fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi

Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi Hakkında

Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi, Havacılık sektörünün büyümesi ve İstanbul'da hizmete başlayan 3. Havalimanı açılması, hava yolu şirketlerinin büyümesi ile sektöre olan ihtiyaç artmaktadır.
Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi'ni kurarak öğrencilerin Havacılık konusunda bilinçlenmesini, ilgi alanları bu yönde olan öğrencileri en doğru biçimde eğitmek amacıyla hizmet vermektedir. 2016 yılında Havacılık Lisesi hizmetine başlamıştır. Havacılık Lisesi öğrencilerini 9. sınıftan itibaren yabancı dil olarak İngilizce eğitimi vererek öğrencilerin 10. sınıfta İngilizce öğretim ve mesleki eğitim derslerini rahat algılamasını amaçlamaktadır. Toplamda 1065 metrekareden oluşan Havacılık Lisesi atölyesi İstanbul'un en büyük Havacılık Lisesi atölyesine sahiptir. Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi gelişen ve değişen dünya düzenine ayak uydurmak amacıyla eğitim atölyelerini son derece teknolojik materyallerle donatmaktadır.
Havacılık Lisesi hangarında yer alan uçaklarla öğrencilerin uçak üstü eğitim almalarına olanak sağlamaktadır. Dolmabahçe Havacılık Lisesi'nden mezun olan öğrencilerin Dolmabahçe Okulları atölyesinde alanları ile ilgili tüm eğitimleri uygulamalı olarak sağlamaktadır. Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi verdiği eğitimin sonunda tüm öğrencilerin bu alanda uzman olmasını hedeflemekte ve bu yönde çalışmalarını devam ettirmektedir.
Uluslararası düzeyde eğitim vermekte olan Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi uçak, helikopter, insansız hava aracının bakım ve onarım faaliyetlerini etkin olarak yapabilen bireyler, uluslararası standartlarda bilgi ve beceriyle donanımlı bireyler olmasını sağlamaktadır. Dolmabahçe Havacılık Lisesi'nde üniversite ve modül sınavlarına profesyonel olarak hazırlık yapılmaktadır.

Yorumlar (3)

 • B

  Atölyeleri tam donanımlı. Hangarında iki uçak var ve çocuklar sınıfta değil uçağın üstünde öğreniyor. Üniversiteye yönelik çalılmaları cabası

 • m

  Ucak bakim atolyeleri shgm nin taninan okul sarlarina gore tam donanimli hangarda calisan jet ve piston motorlu 2 ucak var.2018 de shgm tarafindantaninan okul olunuyor.yani yeni kayit olan tum ogrenciler ucak bakim teknisyen lisansi ilemezun olacak.hic bir ozel okulda olmayan imkan.

 • Vb

  İkinci dilde egitim ve laboratuvar imkanlari iyi derecede

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dolmabahçe Okulları Havacılık Lisesi İletişim Bilgileri

Adnan Kahveci Mah. Avrupa Cad. No:62, Beylikdüzü / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum