fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi

Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/16:50
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: İngilizce

Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Sultan Fatih Koleji Beylikdüzü ilçesinde eğitim öğretim hizmeti vermektedir.
Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi rehberlik ve psikolojik yardım servisi programlı ve önceden belirlenmiş hedefler doğrultusunda yürütülmektedir. Sultan Fatih Koleji kalitesi ve eğitim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren özel kolejde, rehberlik çalışmaları değişik sınıf düzeylerine, öğrenci özelliklerine, gelişim dönemlerine uygun bir biçimde tüm bireylere yönelik olarak gerçekleştirilmektedir. Çalışmaların yürütülmesinde ekip çalışması anlayışı ile ilgili herkesin katılımı sağlanmaktadır. Eğitim yılının başında okula yeni katılan öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik olarak oryantasyon çalışmaları yapılmaktadır. Bireysel rehberlik çalışmalarında tüm öğrencilere ulaşılmaya çalışılmakta, öğrencileri yakından tanımak, ilgi ve yönelimlerini tespit etmek, potansiyellerini ortaya çıkartmak amacı ile görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Sultan Fatih Koleji, öğrencileri tanımak amacıyla;
Problem Tarama Listesi
Cattel Testi
Beier Cümle Tamamlama Testi
Kime Göre
Ben Neyim
Kimdir Bu
Sosyometri
Akademik Benlik Kavramı Ölçeği
Öğrenme Stilleri
Başarısızlık Nedenleri
Sınav Kaygısı
Burdon Dikkat Testi
Mesleki Yönelim Envanteri
Stres Düzeyi gibi ölçekler öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini sağlamak amacıyla Sultan Fatih Koleji'nde uygulanmaktadır.
Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi'nde öğrencilerin bilinçli olmaları ve doğru karar vermeleri için alanlarında uzman insanlar okula davet edilmekte, meslek tanıtım seminerleri, iş yeri ziyaretleri ile okulun mezun öğrencilerinden faydalanılmaktadır. Motivasyon arttırma, başarı ve sınav kaygısını çözme, çözüm yolları bulma, içerisinde bulunduğu ergenlik dönemi, değerler eğitimi, stresle başa çıkabilme, kontrol edebilme, İletişim kurabilme, verimli ders çalışma, sınav sistemi ve motivasyon gibi öğrenci için önemli olacak konularda seminerler düzenlenmektedir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik ve rehberlik programına uygun konularda okul içerisinde rehberliği çalışmaları yapılmaktadır.
Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi'nde uzman öğretmenler tarafından verilen derslerin yanında haftanın üç günü ders sonrası etütleri yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerin konuları daha iyi anlamaları, eksikliklerini gidermeleri ve konuları daha iyi pekiştirmeleri sağlanmaktadır.
Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi'nde her sınıfa özel sınav koçları bulunmaktadır. Sınav koçları öğrencilerin akademik süreçlerini takip ederek analizler sonucunda belirlenen derslerin gerekli zamanlarda gerekli müdahaleleri yapılmaktadırlar.
Sınav Fatih Koleji'nde öğrenciler branş öğretmenleriyle birlikte İstanbul yakınlarında bir otele Sınav Hazırlık kampına götürülerek 3 gün boyunca eksik konuları tamamlanıp sınav öncesi konular hızlıca tekrar edilir. 30’a yakın etüt, deneme sınavları, konu anlatım etütleri ile sınav öncesi eksikler bu kampta tamamlanmaktadır. Özel Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi üniversiteye yerleştirmede %91 'lik bir başarı göstermiştir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beylikdüzü Sultan Fatih Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Dereağzı Mah. Sultan Fatih Cad. No:80, Beylikdüzü / İstanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum