fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Hakkında

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, 2019 - 2020 yılında İstanbul'un Esenyurt ilçesinde eğitim vermeye başlamıştır. Bu okul kısa süre içerisinde uzman eğitim kadrosuyla öğrencilere kaliteli ve nitelikli eğitim vererek tercih edilen okullardan biri olmaktadır. Bu kurum, eğitim felsefesi olarak; özü, insanın yüceliğini amaç ve olgunluk sayan hümanist yaklaşımlarla öz disiplini yüksek, ailesine, topluma ve çevreye saygılı bireyleri hayata hazırlamaktır. Öğrenciler, kazandıkları disiplin, öz güven ve bilgi birikimlerini manevi bir kültürel miras olarak kendilerinden sonra gelen kuşaklara aktarmaktadırlar.
Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, bilim ve teknolojinin farkında olan, değişme ve gelişmeye açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değerlere sahip kendine güvenen bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadırlar. Aynı zamanda öğrencinin; katılımcı, kendini sorgulayan, etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmek hedefinde olan bir eğitim kurumudur.
Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, öğrenci merkezli bir yaklaşım anlayışı benimsemiştir ve bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 2019 Kasım ayında "Öğrenci Dostu Okul" olarak nitelendirilmiştir. Buna ek olarak projeler kapsamında oldukça geniş çalışma alanlarına sahip olan bu okul, Harezmi Eğitim Modeli, Tübitak 4006 Projeleri, e-Twinning Projeleri, Veli Akademileri Projesi ve İstanbul´u Okuyorum Projesi gibi bir çok proje sürdürmektedir. Bu projelerden Harezmi Eğitim Modeli ile öğrencilerini teknolojiden ayırmadan, teknolojiyi iyi yönlü kullanarak üretken bir yapı çerçevesinde, ahlaki ve manevi değerlere uygun çalışmalar yaptıran etkin öğrenme modelini, okulun teknolojik imkanları aracılığıyla uygulanmaktadır.
Borsa İstanbul Anadolu Lisesi, yabancı dile önem veren ve öğrencilerinin sosyo-kültürel yapısı gelişmiş bireyler olarak dünya standartlarında bireler olmasını amaçlayan bir devlet okuludur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Borsa İstanbul Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Mah. 1982. Sok. No:4, Esenyurt / İstanbul
0 212 852 93** Numarayı Göster
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum