.
Özel Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi

Özel Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Çapa Final Akademi Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Topkapı Mah.
Özel Çapa Final Akademi Anadolu Lisesi

Özel Çapa Final Akademi Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Sultan Fatih Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Fatih / Derviş Ali Mah.
Özel Sultan Fatih Koleji Fen Lisesi

Özel Sultan Fatih Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Topkapı Final Anadolu Lisesi Özel Okul
Fatih / Şehremini Mah.
Özel Topkapı Final Anadolu Lisesi

Özel Topkapı Final Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

  • Okul Saatleri:
    09:00 - 17:00

İstanbul Fatih Özel Liseleri

Fatih Özel Liselerine ait tüm bilgileri birçok detayıyla hemen görüntüleyin !

Fatih Özel Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum