fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Cemil Meriç Anadolu Lisesi

Cemil Meriç Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Cemil Meriç Anadolu Lisesi Hakkında

Cemil Meriç Anadolu Lisesi, İstanbul Sultanbeyli’de eğitim hizmeti veren bir devlet lisesidir. Kültürel değerlerimize ve etik değerlere sahip çıkmanın öneminin farkında olan okul saygılı, sorumluluk bilinci gelişmiş, İletişime açık, sorumluluklarını bilen, bilgiyi öğrenme yollarını öğrenmiş, donanımlı, hoşgörülü bireyler yetiştirmek için çalışmaktadır.
Öğrenci odaklı bir yaklaşımla öğrencilerin başarısını güçlendirmektedir. Ezbere eğitim sisteminden tamamen uzak bir yapıyla, öğrencilerin kalıcı etkili öğrenmesini sağlayan Cemil Meriç Anadolu Lisesi, öğrencilerinin sosyal ve kültürel alandaki gelişimine de büyük destek vermektedir. Bu sayede çağa ayak uyduran, teknolojik gelişme ve yeniliklerden haberdar, akılcı, sosyal, sanatsal ve sportif aktivitelerle iç içe ve yakından ilgili öğrenciler yetiştirme vizyonu ile eğitim hayatına devam etmektedir.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi; veliler ve öğrencilerin katılımıyla ortaöğretim giriş sınavlarında öncelikli tercih edilen, üretken, katılımcı, paylaşımcı, duyarlı gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, en iyi eğitimi vererek ülkemizin ve dünyanın seçkin üniversitelerine her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren güçlü bir eğitim kurumu haline gelmektedir. Okulun ilk hedefi; milli ve manevi değerlerle donanmış, üretken ve özgür düşünen, öğrenmeyi öğrenen; öğrendiklerini uygulayabilen, ekip çalışmasına yatkın, kendi potansiyellerini keşfeden, her alanda başarıyı hedefleyen, sürekli gelişmeye inanan öğrencileri, üniversiteye ve gelecek hayatlarına hazırlamaktır. Okulda her biri alanında uzman 38 öğretmen çalışmakta ve toplam 997 öğrenciye eğitim hizmeti verilmektedir. 24 tane sınıfı bulunan okulda öğrencilerin diğer akademik ihtiyaçlarını karşılamak için tüm fiziksel ve sosyal imkanları sunan okulda, kimya laboratuvarı, fen laboratuvarı, fizik laboratuvarı, biyoloji laboratuvarı, müzik sınıfı, resim sınıfı, kütüphane ve spor salonu bulunmaktadır.
Cemil Meriç Anadolu Lisesi çalışanları ile birlikte demokratik bir iletişim ortamında okul, aile ve öğrenci işbirliğinde, eğitimde en yüksek verimliliğe ulaşmak için çalışmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Battalgazi Mah. Kayaören Sok. No:9, Sultanbeyli / İstanbul
0 216 592 64** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum