fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Yok
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi öğrencilerini geleceğe uzman kadrosu ve yenilikçi akademik sistemiyle hazırlamaktadır. İstanbul Tuzla bölgesinde eğitim vermekte olan özel anadolu lisesi uzman eğitim kadrosu, uyguladıkları eğitim teknikleri ile öğrencilerin derse aktif katılımını sağlayarak verilen bilgiyi kalıcı hale getirmektedir. Bu eğitimler çerçevesinde üniversite hazırlığında olan öğrencilerine düzenli deneme sınavları yapılarak akademik gelişimleri takip edilmektedir. Yapılan bu sınavların sonuçlarına göre öğrencilerin eksikleri belirlenerek onlara geri bildirim yapılmaktadır. Bu eksikler yapılan ek dersler, etütler ve soru çözümleriyle tamamlanmaktadır. İhtiyaç duyan öğrenciler için rehberlik merkezi konu analizi ve haftalık ders çalışma programı hazırlayarak ödevlendirme yapmaktadır. Edukent Anadolu Lisesi, öğrencilere akademik danışmanlık yaparak onların kariyer yolculuğunda onlara destek olmaktadır. Sınav senesinde ortaya çıkarak akademik başarıyı olumsuz etkileyen kaygı, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı gibi etkenlerin ortadan kalkması için duygusal ve sosyal destek verilmektedir. Özel lise, üniversite sınavına hazırlık programı ile dikkat çekmektedir.
Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi; fiziksel açıdan öğrencilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak adına bünyesinde açık ve kapalı spor salonu, modern fen ve bilgisayar laboratuvarı, sanat atölyesi ve kütüphane bulundurmaktadır. Çeşitli kulüp ve etkinliklerle, hem sanatsal hem sportif faaliyetler yapılarak öğrencilerin ilgi alanlarını keşfederek becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Okulda sağlıklı ve besleyici öğünler çıkan yemekhanenin yanı sıra öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaları ve sosyalleşmeleri için kantin de bulunmaktadır. Dil eğitimine de oldukça önem gösteren okul bünyesindeki uzman dil öğretmenleriyle İngilizce ve Almanca eğitimlerini kur sisteminde yoğunlaşan şekilde sürdürmektedir.
Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi, 15 kişilik sınıflarıyla her öğrencinin gerekli özel ilgi ve akademik danışmanlığı almasını sağlamaktadır. Sınav ve başarı odaklı eğitim veren lisenin yüksek üniversiteye yerleştirme oranı aile ve öğrencilerin okulu tercih etmesine sebep olmaktadır. Öğrencilerin sınav başarısına önem veren okul, yaptığı kültür ve üniversite gezileri sayesinde öğrencilere hem sınav motivasyonu kazandırmakta hem de gezerek öğrenme imkanı tanınmaktadır. Okulda her sene farklı alanlarda kariyerlerine devam etmek isteyen öğrenciler için sayısal, sözel, eşit ağırlık ve dil sınıfları açılmaktadır. Tuzla Edukent Anadolu Lisesi'nin misyonu sadece derslerde akademik olarak başarılı öğrenciler değil, aynı zamanda eleştirel düşünebilen, soru sorabilen, yaratıcı, bilinçli ve ahlaki değerlere sahip bireyler yetiştirmektir.

İndirim

%20

Okul.com.tr Velilerimize Özel!

Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!

Duyurular ve Etkinlikler

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi Soru - Cevap

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

- Dil

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %85-%90

● Verilen üstün yetenek bursları nelerdir?

- Akademik Başarı Bursu

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Her sınıftan kaç şube var?

- 3

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Hayır

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 09:00 - 16:00 şeklindedir.
 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, Almanca dil eğitimi verilmektedir.

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi Yorumları (25)

 • MS

  Çocuğumuzun yeteneklerine göre değerlendirilmesini sağlayacakları için bu okulu tercih ettik

 • BN

  Bir öğrencinin okulundan alabileceği maksimum verimi Edukent Anadolu Lisesi'nden aldık. Eğitim kalitesi ve öğrenci koçluğu ile farkını gösteren bir okul💫🫶🏼

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Okulda ve evde birebir eğitim koçluğu ve rehberlik sistemimizle öğrencilerimizi her zaman daha yukarıya taşımayı hedefliyoruz.

 • Güçlü kadrosu,kaliteli eğitimi,sıkı öğrenci takibiyle çocuklarınızı gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz bir kurum.

 • MD

  bu kurumda en çok mennun kaldığım şey oğlumla yakında ilgilenmeleri ve okuldaki disiplinin çok iyi olması.Oğlumu gönül rahatlığyla okula gönderiyorum.bahçesi biraz küçük ama butik bir okul olmasından kaynaklanyor galiba.

 • Eg

  Çocuğunuza değer verilmesini ve kaliteli bir eğitim almasını istiyorsanız kesinlikle tercih edebileceğiniz bir okulSoru çözüm derslerinin daha verimli geçirilmesi sağlanabilir diye düşünüyorum

 • Okula geçen hafta kayıt yaptırdık. Lgs sonucumuz düşük geldiği için özel okul arayışına girmiştik ve dil ağırlıklı eğitimiyle ilgili söylenenler bizi etkiledi.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Pearson Eğitim Modeli ile öğrencilerimizin seviyelerine göre İngilizce eğitim almalarını sağlayıp edinecekleri sertifika sayesinde yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde kolay kabul imkanı elde etmelerini sağlıyoruz.

 • ÖÖ

  çocuğmuzu özel okula aldırmayı düşünürken karşımıza Edukent çıktı. Görüşme yaptık ve sosyal medyasını da inceledik. Kayıt yaptırmayı düşünüyoruz.

 • YG

  oğlum daha öncede koleje gitmişti ama gittiği kolejde akran zorbalığına uğradı biz de bu yüzden okul değiştirmek zorunda kaldık çünkü oğlumuz okula gitmek istemiyordu. Edukent'in sınıfları kalabalık olmadığı için içimiz daha rahat gönderiyoruz ve en ufak konuda hemen haberimiz oluyor.

 • Tuzlada bulunan butik eğitimi ve öğretmenleri kaliteli güzel bir kurum.Disiplin noktasında çok memnun kaldık.

 • EG

  Çocuğunuza değer verilmesini, gördüğü eğitimin kaliteli olmasını istiyorsanız kesinlikle tercih edebileceğiniz bir okul.

 • kızım büyük bir okulda okuyordu ve okul kalabalık olduğu için çok fazla ilgi yoktu. Edukent'in öğrenci kadrosu hem başarılı hem de sınıfları az kişilik olduğu için tercih ettik

 • DB

  Kızımı 9.sınıfta edukente yazdırmıştır.Eğitim koçluğu dedikleri sistemde kızımın çok yakından takip ettiler ve bu sürece bizi de katarak 2-3 hafta bir bizi okula davet ederek kızımın çalışmalarını birebir gösterdiler.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Uygulayacağımız beceri temelli eğitim ile öğrencilerimizin resim,müzik ve spor alanlarında kendilerini keşfetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

 • Güleryüzlü bir eğitim anlayışları var. Bilgi almak istersek her aradığımızda ulaşabiliyoruz.

 • ÖK

  Edukent'i okul.com.tr'de görmüştüm. Gidip görüştük ve bizde iyi bir ilk izlenim bıraktı.Bu haftasonu gidip kayıt yaptıracağız.

 • Ortaokulda kalabalık bir okula giderek hata yaptığımı anladık ve ailem bu sene beni butik eğitim almam için Edukent'e yazdırdı.

 • OY

  özel okul olmasına rağmen öğrenciyi disipline eden gayet başarılı bir okul.

 • SG

  10.sınıf velisiyim ve oğlumla alakalı bir gelişme olduğunda hemen haberim oluyor. Daha önceki okulunda bununla alakalı bazı sorunlar olmuştu ve şuanki durumdan gayet memnunuz.

 • AD

  Eğitim kadrosu, İdari disiplin ve Öğrenciler ile birebir alaka gerçekten çok çok iyi. İyi bir üniversite hayaliniz varsa ve Tuzla veya yakınlarında oturuyorsanız tercihiniz mutlaka Edukent olmalı.

 • SG

  Okula yeni kayıt yaptırdık. Kayıt görüşmesi için gittiğimizde herkes çok ilgili davrandı, İngilizce ağırlıklı eğitimden bahsedildiği için kayıt yaptırdık.

 • SG

  Edukent'te 3 yıl boyunca öğrenci olarak bulundum. Öğretmenlerimin bana çok büyük katkısı oldu ve hepsiyle hala görüşüyorum :)

 • AD

  Kayıt yaptırdığımız güne kadar birçok sorumuzu gayet yapıcı bir tavırla cevaplayıp yardımcı oldular. Eğitimimiz başlayalı kısa süre oldu ama şuan bile doğru seçim yaptığımızı ailecek fark ediyoruz, çevremize de öneriyoruz.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Memnuniyetinizin sürmesi için yenilikleri takip edip uygulamaya ve öğrenci merkezli bir yaklaşımla eğitimimizi sürdürmeye devam ediyor olacağız.

 • FA

  Öğrencimiz için iyiki bu okulu seçmişiz. Dört yıl boyunca özverili öğretmenlerden ders aldı ve İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı oğlumuz.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Öğrencilerimizin başarısıyla bizler de gurur duyuyoruz. Sınav hazırlık sürecinde ve lise öğrenim hayatında destek olabilmek bizler için de oldukça keyifli.

 • HK

  Kızım için 4 yıl boyunca destek aldık. Çok ilgili ve söylediklerini yerine getiren bir kurum. İyi bir üniversite için tercih etmiştik doğru tercih yapmışız.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Öğrencilerimiz ve velilerimiz için doğru tercih olarak değerlendirilmek gurur verici.

 • NK

  Eğitim kalitesi, ilgi, alaka ve güler yüzlü çalışanları ile memnun olduğumuz bir eğitim kurumudur

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Tüm öğrencilerimizi ilgili ve yenilikçi eğitim anlayışımızla yetiştirmeye ve öğrencilerimize rehberlik etmeye çalışıyoruz.

 • AS

  Tuzladaki en iyi Butik Anadolu Lisesi diyebilirim. Öğretmen kadrosu muhteşem. Kesinlikle tavsiye ederim.

 • Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi

  Okulun Cevabı:

  Yorumunuz için teşekkür ederiz. Öğretmen kadromuzda değişiklik olmamasına özen gösteriyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Tuzla Edukent Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Cami Mahallesi, İstasyon Caddesi No:82 Tuzla / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Okul.com.tr İndirimi

Erken Kayıt Kampanyası!

Erken Kayıt Kampanyası kapsamında 9. sınıflarımıza özel ek indirimlerimiz olacaktır!


31 Temmuz'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Yıllık Ödeme: 187500 TL - İndirimi Gör

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum