fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:30

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi disiplinli eğitim anlayışını akademik başarı ile buluşturmak ve Atatürk ilkelerine bağlı, fikri hür vicdanı hür, farkındalığı yüksek çağdaş bireyler yetiştirmek misyonuyla 2017 yılında kurulmuştur. Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi'nde öğrenci kabul süreci ilk olarak öğrencinin Kadro Seçme Sınavı'na girmesi ile başlar. Sınavda akademik olarak performansı ölçülen öğrenci, sonrasında okul müdürü ve eğitim koordinatörü ile mülakata alınır. Mülakat içerisinde öğrencinin kişilik özellikleri, sosyal aktivitelere katılımı, sportif faaliyetleri gibi nitelikleri de öğrenilir ve kabul edilecek öğrenciler için bir burs oranı belirlenir. Bu sayede seçilmiş öğrencilerden oluşan butik okul anlayışı ortaya çıkmış olur. Haftalık programlı 40 dersin yanı sıra, her hafta özel olarak hazırlanan etüt programları ile desteklenen öğrencilerin akademik gelişimi düzenli olarak takip edilir. Periyodik ödevlendirme ve kontrol ile öğrencilik özelliklerinin gelişimi sağlanır. 9 ve 10.sınıf eğitiminde hazırlık sınıfı formatında İngilizce eğitimi büyük yer kaplar. Ana dili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde yapılan bu eğitim, ikinci yabancı dil olan Almanca eğitimi ile desteklenir. Bu iki dilin yanı sıra, kulüp aktiviteleri vasıtasıyla öğrencilerin İspanyolca, Fransızca gibi dillerde başka dillerde de temel seviyede eğitim alması mümkündür. 11 ve 12.sınıf eğitiminde üniversite hazırlık programı okul dersleri ile eş zamanlı olarak uygulanır. Özel yayın tercihleri, düzenli deneme sınavları, ülke çapında sınavlara düzenli katılım ile öğrenci herhangi bir destek almadan okulda üniversite sınavında yüksek başarı hedeflenerek hazırlanır. Program dahilinde düzenlenen kulüp aktiviteleri, okul gezileri, spor turnuvalarına katılım ile öğrencilerin okula, arkadaşlarına ve öğretmenlerine bağlılığı perçinlenir. Öğrenciler bireysel farklılıkları gözetilerek ders dışı faaliyetlere katılmaya teşvik edilir ve bu konudaki gelişimleri de takip edilir. Öğrencilere çeşitli spor branşları, robotik, kütüphanecilik, tiyatro, resim, satranç gibi alanlarda geniş aralıkta kulüp seçenekleri sunulur. Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi, veli ve öğrencilerine şehrin merkezinde güvenli bir okul ortamında her açıdan nitelikli bir eğitime ulaşmayı ve öğrencilerin hem akademik hem insani yönden gelişimini sağlamayı taahhüt eder.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği özel eğitim sistemi nedir?

- İşbirlikli Öğrenme Modeli

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

Yorumlar

 • KH

  Özel Kadro Anadolu Lisesi’ne 9. sınıfta başladım, şu an ise 11. sınıfa geçtim. Bu okulda olduğum için gerçekten mutluyum. Öğretmenlerimizin hepsi branşlarında çok iyi, derslerimiz verimli, sosyal faaliyetlerimiz de eğlenceli. Her öğrencinin ilgisini çekebilecek kulüplerimiz var. Okul binamız şahane , mükemmel bir eğitim yuvası.

 • ET

  Bu okulun 2 senelik öğrencisi olarak; Okuldan çok memnunum, hem eğitim açısından hem de sosyal açıdan. Okulumuzda kalıplaşmış özel okul algısı kesinlikle yok. Başarıyı hedefliyoruz. Dil eğitimi, üniversite sınavI hazırlığı, disiplin, ve faaliyetler gayet iyi. Öğretmenlerimiz, hepimizle tek tek ilgileniyor ve yardımcı oluyor. Öğrencilerin öneri ve dilekleri dikkate alınıyor. Olumsuz olarak sadece şunu söyleyebilirim; bazen zorlanıyoruz, dersler ağır geliyor ama bu çözülebilicek, üstesinden gelinebilecek bir sorun.

 • RG

  Okulumuzun öğretmen kadrosu çok ilgili ve sevecen. Okul binasi tam bir okul hissi uyandırıyor, bu da çok önemli bir durum.Okulun servis hizmeti yok

 • VD

  Burada çalışmanın bir öğretmene katacağı çok fazla şey var. Öğretmen hem hak ettiği saygıyı görüyor hem de kendini rahat hissederek dersine branşına odaklanabiliyor. Öğrenciyi tanıma ve ona göre çözüm geliştirme böylece mümkün oluyor.Eksik bir yön görmuyorum.

 • Benim veli olarak özel okuldan en büyük beklentim okulun çocukta karakter gelişimine katkı sağlaması ve bunu geçmişte göremediğim için özel okullara karşı tepki geliştirmiştim. Bir arkadaşımızın önerisiyle Kadro ile tanıştık ve disiplinli eğitimin özel okul ortamında nasıl olabileceğini gördük. Veli olarak çok memnunum, soran herkese tavsiye ederim.Okul yeni bir kurum, şu an pek büyük bir eksik yanı yok.

 • Bu okulun en önemli özelliği birebir ilginin çok fazla olması. Disipline çok önem veriliyor ve öğretmenler öğrenciye dersi sevdirmeyi çok iyi başarıyor. Çok memnun kaldık, öğrencimiz kendini çok geliştirdi.Daha çok gezi türünde aktivite yapılabilir, ek yabancı dil konusunda daha fazla seçenek olabilir.

 • d

  Okulun birçok şeyi olumlu. İlk olarak bir veli olarak semti ve okulun yeri çok iyi okula gidip delmek çok basit ve ulaşımı kolay.Bina,okulun kadrosu,öğrenciler hepsi çok iyi. Okulun öğretmen kadrosu hep ygs günümüz adı ile yks-tyt hazırlamış ve bütün öğrenciler çok iyi yerlere gelmiş. Okula öğrencileri seçerek alıyorlar ve okulun özel adı altında olup her öğrencinin kendi bileğinin hakkı ile puan olması çok iyi en azından diğer özel okullar not şişirirken burada hiç böyle şeyler olmuyor. Herkese tavsiye ediyorumÖdevleri birazcık az olsa çocukların için her şey daha iyi olur. Okulun gelişmesi için çocuklara genel kültür,sanat,astronomi öğretmelerini düşünüyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Zeytinlik Mahallesi, Ebuzziya Caddesi Ömer Naci Sokak, No: 17 Bakırköy-İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum