fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi

Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:00
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi, İstanbul Ümraniye'de bulunan ve küçük gruplar halinde butik eğitim anlayışı benimseyen bir anadolu lisesidir. Uzman öğretmen kadrosuyla nitelikli ve kaliteli eğitim veren bu kurum, her geçen yıl giderek artan öğrencilerin üniversite yerleştirme başarısıyla tercih edilen okullardan biri olmaktadır. Bu okul, öğrenci merkezli bir yaklaşımla ezberci sistemden uzak bir anlayış benimsemektedir. Bu kurum, öğrenmenin bilgiyi belleğimize depolamaktan çok daha fazlası olduğunu benimsemiştir. Bu bağlamda okulun amacı; bilginin, ne işe yaradığını, ne anlama geldiğini tam olarak öğrenciye benimseterek kalıcı öğrenmeyi sağlamaktır. Okulun seçkin kadrosu, öğrenmek için bilginin akılda tutulmasının yeterli olmayıp, aynı zamanda transfer edilebilmesinin de gerekli olduğunu özümseyip, bu anlamda öğrenciler için düzenlenen münazara etkinlikleriyle, akılda tutma, bilginin daha sonra anımsanmak üzere bellekte saklanmasını sağlamaktadır.
Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi, fiziksel imkanları bakımından oldukça güçlüdür. Öğrencilerin okul saatleri içinde rahatlıkla kullanabileceği bilgisayar laboratuvarı, fen laboratuvarı, resim, müzik, kütüphane, spor odası ve yemekhane bulunmaktadır.
Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi, bilimsel etkinlikler, proje çalışmaları ve sportif etkinliklerde yer almaktadır. Yalnızca akademik çalışmalarda değil, sportif etkinliklerde de bulunan bu okul, her sene spor takımları kurmakta ve il ve ilçe bazında turnuvalara katılmaktadır.
Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi, yabancı dil eğitimine büyük önem vermekte ve öğrencilerine görsel ve işitsel uygulamalarla İngilizce dersleri vermektedir. Aynı zamanda ders programlarında yoğunlaştırılmış şekilde yabancı dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerine ikinci bir yabancı dil yetkinliği kazandırmak amacıyla Almanca dersleri yapılmaktadır. Uluslararası standartlarda öğrenci yetiştirmeyi amaçlayan bu kurum, öğrencilerinin ufku açık, çağdaş, yenilikçi, topluma ve toplumdaki farklılıklara saygılı bireyler olarak yetişmesini hedeflemektedir.

Yorumlar (1)

  • AG

    Butik Konsepte Çalışması bizim için Tercih sebebimizdi. Koçluk sistemini çok güzel bir biçimde uyguluyorlar. Başka bir ek eğitim ihtiyacı duymamamız ve Öğretmen kadrosunun değişmeden devam etmesi bizim devam etmemizi sağladı3. yabancı dil çalışmalarının 11.ve 12. Sınıflarda da devam etmesi gerekli olduğunu düşünüyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Fikri İdeal Okulları Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Madenler Mah. Günsoy Sok. No:6, İç Kapi No:1, Ümraniye / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum