fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beyoğlu Alman Lisesi

Özel Beyoğlu Alman Lisesi

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 24
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00
Yatılı Durumu: Yatısız
Devlet Teşviği: Var
Eğitim Türü: Karma
Birinci Yabanci Dil: Almanca

Özel Beyoğlu Alman Lisesi Hakkında

500'den fazla öğrenciyi bünyesinde barındıran ve Almanca hazırlık sınıfı bulunan, Anadolu Lisesi statüsünde olan Özel Beyoğlu Alman Lisesi Türkiye’de üniversiteye giriş için ön koşul olan “Lise Diploması”nın yanı sıra, Almanya’daki üniversitelere giriş imkânı sağlayan “Abitur Diploması”nı da vermektedir. Abitur Diploması alabilmek için öğrenciler; İngilizce, Almanca, Kimya, Biyoloji, Matematik ve Fizik derslerinden sınavlara girmek zorundadır.Bu diploma ile öğrenciler Türkiye’de, üniversiteye giriş sınavını kazandıkları fakülteye eşdeğer bir bölüme, Almanya’da devam edebilme imkânı bulmaktadırlar.
Özel Beyoğlu Alman Lisesi'nde eğitim 1 sene süreli hazırlanma sınıfı ile başlamakta ve 9. sınıftan 12. sınıf seviyesine yükselerek devam etmektedir. Özel Alman Lisesi, tüm öğrencilerine aynı ilkelerle eğitim vermekte ve kültürel karşılaştırmayı öğrencilerine aşılayan bir üniversite öncesi eğitim kurumu olarak faaliyetlerine devam emektedir. Özel Beyoğlu Alman Lisesi ’nde iki ülkenin de dil ve kültürü harmanlanmaktadır. Kültürler arası uyum ve etkileşim, okulda sürdürülen özel lise eğitim programının başlıca amacı olarak benimsenmektedir. Özel Beyoğlu Alman Lisesi'nde öğrenim gören gençlerin Almanya’daki akranları ile buluşması , kültürel bağlamda alışveriş ve bilgi paylaşımlarında bulunması okulun hedeflerinden bir tanesidir. Kardeş okul projesi çerçevesinde Almanya’daki okullar ile öğrenci değişim programları uygulanmaktadır. Bu değişim etkinlikleri vasıtası ile öğrenciler, ziyarete gittikleri ülkenin standartlarını ve yaşamını, eğitimsel sistemini, kültürlerini, geleneklerini tanımakta ve değerlendirme yapabilmektedirler. Bu sayede sahip oldukları kültürleri üzerine değerlendirme fırsatı bulan öğrenciler değişik sosyal yaşantı ve yapılar arasında ayrımların farkına varma becerisi kazanmaktadır.
Özel Beyoğlu Alman Lisesi'nde her salı ve perşembe sağlık kontrolü amacıyla bir doktor bulunmaktadır. Ayrıca haftanın her günü okulda bulunan revirde hemşire bulunmaktadır.
Özel Beyoğlu Alman Lisesi, İngilizce ve Almanca dillerinin eğitimlerinin verildiği, Matematik ve Fen Bilimleri derslerine ağırlık verilen bir eğitim kurumudur. Öğrenciler, bir sene Hazırlık sınıfı okurlar; çok iyi seviyede Almanca öğrenmiş öğrenciler okulda düzenlenen dil sınavını başarıyla tamamlar ise dokuzuncu sınıfa geçiş yaparlar; 9 ve 10 uncu sınıflara direkt geçiş yapmış öğrenciler için özel kural ve şartlar geçerlidir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beyoğlu Alman Lisesi İletişim Bilgileri

Şahkulu Mahallesi, Şahkulu Bostanı Sokak, No:10, Beyoğlu/istanbul
0 212 963 2082
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum