fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil

İstanbul Büyükçekmece Liseleri

Büyükçekmece lise taban puanlarını öğrenmek için listelerimize göz atın; size en uygun liseyi bulmak için fiyatlarını, fotoğraf galerilerini hemen inceleyin. Büyükçekmece'de bulunan özel liseler hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgilere Büyükçekmece özel liseleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
53 okul bulundu.
Özel Yönelim Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Yönelim Okulları Anadolu Sağlık Meslek Lisesi verified

Hem öğretmen hem idari birimin öğrenciye karşı tutum ve davranışları hem de okuldaki disiplin çok güzel. ilginizden dola...

Özel Büyükçekmece Final Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Final Okulları Anadolu Lisesi verified

Okulumuzdan cok memnunum.ögretmenler cok ilgili ve okul idaresı tecrubelı ve deneyımlı.unıversıteyi kazanmak için yogun...

Özel Yönelim Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Yönelim Akşam Lisesi verified

Özel Yönelim Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Diğer Okullar

Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi

Eğitimi, sosyal aktiviteleri ve öğretmenlerini çok beğeniyorum.

Özel Büyükçekmece Gurur Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Cumhuriyet Mah.
Özel Büyükçekmece Gurur Akşam Lisesi

Kiymetli bekir hocam cok guzel bir insan ve ayriyeten uslubu konuşma şekli cana yakın bizden daha çok bizim okumamızı is...

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Murat Çesme Mah.
Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Cihangir Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:50 - 16:10
Özel Büyükçekmece Bilnet Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Ekinoba Mah.
Özel Büyükçekmece Bilnet Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Bilnet Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Mev Koleji Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / 19 Mayıs Mah.
Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi

Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Büyükçekmece Uğur Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / 19 Mayıs Mah.
Özel Büyükçekmece Uğur Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Uğur Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10
Özel Brights Milletlerarası Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Çakmaklı Mah.
Özel Brights Milletlerarası Lisesi

Özel Brights Milletlerarası Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 15:00
Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Güzelce Mah.
Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Özel Dila Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Boğaziçi Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:30
Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Kamiloba Mah.
Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi

Özel Kumburgaz Gurur Anadolu Biyomedikal Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Dila Okulları Akşam Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Güzelce Mah.
Özel Dila Okulları Akşam Lisesi

Özel Dila Okulları Akşam Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi

Özel Mimaroba Sınav Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 17:10
Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece ALKEV Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:15 - 16:00
Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece ALKEV Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Brights Milletlerarası Ortaokulu Özel Okul
Büyükçekmece / Çakmaklı Mah.
Özel Brights Milletlerarası Ortaokulu

Özel Brights Milletlerarası Ortaokulu aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 15:00
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Mimar Sinan Merkez Mah.
Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi

Özel Mimar Sinan Eğitim Kurumları Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Alkent 2000 Mah.
Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi

Özel Büyükçekmece Kültür 2000 Fen Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / 19 Mayıs Mah.
Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Doğa Koleji Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  08:30 - 16:50
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi Özel Okul
Büyükçekmece / Fatih Mah.
Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi

Özel Büyükçekmece Akademi Okulları Anadolu Lisesi aktiviteleri, fiziksel imkanları, yabancı dilleri ve daha fazla bilgi için hemen inceleyin.

 • Okul Saatleri:
  09:00 - 16:10

İstanbul Büyükçekmece Liseleri

Büyükçekmece liseleri listesi sayesinde bölgede bulunan tüm eğitim kurumlarının lise seviyelerinde eğitim veren birimlerine kolaylıkla ulaşabilecek ve çocuğunuz için en iyi okulu vakit kaybetmeden seçebileceksiniz. Devlet liselerinin yanında birçok özel lise ve kolej bulunan ilçede, eğitime verilen önem ve ilçede bulunan okul sayısı her gün artmaktadır. Bu durum da Büyükçekmece liseleri arasında seçim yapacak olan ebeveynlerin işini kolaylaştırmakta, aranan her türlü özelliğe sahip okul bulmayı mümkün kılmaktadır.


Büyükçekmece'deki liselerin hepsini tek tek gezmeye gerek kalmadan bütün kurumların detaylı bilgilerine kısa sürede ulaşabilir, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra okullar ile iletişime geçerek kayıt hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Kolejlerin bölgedeki lise ihtiyacının büyük bir bölümünü karşıladığı ilçedeki Büyükçekmece kolejleri çocuğunuzun için doğru bir tercih olabilmektedir. Bölgede yer alan liselerin; fotoğraf galerilerine, fiyatlarına, haritadaki konumlarına ortalama sınıf mevcutlarına, adres bilgilerine, hangi yabancı dillerin eğitimini verdikleri bilgisine okul profillerinden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında okul hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak tanıtım yazıları okuyabilir, kısa sürede okulun eğitim felsefesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.


Büyükçekmece’de eğitime verilen önemin ve ilçede yer alan okul sayısının artmasıyla birlikte bölgeye birçok önemli okul yerleşmiştir. Harita üzerinden arama yaparak evinize yakın Büyükçekmece liselerini bulabilir, randevu talep ederek kayıt görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz lise evinize uzak kalıyorsa, liselerin profillerine bakarak sundukları servis hizmetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, okulların sunduğu sağlık, güvenlik, rehberlik ve beslenme hizmetleri hakkında da bilgiler sağlanmaktadır. Bu hizmetler hakkında bilinç sahibi olarak çocuğunuza sağlanmasını istediğiniz her şeyi sağlayacak bir okulu kolayca bulabilirsiniz.


Liseye geçiş sınavını atlatmış olan öğrenciler, hedefledikleri liselerin taban puanlarına ve yüzdelik dilimlerine bakarak lise tercih süreçlerini yürütmektelerdir. Liseye geçiş sınav sonuçları açıklandığında da bu puanlara göre lise tercih listelerini oluşturmaktalardır. Büyükçekmece lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri her sene güncellenmekte, öğrenciler en güncel puanlara ulaşmaya çalışmaktadır. Bu süreçte okulları tek tek gezmek zorunda kalabilen öğrenciler zaman kaybetmektedir. Sizler de bu tarz sorunlar yaşamak istemiyorsanız bu bilgilere ulaşmak için hemen listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. Tercih listenizi hızlıca oluşturabilir, kontenjanlar dolmadan kayıt işlemlerini başlayabilirsiniz.


Lise dönemi bir bireyin 12 senelik zorunlu eğitim sürecinin son aşamasını kapsayan kademedir. Bu kritik dönem hem zorlu bir akademik süreci hem de bir gencin çocukluktan yetişkinliğe geçişini kapsamaktadır. Lise eğitimine başlayan öğrenciler daha branşlaşmış, daha zorlayıcı dersleri derinlemesine işlemekte, kariyer planlaması yapmakta, sosyal etkinliklere katılım göstermekte ve üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanmaktadır. 4 senelik lise eğitiminin çok büyük bir kısmı üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlanarak geçmektedir. Öğrencilerin bu sınavlarda elde ettikleri başarı hangi üniversiteyi kazanacaklarını, hangi bölümde okuyacaklarını, alacakları üniversite eğitiminin kalitesini ve dolayısını profesyonel hayatlarındaki başarılarını doğrudan etkilemektedir. Bunun farkındalığı ile hareket eden öğrenciler ve veliler, lise tercihlerini yaparken üniversite başarısı sağlayacak kurumları tercih etmektedir. Veliler bir lisenin sağlayacağı sınav başarısı hakkında iyi bir fikir oluşturmak okulun taban puanlarına, üniversiteye geçiş oranlarına, mezunlarının başarısına ve sundukları sınava hazırlık programlarına dikkat etmektedir. Sizler de listeleme sayfaları ve okul profilleri üzerinden bu bilgilere kolaylıkla ulaşıp çocuğunuzun gelecekteki başarısını garantileyebilirsiniz.


Bir lisenin sağlayacağı üniversite geçiş sınavı başarısı, vereceği akademik eğitimin kalitesi; sosyal, sportif, sanatsal olanakları, kariyer fırsatları ve genel öğrenim deneyimi hakkında bir fikir oluştururken velilerin o liseyi deneyimlemiş bireylerin tecrübelerinden yararlanabilmesi çok önemlidir. Bu bağlamda bu sayfalarda birçok Büyükçekmece Liseleri yorumları bulunmaktadır. Büyükçekmece liseleri sayfalarında bulunan ve okulları daha şeffaf gözlerden tanımanıza olanak sağlayacak olan veli yorumlarına göz gezdirebilirsiniz. Bu yorumlar daha önce okulları tercih etmiş ebeveynler tarafından yapılmakta ve okulların eksi veya artı yönleriyle ilgili olmaktadır. Yorumlar okul tercihi noktasında sizlere kolaylık sağlayacak ve en ideal okulu bulmada yol gösterici olacaktır. Ayrıca sizler de bir lise hakkında deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz o okulun sayfasına yorum bırakarak diğer velilerin lise tercih sürecine destek olabilirsiniz.


Ülkemizde ortaokul mezunları birçok farklı lise türü arasından seçim yapabilmektedir. Öğrencilerin kendi hedefleri ve ilgileri doğrultusunda bir lise türünü tercih etmesi çok önemlidir. Her lise türünün müfredatı, yönetimi, fiziki yapısı ve hedefleri farklıdır. Listeleme sayfaları üzerinden lise türüne göre aratma yaparak hedeflerinizin doğrultusunda eğitim sağlayacak bir okulu seçebilirsiniz. Büyükçekmece’de bulunan lise türleri; Anadolu liseleri, fen liseleri, fen ve teknoloji liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, Anadolu sağlık meslek liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, akşam liseleri ve çok programlı liseler olarak sıralanmaktadır.


Büyükçekmece Anadolu Liseleri verdikleri nitelikli akademik eğitim sayesinde hem öğrencilerin hem de ailelerin sıklıkla tercih ettiği, ülkemizde lise eğitiminin standartlarını artıran kurumlar olarak öne çıkmaktadır. Büyükçekmece Fen Liseleri ise akademik kariyer hedefiyle yola çıkmış öğrenciler için en uygun seçeneklerden biridir. Türkiye'nin önde gelen üniversitelerine öğrenci yerleştiren bu liseler, iletişim becerileri gelişmiş, problem çözme yeteneğine sahip bireyler yetiştirmektedir.


Büyükçekmece Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri çocuğunun bir an önce meslek sahibi olmasını isteyen ailelerin sıklıkla tercih ettiği lise türlerinin başında gelmektedir. Bunun yanında üniversite hayali olan öğrenciler de Büyükçekmece Meslek Liseleri’nde aldıkları mesleki eğitimi devam ettirmek için ilgilendikleri sektör üzerinden eğitim veren üniversitelere geçebilmektedir.


Bazı lise türleri öğrencilerin kültürel, sanatsal, sportif veya ruhsal gelişimini öncelik belirlemiştir. Büyükçekmece Sosyal Bilimler Liseleri sözel konulara ve kültürel gelişime, Büyükçekmece Güzel Sanatlar Liseleri sanatsal eğitim ve gelişime, Büyükçekmece Spor Liseleri sportif eğitim ve fiziksel gelişime, Büyükçekmece Anadolu İmam Hatip Liseleri ise dini eğitim ile ruhsal iyiliğe odaklanmaktadır. Bu liselerden geleceğin düşünürleri, sanatçıları, milli sporcuları ve din insanları mezun olmaktadır.


Gündüzleyin çalışan veya başka sebepten dolayı meşgul olan, bu nedenle eğitimlerini normal liselerde devam ettiremeyen öğrenciler için Büyükçekmece Akşam Liseleri çok değerli bir fırsat sunmaktadır. Bu liseler akşam saatlerinde eğitim vererek öğrencilerine hem kariyerlerinde hem öğrenim yolculuklarında aynı anda yürüme fırsatı sunmaktadır. Büyükçekmece Çok Programlı Anadolu Liseleri ise diğer tüm lise türlerinde bulunan eğitimleri bir araya getiren okullardır.


Büyükçekmece kolejleri de bütünleşik yapı içerisinde anaokulundan başlayarak lise seviyesine kadar eğitim sağlamaktadır. Kolejlerde okuyan öğrenciler, okul değişimi yapmadan tüm kademelerde eğitim alabildikleri için uyum sorunu yaşamamaktalardır. Ayrıca öğrencilere kaliteli bir yabancı dil eğitim imkanı sunan Büyükçekmece'deki kolejlerde öğrenciler en az iki yabancı dili akıcı bir şekilde konuşabilecek seviyede mezun olmaktadır.


Büyükçekmece özel liselerin fiyatları ise birçok farklı etmene bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun okulun bulunduğu ilçedeki okulların fiyatlarına okul profillerinde ulaşabilirsiniz. Büyükçekmece'deki kolejler bursluluk sınavı düzenlemekte ve başarılı öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Bu site üzerinden bu sınavlara hızlıca başvuru yapabilir, indirimli fiyatlarla okullara kayıt gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz de randevu alarak kayıt ücretleri hakkında konuşmak için yüz yüze görüşme de gerçekleştirebilirsiniz.


Büyükçekmece liselerini detaylı bir şekilde incelemek için vaktiniz yoksa Ücretsiz Eğitim Danışmanlarından yardım alabilir, okul önerisinde bulunmalarını talep edebilirsiniz.

Büyükçekmece Liseleri - Sıkça Sorulan Sorular

Büyükçekmece Liseleri Taban Puanları

Okul Adı Okul Türü Yabancı Dili Taban Puanı Tavan Puanı En Düşük Yüzdelik En Yüksek Yüzdelik
Şehit Münir Alkan Fen Lisesi Fen Lisesi İngilizce 478.49 1.56
Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi İngilizce 448.51 6.8
Yükleniyor...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum