fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Amerikan Robert Lisesi

Özel Amerikan Robert Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:20
Yatılı Durumu: Yatılı
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Amerikan Robert Lisesi Hakkında

İstanbul Beşiktaş 'ta bulunan Özel Amerikan Robert Lisesi T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı, hazırlık sınıfıyla birlikte toplam 5 yıllık lise programından oluşan, yabancı dilde eğitim veren özel bir öğretim kurumudur. Orta öğretim kurumlarının 8. sınıfında girilen sınav sonuçlarına göre öğrenci alınmaktadır.
Özel Amerikan Robert Lisesi öğrencilerine yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için derslerde ve yerleşkenin çeşitli bölümlerinde çok sayıda aktivitelerle olanak sağlanmaktadır. Okul içerisinde öğrencilere yatılı eğitim imkanı da sağlanmaktadır. Yatılı programının, sunduğu sıcak, güvenli ortam ve çalışma olanaklarıyla ailelerinden uzaktaki öğrencilere evlerini aratılmamaktadır. İstanbul dışından 90 kız ve 100 erkek öğrenciye yatılılık imkanı sağlanmaktadır.
Özel Amerikan Robert Lisesi 'nde öğretmenler, derslerde öğrenci-merkezli yaklaşımı benimseyerek her öğrencinin yeteneklerini geliştirmeyi ve onların yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmelerini hedeflemektedir.
Özel Amerikan Robert Lisesi 'nde İngilizce, Almanca ve Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Dinlediğini ve okuduğunu anlama, yazılı ve sözlü ifade olmak üzere dört dil becerisi de öğretilmektedir Bununla birlikte konuşma diline ağırlık verilir. Öğrenciler bütün seviyelerde dilbilgisi ve sözcük dağarcığı bilgilerini geliştirirler, doğru telâffuz etmeyi öğrenirler.
Özel Amerikan Robert Lisesi 'nde öğrencilerin gelişimlerini, sınav başarı durumlarını ve sorun yaşadıkları durumları analiz etmek, çözüm yolu bulma açısından üç psikolojik danışman ve bir bölüm asistanı bulunmaktadır.
Özel Amerikan Robert Lisesi 'nde beden eğitimi dersi bütün öğrenciler için zorunlu olarak yapılmaktadır.. Sınıflar haftada bir gün, iki saat ders yapmaktadırlar.
Okulun sağladığı aktiviteler arasında futbol, basketbol, voleybol, softbol, tenis ve yer hokeyi vardır. Öğrenciler sonraki yıllarda bu sporları sürdürebildikleri gibi; frizbi, masa tenisi, badminton, Amerikan futbolu, dans, fitness eğitimi, el topu ve parkur çalışması gibi değişik dallarda da yer alabilmektedirler. Okulda 12 öğrencilerinin katılmak istedikleri programı kendilerinin hazırlaması teşvik edilir, kazanmış oldukları becerileri geliştirmeleri amaçlanır.
Özel Amerikan Robert Lisesi Türkiye'de üniversite eğitimi almayı planlayan öğrencilerin ve ailelerin üniversite giriş prosedürleri ve üniversite sınavı hakkında bilgilendirilmesi, sınav hazırlık süreci ile ilgili gerekli bilgi akışının sağlanması ve kariyer planlarının oluşturulması gibi konularda çalışmalar yapmaktadır.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Amerikan Robert Lisesi İletişim Bilgileri

Arnavutköy Mahallesi, Kuruçeşme Caddesi, No:87, Beşiktaş/istanbul
0 212 963 2072
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum