fb
Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi

0 212 963 2082
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • google+ share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:30
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Kadro Anadolu Lisesi disiplinli eğitim anlayışını akademik başarı ile buluşturmak ve Atatürk ilkelerine bağlı, fikri hür vicdanı hür, farkındalığı yüksek çağdaş bireyler yetiştirmek misyonuyla 2017 yılında kurulmuştur.

Özel Kadro Anadolu Lisesi'nde öğrenci kabul süreci ilk olarak öğrencinin Kadro Seçme Sınavı'na girmesi ile başlar. Sınavda akademik olarak performansı ölçülen öğrenci, sonrasında okul müdürü ve eğitim koordinatörü ile mülakata alınır. Mülakat içerisinde öğrencinin kişilik özellikleri, sosyal aktivitelere katılımı, sportif faaliyetleri gibi nitelikleri de öğrenilir ve kabul edilecek öğrenciler için bir burs oranı belirlenir. Bu sayede seçilmiş öğrencilerden oluşan butik okul anlayışı ortaya çıkmış olur.

Haftalık programlı 40 dersin yanı sıra, her hafta özel olarak hazırlanan etüt programları ile desteklenen öğrencilerin akademik gelişimi düzenli olarak takip edilir. Periyodik ödevlendirme ve kontrol ile öğrencilik özelliklerinin gelişimi sağlanır.

9 ve 10.sınıf eğitiminde hazırlık sınıfı formatında İngilizce eğitimi büyük yer kaplar. Ana dili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde yapılan bu eğitim, ikinci yabancı dil olan Almanca eğitimi ile desteklenir. Bu iki dilin yanı sıra, kulüp aktiviteleri vasıtasıyla öğrencilerin İspanyolca, Fransızca gibi dillerde başka dillerde de temel seviyede eğitim alması mümkündür.

11 ve 12.sınıf eğitiminde üniversite hazırlık programı okul dersleri ile eş zamanlı olarak uygulanır. Özel yayın tercihleri, düzenli deneme sınavları, ülke çapında sınavlara düzenli katılım ile öğrenci herhangi bir destek almadan okulda üniversite sınavında yüksek başarı hedeflenerek hazırlanır.

Program dahilinde düzenlenen kulüp aktiviteleri, okul gezileri, spor turnuvalarına katılım ile öğrencilerin okula, arkadaşlarına ve öğretmenlerine bağlılığı perçinlenir. Öğrenciler bireysel farklılıkları gözetilerek ders dışı faaliyetlere katılmaya teşvik edilir ve bu konudaki gelişimleri de takip edilir. Öğrencilere çeşitli spor branşları, robotik, kütüphanecilik, tiyatro, resim, satranç gibi alanlarda geniş aralıkta kulüp seçenekleri sunulur.

Özel Kadro Anadolu Lisesi, veli ve öğrencilerine şehrin merkezinde güvenli bir okul ortamında her açıdan nitelikli bir eğitime ulaşmayı ve öğrencilerin hem akademik hem insani yönden gelişimini sağlamayı taahhüt eder.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Bilgisayar Laboratuvarı
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

Fransızca
Almanca
İngilizce
İspanyolca

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Sinema
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Piyano

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

  • d.

    Okulun birçok şeyi olumlu. İlk olarak bir veli olarak semti ve okulun yeri çok iyi okula gidip delmek çok basit ve ulaşımı kolay.Bina,okulun kadrosu,öğrenciler hepsi çok iyi. Okulun öğretmen kadrosu hep ygs günümüz adı ile yks-tyt hazırlamış ve bütün öğrenciler çok iyi yerlere gelmiş. Okula öğrencileri seçerek alıyorlar ve okulun özel adı altında olup her öğrencinin kendi bileğinin hakkı ile puan olması çok iyi en azından diğer özel okullar not şişirirken burada hiç böyle şeyler olmuyor. Herkese tavsiye ediyorumÖdevleri birazcık az olsa çocukların için her şey daha iyi olur. Okulun gelişmesi için çocuklara genel kültür,sanat,astronomi öğretmelerini düşünüyorum.

"Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Zeytinlik Mahallesi, Ebuzziya Caddesi Ömer Naci Sokak, No: 17 Bakırköy-İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum