fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Hakkında

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi, 2000 - 2001 yılları arasında kurulmuş İstanbul Üsküdar mahallesinde sinema ve televizyon bölümleri ağırlıklı eğitim veren bir özel lisedir. Bünyesine öğrencileri özel yetenek sınavlarından aldıkları başarıya göre kabul etmektedir.
Bu kurum eğitim felsefesi olarak; özü, insanın yüceliğini amaç ve olgunluk sayan hümanist yaklaşımlarla öz disiplini yüksek, ailesine, topluma ve çevreye saygılı bireyleri hayata hazırlamaktır. Öğrenciler, kazandıkları disiplin, öz güven ve bilgi birikimlerini manevi bir kültürel miras olarak kendilerinden sonra gelen kuşaklara aktarmaktadırlar. Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nin amacı; özel yetenekleri olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirmesi, eğilimi olduğu alanda Türkiye ve dünya çapında büyümesi, hayallerini sanatsal olarak ifade edebilen bireyler yetiştirmektir.
Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi, eğitim kadrosunda ülkenin ileri gelen eğitmenlerini bulundurmakta, bu öğretim görevlileri ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış insanlardır. Üst düzey eğitim seviyesiyle, öğrencilerinin sanatçı ruhunun şekillendirilmesinde el birliği ile çalışmaktadır. Okulun, eğitimin hayatın her bölümünde bulunduğu fikriyle hareket eden okul bu bağlamda öğrencilerini sanat dünyasıyla henüz eğitimleri devam ederken tanıştırmaktadır.
Bu kurumda eğitim danışmanı bulunmaktadır. Öğrencilerin kariyer belirlemeleri amacıyla hizmette olan eğitim danışmanları, gelecek kaygısını silmeyi ve öğrencilere güzel bir gelecek kazandırmayı amaçlamaktadır.
Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi;
Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş
Yaratıcı, sorumluluk sahibi, üretken öğrenciler yetiştiren
Bilimsel gelişimi ön planda tutan
Dünya merkezli eğitim veren
Dinamik öğrenim hedefleri olan bir özel güzel sanatlar anadolu lisesidir. Okul bünyesinde, mutfak atölyesi, sanat atölyesi, konferans salonu, bahçe, kütüphane, müzik odası, spor ve oyun alanı bulundurmaktadır. Aynı zamanda fen ve bilişim laboratuvarları bulunmaktadır.
Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, cumhuriyetin laik ve demokratik yapısını benimsemiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, çağdaş, yenilikçi ve üretken bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Yorumlar (2)

  • R

    Okul fiyatı çok merak ediyorum resim bölümü için KIZIM resimle İlgileniyor okulunuzu çok istiyoruz

  • Sd

    Ankara’da yaşıyorum ama bu okula gitmeyi çok istiyorum. Şuanda lgs öğrencisiyim ve Haziran’da sınava gireceğim. Fakat sınavdan sonra bu okulun. Yetenek sınavına girmeyi çok istiyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi İletişim Bilgileri

Kısıklı Mah. Turistik Çamlıca Cad. No:23-25, Üsküdar / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum