fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:30

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi disiplinli eğitim anlayışını akademik başarı ile buluşturmak ve Atatürk ilkelerine bağlı, fikri hür vicdanı hür, farkındalığı yüksek çağdaş bireyler yetiştirmek misyonuyla 2017 yılında kurulmuştur.

Bakırköy'de bulunan, Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi'nde öğrenci kabul süreci ilk olarak öğrencinin Kadro Seçme Sınavı'na girmesi ile başlar. Sınavda akademik olarak performansı ölçülen öğrenci, sonrasında okul müdürü ve eğitim koordinatörü ile mülakata alınır.
Mülakat içerisinde öğrencinin kişilik özellikleri, sosyal aktivitelere katılımı, sportif faaliyetleri gibi nitelikleri de öğrenilir ve kabul edilecek öğrenciler için bir burs oranı belirlenir. Bu sayede seçilmiş öğrencilerden oluşan butik okul anlayışı ortaya çıkmış olur.

Haftalık programlı 40 dersin yanı sıra, her hafta özel olarak hazırlanan etüt programları ile desteklenen öğrencilerin akademik gelişimi düzenli olarak takip edilir. Periyodik ödevlendirme ve kontrol ile öğrencilik özelliklerinin gelişimi sağlanır.

9 ve 10.sınıf eğitiminde hazırlık sınıfı formatında İngilizce eğitimi büyük yer kaplar. Ana dili İngilizce olan öğretmenler eşliğinde yapılan bu eğitim, ikinci yabancı dil olan Almanca eğitimi ile desteklenir. Bu iki dilin yanı sıra, kulüp aktiviteleri vasıtasıyla öğrencilerin İspanyolca, Fransızca gibi dillerde başka dillerde de temel seviyede eğitim alması mümkündür.

11 ve 12.sınıf eğitiminde üniversite hazırlık programı okul dersleri ile eş zamanlı olarak uygulanır. Özel yayın tercihleri, düzenli deneme sınavları, ülke çapında sınavlara düzenli katılım ile öğrenci herhangi bir destek almadan okulda üniversite sınavında yüksek başarı hedeflenerek hazırlanır.

Program dahilinde düzenlenen kulüp aktiviteleri, okul gezileri, spor turnuvalarına katılım ile öğrencilerin okula, arkadaşlarına ve öğretmenlerine bağlılığı perçinlenir. Öğrenciler bireysel farklılıkları gözetilerek ders dışı faaliyetlere katılmaya teşvik edilir ve bu konudaki gelişimleri de takip edilir. Öğrencilere çeşitli spor branşları, robotik, kütüphanecilik, tiyatro, resim, satranç gibi alanlarda geniş aralıkta kulüp seçenekleri sunulur.

Bakırköy, Zeytinlik Mahallesi'nde bulunan Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi, veli ve öğrencilerine şehrin merkezinde güvenli bir okul ortamında her açıdan nitelikli bir eğitime ulaşmayı ve öğrencilerin hem akademik hem insani yönden gelişimini sağlamayı taahhüt eder.

Başarı Bursu

Başarı Dilimi Başarı Bursu
%0.01 - %1 %75
%1.01 - %5 %40
%5.01 - %10 %30

İndirim

%20

Okul.com.tr Velilerimize Özel!

Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Sınav Odaklı Eğitim Sistemi

- MEB Odaklı Eğitim

- Klasik Sistem

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Catering firması tarafından getiriliyor

● Dersler kaç dakika sürüyor?

- 40 dakika

● Her sınıftan kaç şube var?

- 4+

● Okulda Hangi Bölümler Mevcut?

- Eşit Ağırlık

- Sayısal

● Üniversiteye Hazırlık Sürecinde Kurs Desteği Sağlanıyor mu?

- Evet

● Mezun Olan Öğrencilerinizin Bir Üniversiteye Yerleşme Oranı Nedir?

- %85-%90

Yorumlar (20)

 • Okul ögrencilerini sınav ve mülakatla secerek alıyor ogrenci profili bu nedenle yuksek ve disiplin ciddiye aliniyor.

 • VE

  Okulumuz kuralları ve yapısı ile eski lise kültürünü yaşatıyor, disiplin çok kıymetli bu nedenle çok seviyoruz.Ödev ve not konusunda daha fazla tolerans gösterilebilir diye düşünüyorum.

 • GA

  Okulumuz cok detaylı bir yaz odevi verdi, yaz donemi cocuklarin kitap okumasi icin tesvik ediliyor. Odev disiplini yuksek bu konuda cok memnunuzSpor faaliyetleri daha artabilir siniflar 10 kisi olabilir

 • Hocalar çok iyi ve ilgili okulumuzu çok seviyoruz, butik okul ve ilgi yüksekOkulda daha fazla gezi yapılabilir, yurtdışı programları da olabilir

 • BY

  Disiplinli, gelecekte adını unutturmayacak bir okul. Gerek binası gerek müdür ve idari kadrosu öğretmenleri ve binada çalışan herkes özenle seçilmiş aile ortamını aratmayan sıcaklıkta çok çok memnun olduğum güzel bir okulSportif faaliyetler olabilir şimdilik aklıma gelen daha 10. Sınıfsız :)

 • NA

  Ben ve oglum çok ama çok memnunuz ögretmenleri olsun çalışan arkadaşlar olsun müdür bey olsun hepsi çok sevecen cana yakın ilgililer çocuklarımız severek okula gidiyorlar iyiki varlar kadro anadolu lisesi süpersiniz

 • FD

  Öğrencimiz 7.sınıfa geçiyor ve devlet lisesi düşünmediğimiz için şimdiden LGS sonrası okul arayışına başladık. Kadro Anadolu Lisesi ile görüşmemizde çok güzel ağırlandık ve yetkililer tarafından lise eğitimi için çok iyi yönlendirildik. Okul müdürü çok donanımlı bir insan, öğrenciyi çok iyi tanıyan bir eğitimci. Bu kurumdan çok sıcak bir elektrik aldık.Okulu detaylı tanımıyoruz ama ziyaretimizde bir kusur göremedik.

 • Okulumuzu öğrencilere insani olarak çok şey kattığı için çok seviyoruz. Öğretmenlerimizin ilgisinden çok memnunuz, içtenliklerinden çok memnunuz. Çocuğumuzun öğretmenlerine olan sevgisi bizi çok mutlu ediyor.Ödevlerimiz zaman zaman ağır olabiliyor, birçok dersten aynı anda ödev alıyoruz. Dans, bale, sanat kulüplerine daha çok ağırlık verilmesini istiyoruz.

 • MY

  LGS'den sonra okula kayıt görüşmesi için gittik. Bir velinin tavsiyesiyle okuldan haberimiz oldu. Öncelikle binası çok etkileyici, tarihi bir okul binası insanı çok etkiliyor. Çok güleryüzlü karşılandık, yetkililer tarafından bilgilendirildik. Öğrenciyi girişte bir sınava ve mülakata alıp bireysel burs teklif ediyorlar. Kısa süre içinde kayıt olmayı düşünüyoruz.

 • Pandemi sürecinde böyle bir butik okulda olmanın önemini daha çok anladık. Öğrenci öğretmen ilişkileri çok güçlü. Çocuğumuza gerçekten değer verildiğini hissediyoruz.Tiyatro, spor gibi faaliyetler bir nebze daha arttırılabilir.

 • Bir veli olarak çocuğumu bu okula göndermekten çok memnunum. Öğretmenlerin hepsi genç öğretmenler. Öğrencilerle öğretmenler arasında gerçekten çok samimi bir bağ var. Ayrıca okulun küçük bir okul olması, okulun nüfusunun az olması, büyük bir avantaj. Çocuğunuzu gözünüz arkada kalmadan bu okula gönderebilirsiniz. Bir veli olarak çok memnunum.Geliştirilmesini düşündüğüm bir yanı yok. Veli olarak çocuğum ve ben de çok memnunuz.

 • EE

  Gerçekten çocuğumu bu okula gönderdiğim için hiç pişman değilim. Özellikle böyle bir süreçte hiçbir dersi aksamadı. Hocaların hepsi çok ilgili hepsi cımbızla seçilmiş öğretmenler. Okulun butik bir okul olması aile ortamı yaratıyor. Öğrencilerle öğretmenler arasında çok samimi bir ortam var. Ben de veli olarak bunu hissediyorum. Şiddetle bu okulu size tavsiye ederim.Geliştirilmesi gereken bir yanı yok tek kelimeyle muhteşem.

 • Uzaktan eğitim sürecinde okulumuz bizim her zaman yanımızda oldu. Bireysel danışmanlık sistemi var ve danışman öğretmenimizin ilgisini hep hissettik. İlk günden bu yana eğitim aralıksız devam etti, etütler ve online hizmetler üst düzeyde yapıldı.Ders saatleri de normal 8 saat olarak devam etmesine rağmen, sürekli de ödev yükü oluyor. Hem dersleri takip etmek hem çok ödev yapmak biraz yorucu olabiliyor.

 • KH

  Özel Kadro Anadolu Lisesi’ne 9. sınıfta başladım, şu an ise 11. sınıfa geçtim. Bu okulda olduğum için gerçekten mutluyum. Öğretmenlerimizin hepsi branşlarında çok iyi, derslerimiz verimli, sosyal faaliyetlerimiz de eğlenceli. Her öğrencinin ilgisini çekebilecek kulüplerimiz var. Okul binamız şahane , mükemmel bir eğitim yuvası.

 • ET

  Bu okulun 2 senelik öğrencisi olarak; Okuldan çok memnunum, hem eğitim açısından hem de sosyal açıdan. Okulumuzda kalıplaşmış özel okul algısı kesinlikle yok. Başarıyı hedefliyoruz. Dil eğitimi, üniversite sınavI hazırlığı, disiplin, ve faaliyetler gayet iyi. Öğretmenlerimiz, hepimizle tek tek ilgileniyor ve yardımcı oluyor. Öğrencilerin öneri ve dilekleri dikkate alınıyor. Olumsuz olarak sadece şunu söyleyebilirim; bazen zorlanıyoruz, dersler ağır geliyor ama bu çözülebilicek, üstesinden gelinebilecek bir sorun.

 • RG

  Okulumuzun öğretmen kadrosu çok ilgili ve sevecen. Okul binasi tam bir okul hissi uyandırıyor, bu da çok önemli bir durum.Okulun servis hizmeti yok

 • VD

  Burada çalışmanın bir öğretmene katacağı çok fazla şey var. Öğretmen hem hak ettiği saygıyı görüyor hem de kendini rahat hissederek dersine branşına odaklanabiliyor. Öğrenciyi tanıma ve ona göre çözüm geliştirme böylece mümkün oluyor.Eksik bir yön görmuyorum.

 • Benim veli olarak özel okuldan en büyük beklentim okulun çocukta karakter gelişimine katkı sağlaması ve bunu geçmişte göremediğim için özel okullara karşı tepki geliştirmiştim. Bir arkadaşımızın önerisiyle Kadro ile tanıştık ve disiplinli eğitimin özel okul ortamında nasıl olabileceğini gördük. Veli olarak çok memnunum, soran herkese tavsiye ederim.Okul yeni bir kurum, şu an pek büyük bir eksik yanı yok.

 • Bu okulun en önemli özelliği birebir ilginin çok fazla olması. Disipline çok önem veriliyor ve öğretmenler öğrenciye dersi sevdirmeyi çok iyi başarıyor. Çok memnun kaldık, öğrencimiz kendini çok geliştirdi.Daha çok gezi türünde aktivite yapılabilir, ek yabancı dil konusunda daha fazla seçenek olabilir.

 • d

  Okulun birçok şeyi olumlu. İlk olarak bir veli olarak semti ve okulun yeri çok iyi okula gidip delmek çok basit ve ulaşımı kolay.Bina,okulun kadrosu,öğrenciler hepsi çok iyi. Okulun öğretmen kadrosu hep ygs günümüz adı ile yks-tyt hazırlamış ve bütün öğrenciler çok iyi yerlere gelmiş. Okula öğrencileri seçerek alıyorlar ve okulun özel adı altında olup her öğrencinin kendi bileğinin hakkı ile puan olması çok iyi en azından diğer özel okullar not şişirirken burada hiç böyle şeyler olmuyor. Herkese tavsiye ediyorumÖdevleri birazcık az olsa çocukların için her şey daha iyi olur. Okulun gelişmesi için çocuklara genel kültür,sanat,astronomi öğretmelerini düşünüyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bakırköy Kadro Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Zeytinlik Mahallesi, Ebuzziya Caddesi Ömer Naci Sokak, No: 17 Bakırköy-İstanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum