fb
Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi

Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi

0 216 706 6880
Okulu Paylaş!
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/17:45

Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi Hakkında

Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi , İstanbul'un Çekmeköy ilçesinde bulunan Doğa Koleji Çekmeköy Kampüsü içerisinde yer almaktadır. Çekmeköy Kampüsü, toplam 11 bin 500 m2 kullanım alanına sahip. Açık alanı 2 bin 500 m2 olan kampüs 7 kat üzerinde ilköğretim hazırlıktan liseye kadar 91 derslikten oluşuyor. Toplam öğrenci kapasitesi 2000 olan kampüste; 400 kişilik konferans salonu, kapalı spor alanı, kapalı yüzme havuzu, dijital kütüphane, dil laboratuvarları gibi farklı mekanlar bulunuyor.
Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi , Doğa Okullarının Yabancı Dil Ağırlıklı eğitim veren kampüslerinde uyguladığı benzersiz İngilizce programları ile öğrencilerine yalnızca dil bilgisel beceriler değil, iletişimsel becerilerde kazandırıyor. Uygulanan etkin yabancı dil eğitim, iletişim ve sosyal yeterlilik çerçevesinde şekillenirken yabancı dili iletişim odaklı platformlarda tecrübe eden öğrenciler, İngilizce olarak kendilerini akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade edebiliyor. Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi , öğrencilerine dünya standartlarında, İngilizce bilgi ve becerilerini ve günlük konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefleyen ders saatleri uyguluyor. '' English for Life - Yaşam için İngilizce, English for Socializing - Sosyalleşme için İngilizce, Everyday English Conversation - Günlük İngilizce Sohbetleri ve Steps to be a Global Citizen - Dünya Vatandaşı Olma Adımları'' kavramlarından oluşan programla öğrencilerinin aynı zamanda yabancı dil bilgilerini kullanarak sosyal hayatlarında karşılaşabilecekleri durumlarla baş edebilmek, kendilerini ve ihtiyaçlarını rahatça ifade edebilmek, farklı ortamlara kolaylıkla uyum sağlayabilmek gibi öğrenciler dil öğrenim süreçlerini de deneyimliyorlar. Sınıf içinde interaktif ortamlarda yapılan dersler ve alıştırmalar, evdeyse sürekliliği sağlayan egzersizler, teknolojinin bütün olanakları kullanılarak öğrencilerin dili konuşma ve kullanma becerilerini artırıyor. Uygulanan kur sistemiyle her öğrencinin İngilizce seviyesi belirleniyor. Böylece her öğrenci seviyesine uygun sınıfta İngilizce eğitim alıyor.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Bilgisayar Laboratuvarı
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Kantin
Kütüphane
Müzik Odası
Bahçe
Spor Alanı

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Servis

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Futbol
Masa Tenisi
Yüzme
Voleybol
Basketbol

Sanatsal

Fotoğrafçılık
Drama
Görsel Sanatlar

Kulüpler

Satranç
Yabancı Dil Kulübü
Müzik Kulübü
Proje Kulübü
Gezi Kulübü

"Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çekmeköy Doğa Koleji Anadolu Lisesi İletişim Bilgileri

Üsküdar Caddesi Merkez Mah. No: 65-69 Çekmeköy / İstanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum