fb
Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi

Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi

0 212 963 2075
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:45/16:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi Hakkında

Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi İstanbul Bakırköy'de eğitimlerini sürdürmektedir. 40 adet dersliği bulunan okul 2 Görsel sanatlar atölyesi, Müzik odası Kütüphane, Bilgisayar dersliği, Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen Bilgisi laboratuvarları, Robotik laboratuvarı, İnovasyon laboratuvarı, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, bale odası, 80 ve 350 kişilik 2 adet konferans salonuna sahiptir. Ayrıca Okul içerisinde 400 öğrenciye aynı anda yemek verebilecek kapasitede 2 yemekhane bulunmaktadır.
Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi teknolojiyi iyi kullanabilen gelişen bilim dünyasına ayak uydurmuş öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca öğrencilerinin yabancı dile hakim bireyler olabilmeleri için okulda İngilizce ve Almanca eğitimleri vermektedir. Öğrencilere her yıl Avrupa’nın bir çok ülkesinde yapılan MUN konferanslarına katılma imkanı da sunulmaktadır.
Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi'nde dersler sabah 08:30 da başlayıp 16:20 de bitmektedir. Öğrencilerin akademik gelişimlerini arttırmak ve eksikliklerini takip edebilmek için deneme sınavları sürdürülmekle beraber ekip duygusunu arttırmak amacıyla çeşitli projeler verilmektedir. Üniversiteye hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için etütler düzenlenmektedir. Bu etütlerde öğrencilere özel konu anlatımları ve soru çözümleri eğitimi verilmektedir.
Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi'nde kimya, fizik biyoloji, matematik, bilgisayar ve yazılım, robotik kodlama proje kulüpleri yardımı ile öğrencilerin okulda sevdiği kulüplerden birine yerleşmesi amaçlanmaktadır.Özel Florya Koleji Fen Lisesi'nde yemekhanede hazırlanan yemekler düzenli olarak listeleme şeklinde velilere sunulmakta ve taze, doğal besinlerden hazırlanmaktadır. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmesi, kendilerine uygun kariyer planları oluşturması amacıyla meslek tanıtım seminerleri alanında uzman işletmeciler ve meslek üyeleri eşliğinde sunulmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Futbol Sahası
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Su Topu
Yüzme
Hentbol
Voleybol
Basketbol
Atletizm
Jimnastik

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü
Değerler Eğitimi

Yorumlar

  • m. a.

    benim şu anda ortaokulda okuyan ve bir de 5 yaşında olan iki oğlum var. daha öncesinde bu okulu araştırma imkanım olmadı. Ancak çevremden aldığım olumlu fikirler ve okula gittiğimde gördüğüm temiz, düzenli ve çocukların gelişimi için ayarlanan sosyal faaliyet alanlarını görünce büyük oğlumu lise zamanında küçük oğlumu da anaokuldan itibaren bu okula vermeyi düşünüyorum.

"Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bakırköy Florya Koleji Fen Lisesi İletişim Bilgileri

Şenlikköy Mahallesi, Florya Cd. No:11, 34153 Bakırköy/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi

Okulun birçok şeyi olumlu. İlk olarak bir veli olarak semti ve okulun yeri çok iyi okula gidip delmek çok basit ve ulaşı...

Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi Özel Okul
Özel İstek Okulları Bilge Kağan Fen Lisesi

Ben İstek Vakfı Bilge Kağan mezunuyum ve kısa bir süre de İstek Atanur Oğuz'da çalıştım. Yani farklı zamanlarda hem öğre...

Özel Bakırköy Oğuzkaan Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Özel Bakırköy Oğuzkaan Koleji Anadolu Lisesi

Oğuzkaan Koleji akedimik anlamda çok dolu ve ATATÜRKÇÜ bir okul olması nedeniyle tercih ettik. Çok memnun olduk. Oğlumuz...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum