fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/15:40

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi Hakkında

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi İstanbul Zeytinburnu ilçesinde bulunmakta olup 694 öğrenci kapasitesine sahiptir. Okulda 41 öğretmen ve 23 derslik, 2 bilgisayar laboratuvarı, 2 fen laboratuvarı, kütüphane, konferans salonu ve yemekhane bulunmaktadır. Isınma sistemi kaloriferdir. Okul konumu bakımından Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu yanı. Aynı zamanda Abdi İpekçi Spor salonuna çok yakın olup Yenibosna-Bakırköy/Mahmutbey-Bağcılar/Cevizlibağ-Topkapı/Edirnekapı-Fatih/Eyüp/Halkalı-Ataköy semtlerinden 15-20 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. Okul branş derslerinin yanı sıra bir çok öğrenci kulübü ile öğrencilerine sosyalleşme ve yeteneklerini destekleme imkanı sunmaktadır. Sınıflar arası turnuvalar yapılmakta ve okullar arası turnuvalara da katılmaktadır. Okulun basketbol erkek takımı okullar arası turnuvalarda ilçe 2.si olmuştur. Okulun akademik başarısı da yüksek olup her yıl mezunlarının yüzde seksen ile yüzde 90 arası üniversiteye yerleşmektedir. Akademik yönden başarılı, mutlu, topluma faydalı, sosyal, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimsemiş bireyler yetiştiren okulda öğrencilerin okul içinde huzurlu ve güvende olması için güvenlik görevlileri giriş ve çıkışları kontrol etmektedir. Böylece okula öğrencilerin güvenliğini tehdit edebilecek yabancıların girmesine izin verilmez. Okulda temizlik kontrolü düzenli olarak yapılmaktadır. Sınıflar, zemin, tuvaletler ve yemekhanenin her daim temiz tutulmasına özen gösterilir. Fen dersleri laboratuvarda işlenir, bilgisayar laboratuvarı ve kütüphane de öğrencilerin faydalanabilmesi belli saatlerde açıktır. Okulun psikolejik danışmanlık ve rehberlik hizmeti bulunmaktadır. Rehberlik birimi öğrencilerle grup ve bireysel çalışmalar yaparak öğrencilerin sorunlarıyla başa çıkabilmesine, verimli ders çalışabilmesine, sınav stresini yenmesine yardımcı olmaktadır.

Yorumlar (5)

 • ÇD

  Bu bölgede başarı bakımından en üst seviyedeki okul diyebilirim başarılı öğrenciler çıkıyor bu okuldan. Okul oldukça disiplinli fakat tek çözemedikleri öğrencilerin okuldan kaçması.

 • ŞK

  Sadece alan derslerine önem vermiyorlar YGS LYS diye öğrenciyi boğmuyorlar bu yönlerini takdir ediyorum. Spor faaliyetlerine oldukça aktifler bu da öğrencilerin okulu daha çok sevmesini ve stres atabilmesini sağlıyor.

 • FD

  Eğitimi iyi gayet disiplinliler ancak bu disiplini keşke temizlik, güvenlik gibi diğer hizmetlerde de gösterseler sınıflar yeterince temiz değil ve ısınma problemi oluyor.

 • MG

  Kızım bu okula gidiyor öğretmenleri alanında uzman iyi bir eğitim veriliyor. alan derslerinin yanı sıra dil eğitimi de oldukça iyi ilk sene özellikle yoğun bir şekilde İngilizce eğitimi alıyorlar. Eğitimi bakımından iyi bir okul kısacası zaten mezunlarına baktığımızda da çoğu öğrencisinin iyi üniversitelere yerleştiğini görüyoruz.

 • HG

  Eski okulum. Çok güzel yıllarım geçmişti bu okulda. Öğretmenler sadece derslerde değil her konuda yardımcı olurlardı. Oldukça disiplinli bir okul o zamanlar kızardık arkadaşlarla ancak şimdi daha net anlıyorum ki hepsi bizim iyiliğimiz içinmiş. Şimdi istediğim bölümü okuyorum üniversitede arkadaşlarımın da hepsi üniversiteye yerleşti.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Borsa İstanbul Zeytinburnu Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Kazlıçeşme Mh.10.yıl Caddesi No:5 Zeytinburnu/istanbul
0 212 582 69** Numarayı Göster
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum