fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili

Büyükçekmece Özel Liseleri

İstanbul Büyükçekmece bölgesi özel liseler bakımından zengin yelpazeye sahip bir bölgedir. Büyükçekmece özel liseleri bölgede birçok farklı türde kurulmuş liselerden oluşmaktadır. Okul popülasyonu Büyükçekmece'de yüksek oranda anadolu ve fen liselerinden oluşmaktadır. Büyükçekmece özel liseleri hazırladığı eğitim programları ile öğrenci tabanlı, üniversite başarısı sağlama çevresinde şekillenmiştir. Büyükçekmece bölgesinde fen, anadolu, meslek lisesi gibi her türde lise bulmak mümkündür.


Büyükçekmece özel meslek liseleri bölgede sektörel eğitimler vermekte olan eğitim kurumlarıdır. Bünyesinde bulundurduğu öğrencileri geleceğe hazırlarken tecrübeli eğitim kadrosu ve modern eğitim gereçlerinden oluşturduğu laboratuvar ve eğitim atölyeleriyle hizmet vermektedir. Fiziki açılardan donanımlı eğitim binalarına sahip okullarda öğrenciler son sınıfta staj eğitim programlarına dahil olarak eğitim hayatları boyunca öğrendikleri bilgileri pratiğe dökmekte, mesleki alanda tecrübe kazanmaktadır. Eğitimini aldığı mesleğin sektörü ve çalışma ortamı hakkında bilgi sahibi olan öğrencilere aynı zamanda üniversite hazırlık eğitimleri de aktif olarak sürdürülmektedir.


İstanbul Büyükçekmece özel anadolu ve fen liseleri ilk sınıftan son sınıfa kadar öğrencilerini akademik bilgiler eşliğinde yetiştirmekte, önlerinde onları bekleyen üniversite sınavı için yoğun bir çalışma süreci gerçekleştirmektedir. Bu çalışma süreci dahilinde öğrencilerin anlayabileceği şekilde verimli eğitimleriyle akademik sistemini şekillendiren liseler ayrıca birçok kullanım alanını da bünyesinde bulundurmaktadır. Bölgede spor faaliyetleri ve sanatsal etkinlikler için imkanlar sunan anadolu liseleri öğrencilerin yetenekli oldukları spor dallarında gelişmeleri için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Bu sayede öğrenciler çok yönlü gelişimlerini tamamlamış bireyler olarak Büyükçekmece özel liseleri bünyesinden mezun olmaktadır.


Akşam lisesi olarak hizmet veren Büyükçekmece özel liseleri genel olarak ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamlamış ancak örgün lise eğitimine devam edememiş veya yarıda bırakmış öğrencilere lise diploması edinme imkanı sunmaktadır. Ayrıca eğitim saatlerini genel olarak akşam saat 17.00 dan sonra başlatan okullar çalışan bireyler için de eğitim fırsatı tanımaktadır. Sadece lise diploması kazandırma odaklı değil aynı zamanda üniversite hayali olan öğrenciler için ek derslerle destek eğitimleri sağlayan akşam liseleri Büyükçekmece bölgesinde yer almaktadır.


Yabancı dil eğitimleri veren Büyükçekmece özel liseleri genel anlamda çok dilli eğitim yapısını bünyesinde sürdürmektedir. Bu eğitim anlayışı çevresinde şekillenen dil eğitimleri okullarda uzman branş öğretmenleri tarafından verilirken dil kurslarında uygulanan kur sistemi şeklinde ilerlemektedir. Bu sistem dahilinde mezun olan öğrencilerin en az iki yabancı dile hakim şekilde konuşma, yazma, anlama yetilerini kazanmaları amaçlanmaktadır. Bölgenin geniş bir coğrafi konuma yayılmış olması sebebiyle özel Büyükçekmece liselerinin çoğunluk kısmında servis imkanı bulunmaktadır. Cumartesi günleri son sınıf öğrencilerine ek sınav hazırlığı adına eğitimler sürdürülen okullarda düzenli aralıklarla ölçme ve değerlendirme sınavları yapılarak bilgi gelişim seviyeleri takip edilmektedir. Eksik veya yanlış konu bilgisi olan öğrenciler, tam öğrenimin sınıflarda aktif devam edebilmesi için ekstra etütlere tabi tutulmaktadır.


Sizler için hazırlanmış olan Büyükçekmece özel liseleri listesini inceleyebilirsiniz. İlginizi çeken okulların profillerinden, fiziki imkanları, fotoğrafları, sunduğu hizmetler ve birçok detay hakkında bilgi alabilirsiniz. Büyükçekmece özel lise fiyatlarını Okul.com.tr’ye üye olarak okul profillerinden görüntülemekle birlikte, Okul.com.tr üyelerine özel olarak tanımlanan indirimleri görüntüleyebilirsiniz. Okullar hakkında okulu daha önce deneyimlemiş velilerin, öğrencilerin, mezunların ve eğitmenlerin yorumlarını inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. Siz de daha önce eğitim hizmeti aldığınız okullara yorum yaparak okul arayışında olan diğer ailelere yardımcı olabilirsiniz. Filtreleme seçeneklerini kullanarak size ve öğrencinize uygun okul listesine ulaşabilir, dilerseniz Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alarak sizin için uygun 5 özel lise önerisini isteyebilirsiniz.


25 okul bulundu.
Özel Büyükçekmece Final Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Büyükçekmece Final Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulumuzdan cok memnunum.ögretmenler cok ilgili ve okul idaresı tecrubelı ve deneyımlı.unıversıteyi kazanmak için yogun...

Özel Yönelim Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Yönelim Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi verified

Hem öğretmen hem idari birimin öğrenciye karşı tutum ve davranışları hem de okuldaki disiplin çok güzel. ilginizden dola...

Diğer Okullar

Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Eğitimi, sosyal aktiviteleri ve öğretmenlerini çok beğeniyorum.

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:50 - 16:10
Özel Yeni Vizyon Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Pınartepe Mah.
Özel Yeni Vizyon Anadolu Lisesi

Özel Yeni Vizyon Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Batıkent Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Ekinoba Mah.
Özel Büyükçekmece Batıkent Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Batıkent Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / 19 Mayıs Mah.
Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Mimaroba Okyanus Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimaroba Okyanus Koleji Anadolu Lisesi

Özel Mimaroba Okyanus Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 18:00
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10
Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:15 - 16:00
Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / 19 Mayıs Mah.
Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi

Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Güzelce Mah.
Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:30
Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Karaağaç Mah.
Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Dila Okulları Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Güzelce Mah.
Özel Dila Okulları Akşam Lisesi

Özel Dila Okulları Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi

Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:10
Özel Büyükçekmece Gurur Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Cumhuriyet Mah.
Özel Büyükçekmece Gurur Akşam Lisesi

Özel Büyükçekmece Gurur Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:15 - 16:00
Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Yönelim Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Yönelim Akşam Lisesi

Özel Yönelim Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10
Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Kamiloba Mah.
Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi

Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Büyükçekmece Özel Liseleri

Büyükçekmece Özel Liseleri hakkında detaylı bilgilere hemen ulaşabilirsiniz !
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum